Kadın mı akıllı erkek mi?

Bilim adamları olaya el koydu. Tıbbi araştırma sonunda erkeklerin kadınlara oranla daha zeki oldukları ortaya çıktı.

Londra'daki University College'ta görevli Professor Adrian Furnham tarafından yapılan araştırmada erkeklerin kadınlardan daha zeki olduğu kanıtlandı. Aynı sonuç Kanada'daki bir üniversiteden daha geldi.

Yetenek testlerinde erkeklerin kadınlardan az da olsa daha başarılı olduğu, aynı zamanda erkeklerin kendilerinin daha zeki olduklarını düşündükleri için kadınlara karşı bir psikolojik avantajları da bulunduğu ortaya çıktı.

ERKEK DAHA ZEKİ

Erkeklerin kadından daha zeki olduğunu belgeleyen bir diğer araştırmada Kanada'dan geldi. Western Ontario Üniversitesi'nden Profesör John Philippe Rushton, "erkeklerin IQ'sunun kadınlara göre 4 puan daha yüksek" olduğunu söyledi.

ZEKA TESTİ SONUÇLARI

Rushton, yaşları 17-18 arasında değişen 100 bin kadın ve erkek gönüllüye zeka testleri uyguladı. Rushton, sözlü ve yazılı ifade, yaratıcılık, problem çözme gibi bölümlerden oluşan testlerin sonuçlarında erkeklerin kadınlara göre ortalama 3,63 puan daha yüksek not aldığını tespit etti.

Bilim adamı kadınların iş hayatında yükselememesinin nedenini de buna bağlayarak "Bunun nedeni sosyal adaletsizlik değil. Kadınların erkeklerden daha az akıllı olmasıdır. Satranç şampiyonlarının da erkeklerden çıkması bunu gösteriyor" dedi.

ERKEKLER NEDEN DAHA ZEKİ?

Erkeklerin daha zeki olmasının sebeplerinin taş devrine kadar geriye gittiğini söyleyen Rushton, "Kadınlar eş seçerken kendilerinden daha zeki erkekleri tercih ediyor. Bu nedenle de nesiller ilerledikçe erkekler daha zeki oluyor" dedi.

Ayrıca erkek beyninin kadınınkinden daha ağır olduğunu belirten Rushton, "Bu da erkek beyninde daha fazla nöron var demektir. Nöronlar da bilgi akışını hızlandırarak daha zeki olmayı sağlar" diye konuştu.

Bilim adamı, okullarda kız çocuklarının erkeklerden daha başarılı olduğu yönündeki eleştirilere de cevap vererek "Bu kızların daha erken gelişmesiyle ilgili. Ergenlik tamamlanıp durumlar eşitlendiğinde erkekler daha zeki oluyor" dedi.

Profesör Rushton bundan 4 yıl önce de siyahilerin suça daha yatkın olduğunu ve Asyalıların da daha zeki olduğunu söyleyerek tartışma yaratmıştı.
internethaber.com
 
teşekkürler çok güzel paylaşım
dip not:bundan sonraki yazılarımın hepsine bu şekil yazsam güzel olurmu
 
Bilim adamları olaya el koydu. Tıbbi araştırma sonunda erkeklerin kadınlara oranla daha zeki oldukları ortaya çıktı.
Bilim adamları olaya el attıysa tamamdır derim artık ama ben hala bayanların daha zeki olduğunu düşünenlerdenim:Entusiasmado:
teşekkürler çok güzel paylaşım
dip not:bundan sonraki yazılarımın hepsine bu şekil yazsam güzel olurmu
Neden arkadaşım neolduki bizim senin yorumlarına ihtiyacımız var(diğer üyelerinde yorumlarına ihtiyacımız olduğu gibi) herkes saygısını bildikten sonra yazılarını yazabilir,dikkat ettim bi kaç paylaşımada bu şekilde cevap yazmışsın belliki bişeylere karşı tepkilisin ama neolursa olsun emeğe saygı sende bu forumda değerli üyelerimizden birisin daha önceden yaptığın gibi fikirlerini sunabilir ve cevaplarınıda eskisi gibi yazabilirsin.:
 
yuksel in konusu cok iyi aslinda

zeka olarak goreceli kuramda erkekler kadinlara gore daha zeki oluyoruz,

zekada zamanlama da cok onemli , buluslar genelde erkeklerden cikma ,

kadin filozof sayisi erkeklerden daha azdir bu yuzden,

genlerde sakli degilse ,ben zekayi kullanma olayini eudipus(erken cocukluk) doneminden kalma bir eksiklik sonucu olustugunu dusunuyorum. insanlarin ic korkularinin olusumu ,akilin usun kullanimini etkiliyor. toplumlar baski yedikce korkular artar

belli toplumlarin cok akilli kadinlar hep belli yerlerden ciktigi da olmustur. dunya ortalamasina bakarsak tabii ki cogunluk olarak erkekler ustun olacaktir,
cocuk yetistirme olayi ile alakali diye dusunuyoyorum ,bazi yerlerde bizim ortalama zekamizdan daha akilli kiz cocuklari oldugunu biliyorum. bu genelde zor durumda kalindiginda cinselligini kullanmak ogretilmemis toplumlarin yapisinda mumkundur. zor durumda kalinca cinsel kimlik kullanma en kolay ,insanlarin kolaya kacma tekniginden kaynaklanir. ortalama sonuca bakilirsa kadinlar daha avantajli

dunyanin gittigim bir yerinden sokaktan herhangi bir kiz gurubu alacagim, turkiyede en akilli dedigimiz bir semtten erkek alacagim zeka seviyesi kizlarin daha yuksek cikacak
bu benim bu savimi dogrular, benim fikrimce cocuk yetistirmede yatiyor bunun sirri DNA disinda , dikkat edin kadini da kadin yetistirir kisaca anne kizini kendi gibi yetistirir.
oysa bir erkek gibi yetistirse, zor durumda kiz kimligini cikaramayacakti.
dunyada bu tur denemeler yapanlar var. Hormonlar da ayri tabii ki
 

SAHARAY

ERKEKLER NEDEN DAHA ZEKİ?
Erkeklerin daha zeki olmasının sebeplerinin taş devrine kadar geriye gittiğini söyleyen Rushton, "Kadınlar eş seçerken kendilerinden daha zeki erkekleri tercih ediyor. Bu nedenle de nesiller ilerledikçe erkekler daha zeki oluyor" dedi.
Kadınlar kendinden daha zeki erkeklere hayran olabilirler hatta sevebilirler ve evlenebilirler.
Ama erkekler nedense kendisi kadar zeki kadın ya da kadınlara rastlayınca sinir oluyorlar...
Mesela erkekler kendinden daha zeki bir kadına asla tahammül edemiyorlar...O yüzden
çoğu erkek suya sabuna dokunmayan uysal kadınlarla evlenmeyi tercih ediyor bana kalırsa...
Çevremde gördüğüm evlilikler bana bunları düşündürüyor...İstisnalar da var tabi ki...
 
Sadece ufak bir detaya dikkat çekmek istedim.
Başlıkta Akıllıdır deniyor,Fakat içerikte zeka seviyesi.
Akıl ile zeka ayrıdır. Birbirine karıştırılmamalıdır. Mesela Bir gayrı müslim erkek, bir müslüman kadından daha zeki olabilir; fakat akıllı olamaz.
 
Konu basit bir ikilemle başlamış ve aslında kadın-erkek zıtlaşması veya yarışmasına melzeme olsun diye hazırlanmış, Mevt'in dediği gibide çok önemli ayrıntı başlık ve içerikte karışmış, Akıl donanım, zeka o donanımın bölümleri asıl olan ise o donanımdan ne yönde ve ne kapasitede faydalanılabildiğidir. Düşünün Bethoven gibi müzik kabiliyeti olan biri olsa ve bundan bi haber yaşasa kime ne faydası var. Veya faydasız ilme harcanan zekanın (mayın, nükleer veya biyolojik silah) iyi olduğunu söylemek ne kadar mümkün. En iyisi bir birini tamamlayan akıl. bu da eşlerde olursa değmeyin huzur ve refaha.İyi forumlar
 
Üst