En yetenekli elektronik cihazlar

Las Vegas'da düzenlenen teknoloji fuarında onlarca elektronik cihaz tasarım ve yeteneleriyle ödüle değer görüldü.

Menderes Özel 2008 başında Las Vegas’da düzenlenen teknoloji fuarı Consumer Electronic Show’da (CES) onlarca elektronik cihaz, tasarımları ve yeteneklerinin özgünlüğüyle ödüle değer görüldü. Bu hafta bunlardan, hepimizin rüyalarına girebilecek kalitede olan birkaçını tanıtacağım.

Bowers & Wilkins Zeppelin

B&W hoparlörler yüksek ses katilesiyle her zaman dikkat çeker. Markanın The Zeppelin isimli ürünü de iPod için özel tasarlandı. The Zeppelin, oldukça dekoratif bir hoparlör seti.

Yoggie Pico

Komik bir adı olsa da bilgisayarlara özel bir güvenlik çözümü sunan Yoggie Pico, çok sayıda teknoloji ödülü sahibi. Kişisel bir güvenlik sunucusu olan bu cihaz USB girişine bağlandığında, içindeki 13 güvenlik uygulamasıyla bilgisayarı korsan ve virüslere karşı koruyor. Yoggie Pico bilgisayar performansını da artırıyor.

Sanyo Xacti E1

Dünyanın su geçirmez ilk kamerası diye pazarlanan bu ürünün 5x optik zumu bulunuyor. 6 megapiksel görüntü kalitesine sahip kameranın 2.5 inç LCD ekranı bulunuyor. Kumsal tatilleri için biçilmez kaftan... Lightglove LtWv Vmote: Bileğe takılan sıra dışı bu ürün, uzaktan kumanda işlevi görüyor. Elektronik cihazları kontrol edebilmek için, parmağı bilekliğin üzerindeki ışık üzerinde hareket ettirmek yeterli. Bilekliğin, bilgisayarlardan, PDA’lere, telefonlardan, oyun konsollarına, mutfak araçlarına kadar birçok cihaza uzaktan kumanda edebilme yeteneğinde olduğu söyleniyor.

Sentry Safe Yangına/ Suya Dayanıklı Veri Depolama Kasası

Sentry Safe’in geliştirdiği bu kasa en değerli belgeleri korumanın yanı sıra USB girişi sayesinde bilgisayardaki hassas verileri de himayesi altına alıyor.

MOTOROKR S9

Son derece yenilikçi bir kulaklık olarak dikkat çeken Motorola’nın bu ürünü, telsiz (wireless) özelliği sayesinde büyük kolaylık sağlıyor. Tek tuşla cep telefonundan, iPod’a geçmek mümkün.

KEF Muon Hoparlörler

Çok özel bir hoparlör seti olan KEF Muon’u paranız olsa bile satın almanız o kadar da kolay değil; çünkü sadece 100 set üretilecek. Bir hoparlörden çok sanat eseri diye bile tanımlanabilecek hoparlörlerin kasası alüminyum. Tek bir hoparlörün kasasını üretmek bir hafta sürüyormuş.

Sunfire SubRosa Subwoofer

Stillbass teknolojisine sahip bu subwoofer, mükemmel bir bas sesi sağlamasına rağmen, sıfır kabin vibrasyonuyla öne çıkıyor. Ev sinema sistemleri için tercih edilebilecek bu ürün 2700 watta kadar gücün üstesinden gelebiliyor; bir filmin sonunda kulak çınlamasını garanti ediyor.

Acer Aspire easyStore

Türkiye’de yakında piyasaya çıkacak bu ürün, benim gözdelerim arasında. 2TB depolama alanına sahip olan bu portatif ve “telsiz” sabit disk, bir kişinin tüm dijital arşivini içine alabilecek kapasitede. Aspire easyStore ev ağına kablosuz bağlanabiliyor ve kablo sınırlamaları olmadan evde herhangi bir yere yerleştirilebiliyor.

2TB kapasiteyi şöyle özetleyelim

500 bin dijital fotoğraf, 300 bin mp3, 4 bin 285 saat film. Bu cihazın İngiltere satış fiyatı yaklaşık 600 sterlin; Türkiye fiyatı henüz belli değil.

10 Panasonic Lumix FX35

10.1 megapiksel büyüklüğünde fotoğraflar çekebilen Lumix FX35, 4x optik zumlu, f2.8 parlaklık sağlayan, 25 mm. geniş açılı Leica DC VARIO-ELMARIT yüksek kaliteli merceğe sahip. 25 mm.lik ultra geniş açılı mercek sıradan 35 mm.’lik kameralara oranla aynı çekim mesafesinden yaklaşık iki katı görüntü yakalıyor.
MİLLİYET
 
Üst