Ayak yıkatan gelinler de var

Bazı ülkelerdeki evlilik öncesi adetler sizi şaşırtacak...

Her ülkenin toplumsal ve kültürel yapısı ile inançlarına göre evlilik gelenekleri, ilginç özellikler taşıyor. Bosna- Hersek'te gelin adayını isteyen damat adayı, kız evine yemeğe davet ediliyor ve ailenin büyükleri ile söz konusu evlilik hakkında tartışıyorlar. Kızın aile büyükleri damat adayı hakkında bir karara vardıktan sonra kahve ikr***** geçiliyor. Şekerli kahve damat adayının evlilik için uygun görüldüğü, sade olması ise damat adayının reddedildiği anlamını taşıyor.

GELİN AYAK YIKATIYOR

Pakistan'da damat adayı kızın aile büyükleri tarafından zorlu bir sınavdan geçiriliyor. Bu sınav, aile büyüklerinin damat adayına akla gelebilecek tüm hakaret ve küfürleri etmeleri, damat adayının ise tüm bunlara katlanabilecek kadar soğukkanlı olmasına dayanıyor. Sınavdan başarıyla geçen genç evlilik iznini almış oluyor. İskoçya'da ise gelin, düğünden bir gece önce aile büyüklerinin ortasına oturarak, onlara ayaklarını yıkatıyor.

Bugün

Bismillahir rahmanirrahimmmm daha neler duyucaz bu gelinde çok edepsizmiş canımmmm aaa şaka bir yana Erdall gerçekten çok şaşkınım yani varmış bu adet öylemi bak bu yaşa geldim duymamıştım ama hiç hoş bir hareket değil doğrusu ve neye istinaden yapılıyormuş çok merak ettim.....Eline sağlık...

yok daha neler ama güldüm okuyunca hala da gülüyorum :Cachondon::Cachondon: başıma mı gelecek nedir?