• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Bilinçli Sedasyon Tekniği İle Diş Hekimi Fobisine

Bilinçli sedasyon tekniği ile artık diş hekimi fobisi tarihe karışıyor.
Dünyada birçok ülkede diş tedavilerinde uygulanan bilinçli sedasyon tekniği artık kliniğimizde rutin olarak uygulanıyor.

Bilinçli sedasyon,diş tedavilerinden korkan hastalarda,çocuklarda,özürlü ve engelli hastalara tedavileri sırasında hastaları rahatlatarak diş hekimi korkularını gidermeye yarar.Birçok sedasyon tekniği olmakla birlikte avantajları en fazla olan Azot Protoksit gazı uygulamasıdır.

Yapacağınız tek şey burnunuzdan bir maske yardımı ile Azot Protoksit gazını solumak olacaktır.Azot gazını solurken hoş ve aromalı bir koku hissedecek ve nefes almaya devam ettikçe rahatlamaya başlayacaksınız.Bu rahatlama kişiden kişiye farklılık göstersede genel olarak,parmak uçlarınızda,ellerinizde ve bacaklarınızda karıncalanma,ağız çevresinde uyuşukluk ve genel olarak tüm bedeninizde bir rahatlama hissedeceksiniz.Hissedeceğiniz bu olumlu değişim,diş tedavilerini daha kolay yaptırmanızı ve tedavi sırasında diş hekimine yardımcı olmanızı sağlayacaktır.Birden çok işlem yapılması gereken durumlardada özellikle fobisi olan bireylerde çok kısa sürede ve olumlu tedavilerin yapılmasına olanak verir.

Azot Protoksit gazını diğer sedasyon ajanlarından ayıran en önemli avantaj,işlem sonunda gaz kesilipte hasta normal nefes almaya başlayınca gazın etkisinin derhal ortadan kalkmasıdır.Tedavi sonunda hasta herhangi bir refakatçiye gerek kalmaksızın işine veya evine gidebilir.Günlük hayatında bir değişiklik yapmasına gerek kalmaz.Yine başka bir avantajı,hastaya gevşeme ve rahatlama hissini vermesinin yanında mutluluk hisside vermesidir.Bu sebeple Azot Protoksit gazına ‘Gülme Gazı’da denilmektedir.

Azot Protoksit Ne Kadar Güvenlidir ?

Azot Protoksit gazı diş hekimliğinde kullanılan tüm sakinleştiricilerden hatta lokal anesteziklerden daha güvenli bir uygulamadır.Vücut tarafından çok iyi tolere edilen ve kolayca vücuttan aılan bir ilaçtır.Uygulama sırasında bilinciniz açık olarak,konuşabilecek,yutkunabilecek ve rahatlıkla nefes alabileceksiniz.
En Güzel Tarafı İse İşlem Bittikten Sonra Hiç Bir Şey Hatırlamayacaksınız.

Azot Protoksit Gazı Kimlere Uygulanır ?

Azot Protoksit gazı sistemik problemi olmayan her yaştan bireye uygulanabilir.Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.Sistemik rahatsılığı olan bireylerde ise,uzman Anestezi Doktoru tarafından muayene edildikten sonra rahatlıkla uygulanabilir.

Tüm Sedasyon Teknikleri Gibi Azot Protoksit Tekniği de Anestezi Uzmanı Doktorumuz Tarafından Uygulanmaktadır...

Dt.KÜBRA SOLAK SAFİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ
 
Üst