Aşk ayrılıktır...

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Aşkın gözü kördür, kulağı sağır, ayakları topaldır derler. Bunu hep duyarım sevda yaşamış yüreklerde biteviye. İnanmazdım dahası bu söylenenlere... Ama anladım ki umutlarla beslenen sevdalar gerçekten kör, gerçekten sağır ve gerçekten topal olurlarmış... Yaşanmayınca anlaması zor, yaşanmayınca bilinmesi çok daha zormuş...

Nitekim ’’’gözlerin bana yadigar kaldı’’’denmesi de yukarıdaki deyişi doğrular nitelikte bir anlatım biçimidir... Seven değil aslında gören, duyan ve düşlere bitevi damlayıp gelen... sevilendir... Sevenin kendisi için bir şeyler istememesi, hep sevilen için güzel dileklerde bulunması sevdanın dönüşü olmayan bir tutkuya amiyane deyişle melenkoliye dönüşmesidir. Kısacası sevdanın doruk noktasıdır...

Günümüzde böylesi sevdayı yaşamak bence en kutlu tutkunluktur. Ama gelgör ki bu denli sevdaları ancak nostaljik anılarda yada destansı aşklarda görüyoruz.

Hep düşünmüşümdür; derinlikli yüce duygularla birbirini seven insanlar evlenince, bu yüce kutlu duyguları aralarında yaşatmayı başarabiliyorlar mı?
İnanin ki, sevdanın o güzelim bakir duygularını aralarında yaşattıklarına kendimi inandırmak istiyorum... Ama gördüklerimiz, yaşananlar ve duyduklarımız inanmak isteğimi maalesef katlediyor...

Her şeye karşın sevdayı şarkılarda, türkülerde ve şiirlerde yaşamanın güzelliği bir başka oluyor. Çünkü Kişi yazdıkça seviyor, söyledikçe tutkunlaşıyor ve düşledikçe derinleşiyor ve özlüyor... Bu nedendir ki aşk ayrılıktır demişlerdir sanırım.
alıntıdır

PAM.aRt

Aktif Uye
Her şeye karşın sevdayı şarkılarda, türkülerde ve şiirlerde yaşamanın güzelliği bir başka oluyor. Çünkü Kişi yazdıkça seviyor, söyledikçe tutkunlaşıyor ve düşledikçe derinleşiyor ve özlüyor... Bu nedendir ki aşk ayrılıktır demişlerdir sanırım.
AYRILIK bazen aşklara ayrı bir tat katar.ayrılık aşkın tadını anlatır...........
paylaşım için teşekkürler Selinamm

ya bende bunu anlamakta zorkluk çekiyorum insan çok seviyo sonra onun için çaba harçıyo bütün engelleri aşıyo anne babasına karşı geliyo ve onunla olabilmek için herşeyi harkezi karşısına alıyo sonra beraber oluyo sonrada ayrılık geliyo

aşk ayrılık olsa da sevgi herşeye anahtardır sevgi diye seslenince duyan olması hayatta önemli olan

Venhar

Sarah inan bunu yüzyılllardır anlamaya çalışanlar çözümünü bulamadılar ve bulacaklarını da sanmıyorum:

Venhar

elpis önce aramıza hoşgeldin . tabiki aşkta ayrılık olunca anahtarı sevgidir ama kalp kırılmışsa ve kapanmışsa sanırım açılması kolay olmayacaktır..
hadi açıldı diyelim ama büyü bozulmuştur artık tatlı sözler kalbin kapısını çalıp geri dönecektir..içeriye ne zaman alınır işte o sevgi anahtarının gücüne bağlı..

teşekkürler selinam gerçek sevgi sevmekten önce karşısındakine saygı duyar hayatta saygı oldukça sevgi vardır yoksa hayat saygının temellerinde sevginin üstüne kurulmuş ben kaybedildiğine inanmam sadece zamanı geldiğinde harcanırsa geri alınır

Venhar

Ben tşk ederim sanırım sana katılmıyacam o senin dediğin sevgi şimdiler de çok az hatta o duygunun nesli tükendi diyebilirim artı zamaımız da yaşanan aşklar sabun köpügü gibi olduğundan saygı da sevgide pek dayanamıyor diye düşünüyorum..