şu avrupa dedikleri

Vatikan Hz. İsa'nın Değil; Siyonist ve Emperyalist Odakların Karargâhıydı!​

AB anayasasının esasını kavrayabilmek için, önce AB'ye şekil veren Hıristiyanlığı yozlaştıran Siyonist Yahudi merkezlerin güdümüne giren Vatikan'ı tanımak gerekiyordu.

Değerli ve yürekli aydınımız Banu Avar Hangi Avrupa? Kitabında ve "Vatikan Kimin Emrinde" başlığı altında şunları yazıyordu:

(Avrupa'da) Din her zaman siyasetin oyun alanı oldu. Papa 2. Jean Paul, 1999 Noel'inde verdiği mesajda "Birinci bin yılda, Avrupa Hıristiyanlaştırıldı" İkinci bin yılda Amerika ve Afrika'nın Hıristiyanlaştırıldığını söylemişti. "Üçüncü bin yılda Asya'yı Hıristiyanlaştıralım!" demişti... Ve Vatikan, "Asya'nın Hıristiyanlaştırılması sürecinde, Türkiye merkezdir" görüşünü dile getirmişti.

Bu hedefler yeni değildi.

Kurtuluş Savaşı yıllarında, Anadolu'da, Katolik ve Protestanlarca açılan 800 okul vardı.

Çoğu işgalcilerle iş birliği yaptı. Ve Cumhuriyetin ilk yıllarında zararlı faaliyetleri nedeniyle kapatıldı...

Bugün sayıları her geçen gün artan çeşitli dini organizasyonlar, Türkiye'den Asya'ya uzanan bir coğrafyada faaliyet gösteriyor...

Avrupa giderek dinden uzaklaşırken Vatikan, Anglikan kilisesi ve Fener Rum Ortodoks kilisesiyle el ele veriyor..

Hıristiyan âlemi bir araya gelmeye çalışıyor. Ve tabi bizdeki dinler arası diyalogcular da bunlara taşeronluk yapıyor.

Malum, Avrupa Birliği, Hıristiyan demokrat liderlerin el sıkışmasıyla hayata geçmişti. Katolik dünyanın kalbi, Vatikan, 50 yıllık Avrupa Birliğinin temelini atan unsurlardan biriydi.

Avrupa Hıristiyan'dı ama mezhepler arasındaki kanlı mücadele yüzyıllarca süregelmişti.

İslam ise ezeli düşman bilinmekteydi. Son iki yıldır Avrupa'da çeşitli merkezlerden İslam'a yapılan aleni hakaretlerle, Müslüman halklara âdeta bir sabır ölçümü yapılır gibiydi.

Yakılan camiler, çizilen karikatürler, "Müslüman teröristtir" anlayışının yaygınlaştırılması, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde uygulanan Müslüman avı, 11 Eylül ve Orta Doğudaki işgalin ardından gelmişti.

Danimarka Başbakanı Rassmussen'in incitici sözlerine, Hollanda Dışişleri Bakanı Bernard Bot ilaveler yapacak. "Hoşgörüsüzlük Müslümanların geninde var!" diyecekti. Almanya ve Fransa'dan İslam karşıtı ve aşağılayıcı sesler yükselecekti.
kaynak: millicozum.com

ben bunların çoğuna inanıyorum, tabii bu benim kendi düşüncem,,

bu yazıyı yazan bence , gezip dolaşmamış sadece kitaplardan araştırmış, birde kendi iç siyasetini sokmuş işin içine.

avrupada Camii lerin yakılması (bulgaristanda) kırcaalii camii ve bazı Türk hamamlarının yakılması Bedestenlerin yıkılması ,Bosnada kosovada, Azerbaycanda karabağ
Müslümanlara karşı bir hareket değil Türklüğe karşı olan bir harekettir. Türkiye radikalleştikçe dini koyulttukça onlar da koyultuyorlar.
şimdiye kadar almanyada kundaklama bu kadar yoktu. Bulgaristanın ATAKA partisi bu kadar güçlenmemişti. ama bizler de bu kadar kapanmamıştık, Türk insanı gittiği yerlerde etki bırakıyor. Araplar ve diğer müslümanlar bu kadar etkin değil , Bizler biraz inatız.
illa gittiğimiz yere uyum sağlamayıp başkalarının bize uyum sağlamasını istiyoruz. ama horoz kendi çöplüğünde öter.
Biz Türklüğü değil de Osmanlılığı müslümanlığımızı öne sürüyoruz son zamanlarda, onlar bizim müslümanlığımıza değil türklüğümüze zarar veriyor, bizde Türklüğe zarar veriyoruz.
son zamanlarda biz de türklüğümüzü sevmez olduk osmanlıyız demeye başladık.

Ortodoks mezhebi Türkleri pek sevmez, bırakın vatikanı vatikanın Türklerle işi olmaz.
yanlış , Anglikan sadece dünyayı yönetir. ama bizimle dolaylı yönden ilgilenir. Anglikan işgalcidir ama cizvit papazı şeklinde yayar.

Ortodokslar kimlerdir::
Türkleri kazığa geçiren Kazıklı voyvoda yı hatırlayın =Türk askerini kazığa geçirip kafasını kazığa sokmuştur ==bosnayı,herseki,kosovayı düşünün Sırplar evet evet sırplar
birinci dünya savaşının başlamasına sebep olan gene sırplardır. Fanetik din savaş çıkartmıştır, hemde dünya savaşı sırplar yüzünden çıkmıştır.

Ermeniler= ortodokstur fazla söze gerek yok

Yunanlılar= ortodokstur fazla söze gerek yok

Ruslar= ortodokstur fazla söze gerek yok

Bulgarlar = ortodokstur = Türk olup kendi kendine düşman olmuştur Din yüzünden, eğer ortodoks olmasaydı türklüğünü kabul edecekti, isimlerinin çoğu türktür bulgarların,kelimelerin çoğu türkçedir.

--
Fanetizm dediniz de Vatikanın en koyusu kimdir ? söyliyim, Vatikan italyanın orta kuzeyinde küçücük bağımsız bir ülkedir. İtalya buraya karışmaz İtalyanlar katoliktir, Türklere bir düşmanlıkları olmaz ancak herkesin sandığı gibi İtalyanlar Katoliğin en dindarları değildir. Polonyalılar katolikliğin en dindar insanlarıdır.
şimdi dikkat edin 2nci DÜnya savaşının Hep Polonya civarında dolaşması , 2nci Dünya savaşı Adı geçince en çok polonya nın adı geçer En güçlü kale budur.
Papa Ların hemen hemen çoğu Polonyalıdır. Papa Jean Paul bir polonyalıydı ,

--
Biz de boş durmuyoruz ki Geçen gün zaman gazetesinde almanyada Camiiler açtık, boş yerleri aldık diyen Zaman gazetesi idi. gün geçmiyor ki böyle haberler oluşuyor. peki ya avrupanın içinde oluşturduğumuz islamii okullar avrupalının dikkatini çekmiyor mu ? Çekiyor.

--Geçen gün bulgaristanda 1 araba yanaştı yanımıza Türk müsünüz evet. Bir adet Kuran ı Kerim ve yanında bir kitapçık verdi. Kuran tamam da diğer kitapçık biraz Türkiyenin siyasetine uygun yazılmış, Türkiyenin siyaseti bulgarda romanyada sökmez kardeşim Bulgar ve romen kafasıyla düşünmez misin, daha değişik stratejiler oluşurmalısın

Evet bizim de misyonerlerimiz var ama çok bireysel.
ve havalı. hani şu gazı vermişiz kendimize biz en iyisiyiz müslümanlığın en modern uygulandığı ülke, ama çok bilmişsiz
biz organizasyon nedir bilmiyoruz, 1 araba dolusu Kuran i kerim var sen onu bulgara versen yanlışlıkla o bulgar Türkiyedeki gibi anlamaz. işte hazır düşmanlığı kendiniz yarattınız
gidersin ; oradaki Benim gibi Türk işadamlarına dağıtırsın , gereken yapılır, biz Kuranı dağıtıcaz diye para mı alıcaz çevreyi ve insanları çok iyi tanıyoruz, İhtiyacı olana veririz Bulgaristanda cahil insan yok-orası ayı değil- kitap öyle dağıtılmaz
, ayrıca birçok turan dernekleri var. sizlerden kitap bekliyorlar gazete bekliyorlar.

Medeniyet yönünden ,akıl us yönünden avrupa bizden daha iyi kimi kandırıyoruz, Onun için Türkiyeden avrupaya kaçış var. Cenneti cehenneme ceviren bizleriz. Bulgaristan bizi geçiyor, refah bakımından insan yaşayışı bakımından ,

Anglikan kilisesi romanyanın ve balkanların içine girdi, bunu görüyoruz, İlk ele geçirdikleri de Türkleşen çingenelerdir.Çingeneleri hristiyan yapmaya çalışıyorlar.
Türkiye balkanlarada kosova ve bosnaya mostar köprüsü inşaa etmekten fazla ileri gitmedi. 3-5 tane de Fethullah hoca nın okulu. Fethullah hoca da sadece kendi müridlerini geliştiriyor,çevrenin de gelişmesi için onlar gibi olması gerekir bu bosnanın dışında biraz zor, ama olmaz da değil

Türkiye balkanlara yatırım yapmadı. oradaki insanlar kendi yağı ile kavruluyor. Türkiyeden orada iş yapanlar Küstürdüğümüz iş adamları.(bireysel müteşebbisler ,aşırı vergilerden,belediye ceza ve rüşvetinden bıkanlar, mecburiyetten gidenler)
Devlet olarak sadece şişe cam açıldı hepsi bu. Eğer oradaki insanlarla işbirliği yapılsa Türkiye avrupa birliğine zaten girer. adamlarla işyerinde ortaksın isterseler almasınlar.
işin içinde ticaret ve çıkarlar olunca sınır kalmaz ki. herkes kazanıyorsa neden sınırlar çizilsin.
işyerlerimiz kapandıkça uzaklaşıyoruz , ROmanya işçi arıyor
Danimarka-İsveç norveç -hollanda işçi kabul ediyor günlük 50 euro aylık 1000-1500 euroya geçici işçiler alıyor,

Avrupa bizden daha iyi , kendi kendimizi kandırıyoruz, refah seviyesi ,insanların geçim olayı,işsizlik ,üretim durdukça yaşamak daha zorlaşıyor gerisi bahane.

Kedi ulaşamadığı ciğere pis ''Mundar'' dermiş gibi oluyor. Avrupa birliğinin İçinde olsak
hiç kimse böyle söylemeyecek, Partiler oy almak için et yiyecek kömür yardımı yapamayacak - nereden buldun diyecekler. belki de biz girmek istemiyoruz kimbilir.

Son düzenleme:
konu açılmış,alıntı olan konuya sayın orkuorkun alıntı olmayan bir cevap yazmış,ve bu alıntı olmayan içi bilgi,gözlem,yorum,dolu cevaba,bu kadar kompleksli olma gibi samimiyetsiz bir cümle'ile hiç bir medeniyeti kendi medeniyetinden üstün görme gibi yazının geneline saygısızlık arzeden ve olması gereken ama olduğundada gerçekleri gizleyen bir milliyetçilik edasını ilave edip bir cevap verilmiş.

buna ilaveten atmaca arkadaşıma katılıyorum gibi konuyla uzaktan yakından alaksı olduğuna şüpheyle baktığım ve sadece cevap yamış olmak için yazılmış bir cevap daha verilmiş..

arkadaşlar asıl siz bu kadar kompleksli olmayın,ben sayın orkuorkunun avukatı değilim ve onu savunmak içinde yamış değilim bu cevabı ama sadece okuyun ve görün.yazının altında alıntı yazmıyor onun yerine yazmasada yaşadım,gördüm,gözlemledim,yorumladım yazıyor..

şahsen ben sayın orkuorkunun yazısında daha bir samimiyet buldum,gerçi onun yazılarının hepsi samimiyet doludur ama okuyan ve anlayana göre değişir.

sayın atmacanın açmış olduğu konuya gelince,cidden önemli bir konu yıllardır süre gelen ve son zamanlarda taktik değiştirerek ve artarak devam eden hıristiyanlaştırma çalışmaları ebede kadar hiç son bulmayacak.
bunu yaparken kullandıkları en büyük argümanlardan olan modernleşme,teknoloji ve görsel çekicilik alanında göstermiş oldukları başarı bu konuda ne kadar önemli silahlara sahip olduklarının kanıtıdır.
biz ise bu saldırılara yanıt verecek bir çözüm üretimi içersinde değiliz ha bu bizim onlardan daha az zekiyiz diye yapamadığımız bişi değil ama gerçek şu ki beyinlerini bizden daha iyi kullanıyorlar
sonuç olarak bana göre bu bir iman ve beyin çatışmasıdır.bizim imanımız onların beyinleri. ama imansız beyinleri..

ALLAH teala yar ve yardımcımız olsun. iyi forumlar

Bir toplumun göstergesi demek sahip çıktığı değerlerdir. siz sahip çıkmazssanız o değerlere başkası hiç çıkmaz, Uzaklaştığımız kendi medeniyetimizdir ,kendi medeniyetimizden uzaklaştığımız için başkalarının medeniyet varlığını kabul etmek istemiyoruz pisliyoruz. Bence kendimizden uzaklaşmak yerine kendimizle yüzyüze gelmeliyiz.

Bir adamın evine gidince o adamın Tuvaletine girdiğiniz zaman onun ne olduğunu anlarsınız, Wc temiz ise o adam temiz titiz disiplinlidir, pis ise ne mal olduğu ortadadır.

Diğer yerler ise insanların en son gittiği ebedi uykusunda huzur bulacağı yerlerdir, Orada politika siyaset sökmez.

Avrupa bugün avrupa ise kendi medeniyeti ile geldi, bizim tek kötü tarafımız unutmak ve çabuk alevlenmektir,, Bizden öğrenmiş olabilirler ama biz devam etmedik

siz sadece içinizdeki düşüncelerinizle cevap verdiniz ben gördüm, siz sadece okudunuz okuduğunuz insanların yazılarından etkilendiniz, hiç ellenmemiş fotograflara öylece bakınız
ben size saldırı Türklere var diyorum. sayın başbakanımız oraya gitti ama el sıkışmak için

bunları görmedi,
Bu fotoları geçen yıl çektim Sadece mostar köprüsü yapmakla olmuyor kardeşim
Aşağıda gördüğünüz Hristiyan mezarlığıdır. insanların çiçek bıraktığının görebilirsiniz,

fotoğraf makinemi sola çeviriyorum

ve hemen yanında , Bu bir türk mezarlığı
bana 200 dolar versin birisi burayı otlardan temizleteyim = 1 sene ,
burası Türk hamamıdır (adı Türk hamamı olduğu için bu hale gelmiştir, Türk Hamamı)
bedesten hey gidi koskoca bedesten = KAPALIÇARŞI MISIR ÇARŞISI
ve Türkiye,İstanbul medeniyetlerin şehri

Babam cebebci mezarlığına yatıyor Huzur bulduğunu söyleyemem, İstanbulda bu mezarlık içinde bir köy var resmen, Gecekondu köyün kanalizasyon veyahut sulama borusu mezarlıkta olmadığına göre siz düşünün.
bir evin pis su gideri babamın üstünden akıyor. diyeceksiniz ki belediyeye söyleyin, söyliyim de ,ondan sonra beni vursunlar. beyaz masayı sıkıştırınca adamının adamı
memleketlim,hemşerim vardır.
Belediye bilmiyor mu orada mezarlıkta yaşayan bir köy/kasaba olduğunu.

İspanyada sevilla ya gidin adam sülalesinin 800 yıllık geçmişini biliyor, ve çekmeceden dedelerinin kemiklerini çıkartıyor. öyle mezarlar var. Biz ne zaman sahip çıkacağız medeniyetimize. medeniyet kendi kültürüne saygı ve sahip çıkmadır. araplaşmak, iranlılaşmak avrupalılaşmak amerikanlaşmak değil . kendimiz olma cesareti göstermeliyiz.
neden bir başkası olalım ki.