• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Üniversite'de Mescid Düşmanlığı

Üniversite'de Mescid Düşmanlığı
Kastamonu Üniversitesi’nde 15 yıldır problem olmayan mescitlerin 15 günde kapatılması, vatandaşlar ve öğrencilerden büyük tepki gördü.
Yaklaşık 7 bin öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Kastamonu Üniversitesi'nde bulunan mescitlerin kapatılmasına öğrencilerden tepki geldi. Kastamonu Üniversitesi’nde 15 yıldır problem olmayan mescitlerin 15 günde kapatılması, vatandaşlar ve öğrencilerden büyük tepki gördü.

Mescidin kapatılmasına gerekçe olarak mescitlerin kullanılmadığı ve üniversitede hocaların oda sıkıntısı gösterildi.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay, son zamanlarda mescidin kullanılmadığından dolayı toz toprak içinde kaldığını, üniversitede hocaların 3-4 kişi bir odada kaldığını ve yer sıkıntısından dolayı mescidi kapattıklarını ileri sürdü.
Şu ana kadar "neden kapattınız" diye bir şikâyet almadıklarını ileri süren Gökçebay, “Talep olursa açar mısınız?” şeklindeki soruya, "Talep olsa da açmayız. Gitsinler camide namaz kılsınlar. Cami çok. İslâmiyet hoşgörü ve kolaylık dinidir. Namazın telafisi var ama, eğitimin telafisi yok" cevabını verdi. Mağdur olan bir grup öğrenci ise "Üniversite açıldığından bu yana okulda mescit var. Hatta ders aralarında yoğunluk olduğundan dolayı mescidin önünde kuyruklar oluşuyordu. Çok mağduruz" dedi.kaynak:islami site - Üniversite'de Mescid Düsmanligi
 
Üst