• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Ona vakit ayırıyor musunuz ?

Çocuğunuz ile vakit geçirmek onun ruhsal gelişimi açısından çok önemli...

Sohbet saatlerini belirleyin

Önceden gün içinde hangi saatte sohbet edeceğinizi belirleyin. Örneğin, çocuğunuzla birlikte, küçük kardeşini yuvadan almaya giderken, yol boyunca sohbet edin, ya da buna benzer zamanları onunla sohbet etmek için ayırın.

Ev işlerini paylaşın

Gününün büyük bir bölümünü ev işleri ile geçiren bir anne bunu çocuğu ile paylaşarak, hem zamanın nasıl geçtiğini fark etmez hem de çocuğuna bir adım daha yaklaşmış olur. Örneğin çamaşır makinasına çamaşırları atarken, küçük oğlunuz da lavaboyu parlatabilir.

Birlikte oyun oynamak da iyi fikir

Her insanın içinde bir çocuk gizli. Anne ya da baba olsa bile. Öyle ise çocuğunuzla tavla, atari, kağıt ve bilgisayar oyunu oynamanız ya da bulmaca çözmeniz hiç de fena fikir değil.

İlgi duyduğu alanda gelişmesine yardımcı olun

Çocuğunuz basketbola, tenise veya başka bir spor dalına ilgi duyuyor olabilir, bu konuda ebeveyn olarak ona destek olmalı ve kendisini geliştirmesine yardım etmelisiniz.Örneğin, bir spor klübüne yazdırabilir ya da halka açık spor salonlarında oynamasını sağlayabilirsiniz. Onu yüreklendirmeyi ihmal etmeyin.
leyditurk
 
Üst