günde kaç kez dua ediyoruz

evet arkadaşlar günlük yaşantımızda bazen isteyerek bazende istemedende
olsa dua veya bed dua ediyoruzdur beni sorarsanız haberleri seyrederken çok kişiye beddua ediyorum tabi ama normalde namaz vakitleri hariç 3veya 4 kez ediyorumdur

şimdi sağlıklı birinin aldığı ortalama nefen dakikada 14 ila 16 sanıyorum bu nefes araları değilde her saat en az bir kez dua eden varmı

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
atmaca dua etmek tabiki çok özel kişinin rabbiyle en yakın olduğu zamanlardır ewet dua etmeyi severim ama sadece kendime değil tanımadığım kşilere bile dua etmeyi seviyorum

beş vakit namazını kılan biri olarak söyleyeceklerim şunlar her namazımdan sonra ederim hemen hemen her fırsatta şükür ederim 2-3 güne bir geceleri ibadete ayıran biriyim..

beddua etmemeye çalışıyorum..

Son düzenleme:

Venhar

Asla beddua etmem demiyorum bazen bana haketmediğim halde kırıcı şeyler söylenirse beddua değlde

rabbime şikayet ediyorum o kişiyi..

ben hiç bed dua etmiyorum diyen yoktur bence gerçi iyi bir davranış deil ama sinirlenince istemedende olsa bazen oluyor
en iyisi bende sgor gibi yapmaya çalışiyim

etmemek, etmemeye çalışmak çok farklı şeyler..

etmem diyemem istemeden de olsa ediyoruz..
ön yargı gibi çok benziyorlar birbirlerine ne diyeyim Alahım affeyle bizleri..

Birde Dualarım tekil olmamasına dikkat ediyorum.. Çoğul tüm müslümanları kapsıyorum..

Venhar

atmaca bazen öle anlar varki az öncee dediğim gibi hiç hak etmemişsin ve sana öle ağır kelimeler kullanılırki ne yapacağını şaşırırısın sadece ağlarsın neen bunlar oldu diye bi anamada veremezsin olanlara tam mutluluğu yakaladım derken birden sana söylenen o zehir zıkkım kelimeler içini burkmuştur işte o an ellerini açarsın yüce yaradana rabbim sen bilirsin dersin..

atmaca bazen öle anlar varki az öncee dediğim gibi hiç hak etmemişsin ve sana öle ağır kelimeler kullanılırki ne yapacağını şaşırırısın sadece ağlarsın neen bunlar oldu diye bi anamada veremezsin olanlara tam mutluluğu yakaladım derken birden sana söylenen o zehir zıkkım kelimeler içini burkmuştur işte o an ellerini açarsın yüce yaradana rabbim sen bilirsin dersin..
yok bence SGOR kardeşimin dediği gibi yapmalı her ne olsada bedduadan uzak kalmayı denemeliyiz ...de