• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

içelim güzelleşelim.....

güney

Şimdilerde de böyle midir bilmiyorum? Bizim kuşağımız içkiyi (bilinenlerin aksine) biraz utangaç biraz da saklayarak içerdi. İçtiği zamanlarda da kendini az çok suçlu hissederdi. 68 kuşağından söz ediyorum. Yani şimdilerin 60 yaş ve civarı. Çünkü hepimizin belli bir dünya görüşü, başka bir tabirle ideolojik bir duruşu vardı. Bu nedenle "içmek yakışmazdı(!)" bize. Düşünce ve inançlarımıza bir çeşit ihanet sayılırdı. İçki, ya burjuvaların ya da tutarsız, dağınık, bohem insanların işiydi...

Bense; Gorki'nin, Çehov'un bütün gün içen mujiklerine gizli bir hayranlık duyar, Can Yücel'in zil-zurna yazılarına bayılırdım. Cemal Süreya'nın meyhane sohbetlerinin birine denk düşmek umuduyla Bostancı-Hatay meyhanesinde çokça yolunu gözlediğim olurdu. Şüphesiz Sait Faik ve Orhan Veli de (zevahiri kurtarmak açısından) alkol tutkumuza iyi bir örnekti. İzninizle bu içtepimize Gazi Paşa'yı da ekleyeyim.

Samet ekinci....

İçki içermisiniz????
 

Şimdi............ İçtiği zamanlarda da kendini az çok suçlu hissederdi. 68 kuşağından söz ediyorum. Yani şimdilerin 60 yaş ve civarı. Çünkü hepimizin belli bir dünya görüşü, başka bir tabirle ideolojik bir duruşu vardı. Bu nedenle "içmek yakışmazdı(!)" bize. Düşünce ve inançlarımıza bir çeşit ihanet sayılırdı. İçki, ya burjuvaların ya da tutarsız, dağınık, bohem insanların işiydi...

İzninizle bu içtepimize Gazi Paşa'yı da ekleyeyim.

Samet ekinci....

İçki içermisiniz????

Konuyu ekleyen arkadaşımızın yazı içerisindeki tutarsızlığı farketmediğini fehmetmem, ama dünyada alkol kullanarak en canice yönetimini sürdüren bir dikdatörde aklımdan gitmiyor, tabi ki "güney hanım" iyi bilir ki Stalin den bahsediyorum. Eşi, kızı, oğlunu bile alkol ve saplantıları yüzünden zulme uğramıştır, canlarına kıydığı, kıydırdığı milyonların yanında adı bile olmaz ama psikoloji bilenler için ilginç bir örnek, son zamanlarda kürsülere ders konusu olacak vak'a, nedeninde alkol birinci sebep, gerek korku, gerekse sığınma aracı olarak. buyurun kırmızı şarap arzu eden varmı! İyi forumlar.
 
Üst