Yunan damat Türk misafirlerden saygı duruşu istedi

Yabancı damat babası için 'saygı duruşu yapacağız' diye tutturdu, Türk gelin 'hayır' dedi masadan kalktı...

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki ilginç nikâh töreninde Türk-Yunan gerginliği yaşandı. Yunan ordusunda subay olduğu belirtilen Mihalis Kutsakiozis (38), 5 ay önce görev için geldiği Ayvalık’ta Türk kızı Seval Kelebik ile tanıştı. İki genç kısa sürede birbirine aşık oldu. Kararları ortaktı: Evlilik. Evraklar hazırlandı, şahitler bulundu. Belediyedeki nikah töreni için artık her şey hazırdı.

NİYE ALKIŞLAMADIN

Seval, nikâh memurunun sorusuna ‘Hayır’ yanıtını verdi. Mihalis’in cevabı ise ‘O zaman 10 kez hayır’ oldu. Seval şaka yaptığını söylemek ihtiyacını hissetti. Böylelikle imzalar atıldı. Ancak Mihalis’in bir şikâyeti daha vardı: Herkes alkışlarken neden eşi Seval alkışlamamıştı. Nikâh şahidi gelinin heyecandan alkışlamadığını söyledi. İlk kriz böylelikle atlatıldı. Gelini öpen Yunan damat, salondakilerden izin isteyerek, kendisini bir süre beklemelerini söyledi.

YÜZÜĞÜ FIRLATTI

Yarım saat sonra geri dönen Mihalis, yanında getirdiği babasının fotoğraflarını nikah masasına serip etrafını da mumlarla çevirdi. Mihalis, babasının savaş öncesinde Türkler tarafından öldürüldüğünü belirterek anısına saygı duruşu istedi. Ortalık buz kesti. Neye uğradığını şaşıran yeni gelin Seval, salondan kaçıp evine kapandı. Eşinin peşinden koşan Mihalis ise salona dönüp davetlilerin şaşkın bakışları arasında nikah yüzüğünü yere attı ve çiğnedi. 10 yıldır Türkiye’de yaşayan nikâh şahidi Efi Şeref’le de tartışan Mihalis, ziynet eşyalarıyla birlikte Yunanistan’a kaçtı.

Bir deliyle evlenmişim

YAŞADIĞI olayın şokunu yaşayan yeni gelin Seval Kelebik doktor kontrolüne alındı. Kelebik “Ben gerçek bir deliyle evlenmişim. Babasının resmini nikâh masasının üzerine koyup ayin yapmak istedi. En azından izin istemesi gerekirdi. Misafirlerime hitaben “Siz kültürsüz Türklersiniz” diye hakaret etmeye hakkı yok. Bir süre bekleyeceğim, gelip benden ve burada hakaret ettiği kişilerden özür dilemezse boşanma davası açacağım” dedi.
haberaktuel.com
 
en cok ortodokslar ile problemimiz olmustur. yurtdisinda istanbul ve turkiyeden surulen ermeni kokenli kisilerin de ayni kin ve nefret icinde oldugunu biliyorum.
bizim icin olmek sehit olmak zamanla unutuluyor oysa onlar icin cok daha kindarlik yapiyor. bazi ayinlerdde baba ogluna halk arasinda bit turkun kanini icmek gibi kelimeler yaygindir.

Turk insaninin farki asker yetismesi bence, dunyadaki en savasci irklardan biriyiz.
savas esnasinda can kaybetmeye alismisiz. Olumune savasiriz.
ama ortodokslar bunu unutmuyor kin yapiyor.onlar bizim gibi savasci degiler.kaybetmek kazamnmak bizim icin onemli. onlarda bu kindarlik olusuyor
biz yunanliyi izmirde yenilgiye ugratmisiz, bizden de olen o kadar cok insan varken gecmise gommusuz. yunan unutmaz, ermeni unutmaz. rus unutmaz,sirp unutmaz cunku en fazla ortodokslarla ugrasmisiz .
ne enteresandir ki Bulgarlar Turk olduklari halde Turkluklerini reddeden toplumdur. isimleri ve kelimelerinin cogu turkcedir.Turkce konusanlar da vardir. bunu yapan ortodoksluktur.
Yunanistan cok yabanci isci
kabul eden bir ulke, Bulgaristandan ; filipinlerden'hindistandan isci alir ama turkiyeden almaz. turkiyeden kacak gocmenlerin ilk gittigi yer yunanistandir.
 
Bir süre bekleyeceğim, gelip benden ve burada hakaret ettiği kişilerden özür dilemezse boşanma davası açacağım” dedi.

afferim gelin hanım gelsin özür dilesin sende tıpış tıpış tut yunanistanın yolunu...kırmızı halılar ile karşılanırsın.....bunu bir türk erkeği yapmış olsa idi herhalde yıldırım mahkemelerine başvurur boşanır idin......
 
Üst