Resmi Vesikalarla Fuhuş...

TC’li resmî vesikalarla kadınlara fuhuş yaptırılmasının, bu fuhuş karşılığında makbuz almanın, KDV ve gelir vergisi ödemenin ]uygarlığa, kadın haklarına ve haysiyetlerine, ahlâka ve fazilete uygun olup olmadığı hakkındaki görüş ve önerilerinizi yazabilir misiniz ?
 
Sistemin aksak ve eksik yönlerini eleştirdiğimizde bizleri rejim düşmanı ilan eden arkadaşların kadın hakları ve özgürlüğü konusunda tutarlı ve samimi açıklamalarını bu sütunlarda görmekten bahtiyar olacağımı bilmenizi istiyorum...
 
Fahişelik dünyanın en eski mesleği dünde vardı bügünde var yarında olacak Devlet bunlara vesika vererek vergi topluyor Fahişeliği tümden yasaklayamayacağınıza göre (yasaklasanız bile gizli gizli olacaktır) vesika vererek kontrol altında tutulması daha mantıklı değilmi?
 
Kadınların vücudunun parayla satılması olayına "meslek" diyemiyeceğim.
Kapitalist düzenlerde arzulanan ve körüklenen fiil olarak görüyorum.
Kadınlar, hayatın her kademesinde, her basamakta kullanılıyor. Bir ciklet reklamında bile kadınların dişiliğinden istifade etmeye çalışıyor, alçaklar...

Zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olması kapitalizmin asıl hedefidir. Bu hedefe ulaşırken kırılanlar, parçalananlar, tarumar olanlar, onurları ayaklar altına alınanlar umurunda değildir kapitalist düzen savunucularının.

Maalesef devletimizin başına gelen ikidarlar hep güçlüden yana politika üreterek zayıfın, çaresizin ayaklar eltında ezilmesine rıza göstermişlerdir.

Bir çözümü olmalı...
Hiçbir anne, hiçbir baba yeni doğan kız çocuğunun bir hayat kadını olmasını istemez.
Oraya düşmüş kızların anneciklerinin ve babacıklarının halini hiç düşünebilir miyiz ?

Devletin bunlara vesika vermesinden daha önemli çözüm düşünülmeli...
Hergün onlarca insan fuhuş bataklığına düşüyor.
Fuhuşa götüren sebepler kontrol altına alınabilir.
Okullarda verilen "zıpır" dersler yerine ahlaki derslere öncelik verilmeli
Televizyon, radyo ve gazete sayfalarında "mecburi" faydalı bilgiler öğretilebilir.
Televizyon ve gazetelerde fuhşu tetikleyen flimlere ve resimlere yer verilmemeli en azından sınırlama getirilmeli.

Devlet tarafından evlilik teşvik edilmeli ve ciddi yardımlar yapılmalı evlenecek çiftlere...

Onlar da bir insan,
esas fahişe, onları gözünün yaşına bakmadan bataklığa sokan ..........larıdır.
 
Konuya farklı bir yaklaşım ile doğru tesbitler yapılmış güzel bir yazı

Dünyanın en eski mesleğinin ekonomisi
Dünyadaki en eski meslek fahişeliktir derler. Doğru olabilir, çünkü fahişelik insan toplumundaki ilk arz-talep dengesizliğinin ürünüdür. - Faizin para arz ve talebindeki dengesizliğin ürünü olması gibi.
İnsanlığın ilk çağlarında, bolluk ve bereket hüküm sürdüğü dönemlerde bile erkeklerin her zaman yeteri kadar bulamadığı bir şey vardı. Seks.
Sekste arz kısıtlı, talep sonsuzdur. (Arzı kadın, talebi erkek temsil ediyor.)Arzı ne kadar artarsa artsın ona karşı olan talebin hiçbir zaman tatmin edilemeyeceği tek şey sekstir. Bunun nedeni güneş sisteminde hiçbir şeyin erkeklerin cinsel isteği kadar doyumsuz olmamasıdır.
Fuhuş işte bu arz-talep aralığını doldurmak için kendini icat eden bir ekonomik alışveriştir. Kadın erkeğe seks verir. Karşılığında erkek ona yiyecek, barınak, koruma veya bütün bunların temin edilmesini sağlayan para.

Seks imajları
Öyle sanıyorum ki tarihi olarak, fahişelik evlilikten önce bile doğmuş olabilir. Evlilik fahişeliğin evcilleştirilmiş, toplum tarafından kurumsallaştırılmış bir şekli bile olabilir.
Dünyada kadın erkek sayısı aşağı yukarı her zaman eşittir.
Ama bu eşitlik cinsel istek konusunda kendini göstermez.
Dünya kurulduğundan bu yana, günün herhangi bir saatinde seks yapmak isteyen erkek sayısı, seks yapmak isteyen kadın sayısından daha fazla olmuştur. İnsanların çoğalması için yaradılışın kurduğu bir tuzaktır bu.
Kadın-erkek istek dengesizliğinin birçok nedeni var. Erkeğin cinsel güdüleri kadınınkinden güçlüdür. Bilim adamlarına göre, sağlıklı bir erkeğin aklından günde binlerce defa seks imajları geçer. Erkek hemen hemen her zaman yatmak isteğindedir ama her zaman ona gönüllü olarak eşlik edecek bir kadın bulamaz.

Hugh Grant bile
Kadının seks hayatının raf ömrü erkeğinkinden kısadır. Çocuk doğurduktan sonra kadının eşine karşı olan cinsel ilgisi azalır. Liste uzun. Bir de cinsel tatmin elektriğe benzer. İhtiyacınız olduğunda kullanmak üzere onu depolayamazsınız.
Elini sallasa ellisi sandığımız Hollywood artistleri bile normal erkeklerden farklı değildir. Geçtiğimiz yüzyılın en yakışıklı beyazperde aktörlerinden olan Tony Curtis'in otobiyografisinde cinsel ihtiyaçları için fahişelerle yattığını okuduğumda şapkam başımdan uçmuştu. Hugh Grant, birkaç sene önce Los Angeles polisi tarafından arabasında nazik bir durumda yakalandığında yanındaki sevgilisi değil bir fahişeydi.
Fahişeliği önlemenin bir tek yolu var: Erkekleri ortadan kaldırmak.
Düşünmeyin bile.
[email protected]

Özetle , Koministi Kapitalisti Dincisi olmaz bu işin Talep olduğu sürece fahişelik bitmez,
 

güney

Bu mesleğin tarihçesi cinselliğin tarihçesine dayanır.Bizim burda sorgulamamız gereken nedir?Bu batağa nasıl, kim tarafından,hangi koşulların yoksunluğundan düştüğümüdür yoksa bu sistemmi dir? Bu bir meslek, karşılıklı bir alış veriş ve bunun belgeli olması gerekli olan..Genelevlerde çalışan kadınların düzenli sağlık kontrolü bu mesleğin uygulanması konusunda belirlenen kriterler ,mekan seçimi, en azından bunu meslek olarak seçmiş yada seçtirilmiş kadına güvence verir.Türkiyede fuhuş sorunun artması tamamiyle ekonomik sebeplere bağlıdır..Belgeli çalışandan çok belgesiz ve ayrıca hiçte doğru olmayan koşullarda çalışan kadın(erkek) çok fazladır...Vesika biraz ajite edilmiştir ve o yüzden bizleri bu sözcük irite eder.Zira yaptığı işi başkaları tarafından resmileştirmek istemez kadın veya erkek....

Aslında konuyu açan hakan bey in asıl amacı genelevlerin kapatılması konusumudur...Şahsen bana öyle geliyor...
 
Fuhuş, fahişelik bir meslek değildir.Bir iş yada uğraşı değildir. Ne zamandan beri ahlaksızlık kimlik değiştirip ''meslek'' oldu?Fahişeliğin,hiçbir haklı gerekçesi yoktur.

Dünyanın en kutsal mesleği anneliktir.Hiçbir annenin ,evladının karnını doyurması gerekçesine sığınarak,annelik şerefini kirletmeye hakkı yoktur.İddaa ederim ki; bütün çocuklar aç kalmayı,açlıktan ölmeyi,anneliğin kutsallığına,temizliğine,şerefine tercih ederler.

Fuhuş batağına,itilmiş,düşürülmüş,kendi iradesi dışında zorlanmış genç kızlarımıza vesika vermek yerine ,onları bulunduğu bataklıktan bir an önce kurtarmak gerekir.Vesika vermek hangi aklın ve mantığın ürünüdür?

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki; AHLAK ÇIPLAK kalmış.
 
Fahişelik erkekler var oldukça ve cinsellik ön planda tutuldukça vesikalı yada vesikasız bitmeyecek engellenemiyecek bir meslek.Meslek diyorum çünkü vergisi ödenen bir hizmet.Vesikalı olarak çalışan kadınların bir avantajı var .Onlar rutin olarak sağlık kontrolünden geçmek zorundalar.Bu da vesika verilmesinin önemli olduğu konulardan biri.
Çünkü sosyal hastalıkların yayılmasında bu meslek gurbunun çok büyük katkısı var.
Onlarla birlikte olan erkeklerin hastalanmasıyla bitmeyen bir zincir bu.Evinde ki eşine çocuğuna bulaştırır.Düşünün bunun yaratacağı sağlık sorunlarını.
Bu arz talep devam edecekse en azından resmi yaptırımlar olmalı; sağlık içinde,kazandıkları paranın miktarını düşünürsek ekonomi içinde.Acı ama bu zorla yada değil sadece kadınların değil erkeklerinde büyük ayıbı
 
Üst