starlar gibi güzelleşmenin keyfini çıkar

Malzemelerini alıp, aynanın karşısına geç ve starlar gibi güzelleşmenin keyfini çıkar."O kadar makyajı bana yapsalar..." Starların kusursuz güzelliğini görünce, senin de aklından aynı şey mi geçiyor? O halde ne duruyorsun?

Parlaklık yarat!

Işıl ışıl parlayan bir cilt, mükemmel makyajın ilk adımıdır. Bu nedenle cilt temizliğine gereken özeni göstermen şart.Daha parlak bir görünüm içinse, bronzlaştırıcı ürünlerden yararlanabilirsin. Bronzlaştırıcıyı, nemlendiriciyle temizlenmiş cilde yedirerek, istenilen parlaklığı elde edebilirsin.

Cilt rengine uygun fondöten seç!

Kusursuz makyajın en önemli detayı, cilde uygun fondöten seçmekten geçer. Mesela, eğer esmersen, açık tenliler için uygun olan bir fondöteni seçmen kadar yanlış bir şey olamaz. Tabii iş bununla da bitmiyor.Fondöteni nasıl sürdüğün de çok önemli. Mükemmel ve kalıcı sonuç için stick fondötenler yerine, kolayca yayılan likit fondötenleri tercih etmelisin.

Yüzünü aydınlat!

Fondötenini sürdün. Artık cildin çok daha pürüzsüz görünüyor. Ancak bazı bölgelerini aydınlatmazsan, yüzün maskemsi bir görünüme bürünebilir. Bunun için ten renginden çok açık tonda bir pudra veya stick fondötene ihtiyacın olacak.Yapman gereken tek şey, pudra veya fondötenini burun kenarları, çene ve göz altlarına belli belirsiz sürmek. Sonuca inanamayacaksın!

Gölge oyunları yap!

Sıra geldi en dikkat isteyen işleme. Yüzüne starlar gibi bir anlam katabilmenin yolu, allıkla yüzünün belli bölgelerini gölgelendirmeden geçiyor.Bunun için, şeftali veya toprak tonlarındaki allığını büyük bir fırçayla önce şakaklarına, ardından da burun ve alnının üzerine küçük dokunuşlar halinde uygulayıp, dağıtman yeterli. Fazlasını kağıt peçeteyle fazla bastırmadan alman yeterli olacaktır.

Gözler ve dudaklara dikkat!

Nasıl bir kıyafetini ortaya çıkaran şey, çanta ve ayakkabıysa, makyajı ortaya çıkaran da gözler ve dudaklardır. Uyumlu yapılan göz ve dudak makyajı, bütün gözlerin üzerinde olmasını sağlar.Ünlü makyaj guruları hep aynı öğüdü verir: "Gözlerin ön planda tutulduğu bir makyajda, dudaklar gizlenmeli; dudakların öne çıkarıldığı bir yüzde, gözler soft olmalı" Bu kuralı dikkate alırsan, istediğin sonucu alacağından emin olabilirsin.
leyditurk
 
Üst