Tipinize göre renginizi seçin !

Giyim ve makyajda seçeceğiniz renklerin önemini biliyor musunuz ?

Yeşil tonları

Zeytin: Kızıllar için bu renk en idealidir. Hatta kızıllara çok yakışan çok az renk vardır ve yeşil bu renklerin başında gelir. Kate Walsh gibi kızıl saçlıların, açık ve pastel tonlardan uzak durması ve mutlaka yeşili tercih etmesi gerekir.

Nane: Bu çarpıcı renk, Gabrielle Union gibi ten rengi koyu olan kadınlara yakışır. Güçlü pastel renklerle kombine edilebilir. Unutmayın, koyu tenlilere koyu renkler hiç yakışmaz.

Limon: Limon yeşili taşınması zor bir renktir. Bu renk en çok, Charlize Theron gibi tenlerinde hafif bir bronzluk olan sarışınlara yakışır. Limon yeşiliyle birlikte kullanılabilecek en ideal renk ise sarıdır.

Mor tonları

Menekşe: Anne Hathaway gibi beyaz tenli, koyu saçlı bir kadının yapması gereken son şey soluk renkleri tercih etmektir. Bu kadınların başlıca tercihleri ise
mutlaka menekşe moru olmalıdır. Çünkü bu renk güzelliklerini iyice gözler önüne serer.

Erik: Katherine Heigl gibi açık renk saçlı, açık renk tenli ve koyu gözlü kadınların doğal bir kontrastları vardır. Siyah ve beyaz onlar için en ideal renklerdir. Fakat biraz renkli bir şey giymek istediklerinde, erik morunu tercih etmelerinde fayda var.

Lavanta: Beyonce gibi bal rengi bir tene sahip olanlara hemen her renk yakışır. Ama lavanta ve lila renkleri onları daha da güzel gösterecektir. Çünkü bu doğal renkler, tenlerindeki ışıltıyı ortaya çıkarır.

Turuncu tonları

Mandalina: Turuncu zor bir renk olabilir. Önemli olan kendiniz için turuncunun doğru tonunu bulmaktır. Örneğin Penelope Cruz gibi beyaz renklerin çok yakıştığı Latinler, mandalina turuncusunu çok iyi taşıyabilirler.

Mango: Bu tropikal tonu, canlı ve parlak diye tanımlayabiliriz. Rachel Bilson gibi, kahverengi saçlı, kahverengi gözlü kadınlar bu rengi rahatlıkla kullanabilir.

Kavun: Klasik turuncudan biraz daha az parlak olan bu renk, Kate Hudson tipindeki kadınlara çok yakışır. Sarı saçlarını daha iyi vurgular ve onlara parlak bir hava katar.

Kırmızı tonları

Domates: Bu güçlü kırmızı, genellikle Gwyneth Paltrow gibi sarı saçlı, açık renk gözlü ve süt beyazı ciltli insanlara yakışır. Solgun bir kırmızı ise bu tipteki insanlara hiç gitmez. Gözleriniz açık maviyse, teninizi solgun göstereceğinden, kırmızıdan uzak durmaya çalışın.

Mercan: İlkbaharın en favori renklerinden biri mercan kırmızısıdır ve en çok Natalie Portman gibi koyu renk saçlı, koyu renk gözlü, kumrallara yakışır. Ne esmer ne de çok açık tenli değilseniz orta tonlar her zaman size çok yakışacaktır. Hiçbir zaman çok açık veya koyu tonda bir renge eliniz gitmesin.

Şarap: Bu dramatik kırmızı; Catherina ZetaJones gibi, gözleri koyu renk olan kumrallara yakışır. Zengin bir kırmızı ve kahverengi birbirini iyi tamamlar. Bu nedenle de şarap kırmızısı, kahverengi gözlülere ayrı bir hava katar.

Mavi tonları

Turkuaz: Christy Turlingtongibi ela gözlü, kahverengi saçlı kumralkadınlara turkuaz yakışır.Saçlarındaki ve gözlerindeki dramatik vurguyuortaya çıkarmak için burenk birebirdir.

Cezayir Menekşesi: Jeanlerin üzerineçok yakışan burenk, NaomiWatts gibi açıktenli sarışınlar için birebirdir. Doğanınyansıması olanbu renk, mavigözleri de iyiceortaya çıkarır.

Deniz: Deniz mavisi,renkli giyinmeye cesaret edemeyen amasiyahtan dabıkanlar içinbiçilmiş kaftandır. JenniferGarner gibi koyurenk saçlı, koyurenk gözlü, buğday tenli kadınlara çok yakışır.

Sarı tonları

Nergis: Güneşi çağrıştıran bu renk, ya çok açık tenli ya da Kerry Washington gibi çok koyu tenli kadınlar tarafından tercih edilmeli. Çünkü onların baskın ten renklerini, nergis sarısı dengeler.

Taksi: Witherspoon gibi şampanya sarısı saçlı, açık renk gözlü, kumral kadınlar bu rengi rahatlıkla kullanabilirler. Bu renk sarı saçların ve mavi gözlerin daha da öne çıkmasını sağlar.

Bal: Jessica Simpson gibi sarı saçlı, kahverengi gözlü ve buğday tenli kadınlar; çoğu kadının korktuğu pek çok rengi aslında rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle de koyu sarılar onlara çok yakışır. Bu renk kıyafetlerini her şeyle rahatlıkla kombinleyebilirler.
Leyditurk
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Ben kendime göre renk bulamadım
beyaz tenli dalgalı saçlı kahve gözlüyüm ya ben göremedim yada bana uyğun bir renk yok :)))))
tşk canım ..
 
Üst