Peruklu Hoca Hanım

İlahiyat doçenti Hülya Küçük, TRT ye peruğuyla çıkmış... Siz kimi kandırıyorsunuz? Kendinizi mi? Toplumu mu? Allah ı mı? Ahmet Hakan yazdı..

BİR ilahiyat doçenti olan Hülya Küçük, TRT’de bir programa peruğuyla çıkmış...

"Din ve Hayat" konusunda görüşlerini anlatmış...

Haber bu...

Hadi türban yasağını "Türban üstü peruk" yöntemiyle delmeye çalışan üniversite öğrencilerine ses etmedik... Sonuçta...

Öğrencidirler...

Yeni başlamıştırlar...

Belki bir "fetva" almış, ona uyuyorlardır...

Sorgulamamışlardır...

Peki koskoca "İlahiyat Doçenti"ne ne oluyor?

Üstelik...

O doçent hanım ki, türban yasağını delmenin gayet isabetli çözüm yolunu bulmuş gibi, "türban üstü peruk" yöntemine uyarak, TRT ekranlarında arzı endam etmekten hiç çekinmemişken...

* * *

Madem karşımızda "öğrenci" yok...

Madem karşımızda "Bir bilen" var...

O halde soralım:

Sayın peruklu hoca hanım...

Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçen ayeti, "Başörtülerinizi omuzlarınıza kadar örtün" diye tercüme edenlerdenseniz...

Eğer Allah’ın, kadınların saçlarını göstermemesini talep ettiğine iman edenlerdenseniz...

Lütfen bize şu "Türban üstü peruk" yönteminin, nasıl bir yöntem olduğunu anlatır mısınız?

Düşünün: Peruk da olsa başınızda saç var ve size bakan "Başı açık bir kadın" görüyor... Ama siz kendinizi "Başı açık" olarak hissetmiyorsunuz... Çünkü saçınızı yapay bir saç ile sakladığınızı, örttüğünüzü düşünüyorsunuz...

Söyler misiniz?

Siz kimi kandırıyorsunuz? Kendinizi mi? Toplumu mu? Allah’ı mı?

Keşke bu türden çözüm olmayan yollarla yasağı delmek yerine, yasağa karşı onurlu bir mücadeleyi seçerek daha vakur bir tutum alsaydınız...
AHMET HAKAN - HÜRRİYET

Sen önce kendini sorgula Ahmet HAKAN...Allah'ın ayetlerini değil...Şimdi karşısına dikildiğin,yok saydığın ayeti kerimeyi bir zamanlar sen de kabul ediyordun...

Mantığım amıyor.
Örtünüyorsun neden devleti bölüyorsun diyorlar. Yasak diyorlar.
Peruk takıyorsun nedn böyle şaklabanlık yapıyorsun diyorlar. Riyakar diyorlar.

Ne yapacağız anasını sattığımın dünyasında.
Çıkarın liste halinde ne istediğinizi biz yapmayalım sizde rahat edin.
Ama yok durmazsınız ki. Bu defa da bakın ne kadar sahtekarsınız dersiniz sizler !!!!!!!!!!!!!!!!!!

güney

Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçen ayeti, "Başörtülerinizi omuzlarınıza kadar örtün" diye tercüme edenlerdenseniz...

Eğer Allah’ın, kadınların saçlarını göstermemesini talep ettiğine iman edenlerdenseniz...
Lütfen bize şu "Türban üstü peruk" yönteminin, nasıl bir yöntem olduğunu anlatır mısınız?
"Bakın işte bu durumu bende çok merak ediyorum...Bir bilen varsa bana da anlatsın lütfen."

özgürlüğü sadece kendi düşüncelerini sonuna kadar yaşamak ve yaşatmak olan yönetimlerin (ve halkın) bazı kesimlere yaşattığı gülünç durum.
Buna mecbur bırakan zihniyetler,senoryosunu kendilerinin yazdıkları komediyi mi sorguluyorlar?
(Türban üstü peruku doğru bulduğum düşünülmesin.)

"Bakın işte bu durumu bende çok merak ediyorum...Bir bilen varsa bana da anlatsın lütfen."

Hayret bunu sizedemi açıklamak durumunda kalacaktık veya sizdendemi böyle bir talep gelecekti.

Bakış açısına göre konuya açıklama yapmak mümkün ,ama sayın güney, eğer yasakcı bir zihniyet bazı kurallar koyarak, güya kendisince de bazı hoşgörü misali bu yoluda açık bırakmışsa Anadoluda buna "çalıyı dolaşmak derler" kusura bakmayınız ama aklıma bunu getirdiniz. Bencede gerektiğinde evla olan çalıyı dolanmaktır.

sanıyorum ki sizin gurup hep hazırcılıkla geçiniyor
hazır pastayı yemek kolay olur maksat kendi yaptığın pastayı yiye bilmektir
konuyu çok merak etdiyseniz güney hanım biraz araştıma yapınız bir kaç kitap tavsiye
edebilirmisin dersen tavsiye edebilirim kendiniz öğrene bilir siniz hani biz anlatırsak siz yanlış anlarsınız o bakımdan sonra ideallerinize tes bir durum anlaşılmasın

bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır felsefesini kullanın isterseniz
iyi forumlar

güney

Bakıyorum da savaş çığlıkları atılıyor yine....Yani iyikide bir "bilmiyoruz" dedik....Siz bırakın benim bilgimide sizler ne biliyorsanız onu anlatın...Hani o "güya" engin bilgilerinizden faydalanalım...Konuyu unuttuysanız hatırlatayım "türban üstü peruk"....Yani "güney"in neyi ne kadar bildiği değil...

Bakıyorum da savaş çığlıkları atılıyor yine....Yani iyikide bir "bilmiyoruz" dedik....Siz bırakın benim bilgimide sizler ne biliyorsanız onu anlatın...Hani o "güya" engin bilgilerinizden faydalanalım...Konuyu unuttuysanız hatırlatayım "türban üstü peruk"....Yani "güney"in neyi ne kadar bildiği değil...
her düşüncelerinize rahmen itiraf ediyimki kullandığınız şu uslup size teşekkür etmemi gerektiriyor

bu gülü bir teşekkür ifadesi olarak kabul edin
fakat konun özüne inerseniz ahmet beyin bu yazısıyla gündeme gelmek isteyen bir kişilik sergilediğini anlarsınız o bakımdan yorum yapamıyorum
size tavsiyem ise gerçekten ama gerçekten merak ediyorsanız konuyu araştırın tabi başka gözlüklerle:Seguridad::Seguridad:

güney

Efendim "gül" için teşekkürler her nekadar dikenlerle dolu olduğu görülsede...:Entusiasmado:
Sevgili arkadaşım ben burda ""ahmet,mehmet sorgulaması yapmıyorum ki...Ben bu "türban üstü peruk"olayını anlamadım onu soruyorum...Neyse anladım bu konuda sadece işin mağazinel boyutunu öne çıkardığınız itinayla gözlemlendi...:Entusiasmado: