Emıne Senlıkoglu kimdir?

Emıne Senlıkoglu kimdir?​

1953 yılında dünyaya geldi. Çocuk yaşta ailesiyle birlikte Adapazarı'ndan gelip İstanbul’a yerleşti. Daha küçük yaşta bazı çelişkileri fark etti. Büyüdükten sonra Hıristiyanlığı araştırdı. Aynı dönemde kiliselere gidip İncil’i okumaya başladı. Bu inceleme sırasında İncilleri kendi ölçüleri içinde çelişkilerle dolu olduğunu gördü. Sonra İslâm'ı incelemeye ve İslimî tahsil için yoğun bir eğitime başladı. Fıkıh, Akait gibi islâmî temel ilimlerle meşgul oldu. Ayrıca, İlahiyat mezunu eşi Recep Özkan ve özel hocalardan dersler aldı.

İki çocuk annesi olan Şenlikoğlu; ilkokulu, İmam Hatibin orta ve lise kısmını dışarıdan bitirdi. 1985'ten beri Mektup Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten yazar, Türkiye'nin çeşitli illerinde ve dış ülkelerde konferanslar verdi. Araştırmacı yazar Şenlikoğlu 1984'de yazmış olduğu ilk kitabı; "gençliğin İMANINI SORULARLA ÇALDILAR" adlı kitabından dolayı 2.5 yıl cezaevinde yattı. Yazarın 1984 tarihinden itibaren çıkan kitapları şunlardır:

1. SERİ: "Gençliğe HATIRAMDIR" Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar Bize Nasıl Kıydınız Mahkum Duygular Burası Cezaevi İslam'da Erkek Ne Olur îhanet Etme Ülkemi Arıyorum Biz Bu Vatanin Nesi Oluyoruz Ruhumun Penceresi Kelepçeli Kalemimden Ağlatan Yollar İnsanlar da Kayar Telefonla Röportaj Önce Soru Sorarlar İsimsiz Kitap Vicdan Azabı Maria İdamlık Genç (Bu seri tamamlanmıştır.)
  1. SERİ: "İnsanlığa çağrı" İnsanlığın Belgeseli Kıbrıs Sular içinde Bir Yetim Ben Kimin Kurbanıyım Geri Tepen Kurşunlar Radyo ve Basın Röportajları Televizyon Röportajları Uzaktaki Çığlıklar Geçmişin İzleri Sabıkalı ve Dul Çingene İmamın Manken Kızı Son Pişmanlık Fayda Eder Çin İşkencesi Kadınları Kadınlar da Eziyor (Bu seri tamamlanmıştır.)
  2. SERİ: "NESİLLERÎN ÖYKÜSÜ" Anne Büyüklere Bir Şey Söyle Küçük Kız Küçük Kelebekler Yılan Yavrusu Kırmızı Elbiseli Kız
Konuyu ekleyen'in (erkişi) görüşü: Bir yazar düşünün önyargılarla hakkında hiç okumayanlarca ve düzen tarafından hep garip karşılansın, ayrıca tüm tahsil hayatını örgün eğitim almadan ama dışarıdan başarı ile azimle bitirmiş ve inançlarına, ideallerine sağlam bağlı kalmış ve tavzisiz yaşamayı tercih eden birini haberlerdeki kliplerle değerlendirmek ne kadar insafa sığar bilmem. Mesela Görkem arkadaşım hiç okumadığını ve de okumayı düşünmediğini söyleyerek peşin yargı ve taraf olmanın eksikliği ile cevap yazarken eksik bıraktığının kendisi olduğunun farkına bile varmamaktadır. Resim yorumlamakla, ressamı yorumlamak arasındaki fark gibi bir şey, ama forumda taraf olmak veya görünmek bazen gaflet ve dalalete bile sebep oluyorda farkına varmıyoruz. İyi forumlar.
 
güzel bir paylaşım olmuş dostum şu eserlerden birini okuyan sanırım bu kişiyi anlaya bilir
(tabi anlamak isterse)
 
Üst