Yazıyor,yazıyor....(en çok okunan gazete sizce.???)

hangi gazete okurusunuz? neden?

• Kullanılan toplam oy
    26

güney

İlk Türkçe gazete, devlet yönetiminde 1831'de çıkarılan Takvim-i Vekaî'dir. Özel sektör
tarafından çıkarılan ilk Türkçe gazete ise Tercüman-ı Ahval' dir. (tercüman-ı ahval şinasi tarafından edebiyat ağırlıklı bir gazete olarak çıkartıldı 21 Ekim 1860)

Genelde günlük ya da haftalık yayımlanan politikadan ekonomiye , spordan magazine pek çok konuda güncel haber içeren, tarafsızının makbul olduğu ama bulunamadığı , sabah kahvelerimizin can dostu gazeteler....
Şimdi bakalım süperciler hangi gazeteleri okuyor......Nabız tutalım biraz.....

cumhuriyetten vazgeçmem vaz geçmeyelim de lütfen.gerçekçi ve dolu dolu bir yayın.yazarları mükemmel.teşekkürler güney cim güzel bir anket.

Benimde favorim Cumhuriyet...:Entusiasmado:

Cumhuriyet gazetesi, arkasına sadece halkını almıştır..Bu tercih için yeterli bir sebeb benim için..:Entusiasmado:

Yeryüzünde tarafsız insan olduğuna inanmadığımdan, tarafsız gazete de olamayacağını düşünüyorum.Ama diğerlerinden ziyade , ulusal basından da köşe yazarlarının ve sosyal,siyasal her konuda uzman kişilerin de görüş ve düşüncelerini belirten yazılar bulunduğundan , ve içeriğini diğer gazetelerden daha çok beğendiğimden Zaman Gazetesini okuyorum.

Aslında mümkün olduğunca her gazeteyi okumak gerekir diye düşünüyorum.(tamamıyla kişilerin özel yaşantılarını teşhir eden magazin sayfaları hariç)Çünkü farklı gazetelri okuyarak, farklı düşünceleri kendi düşüncelrimizle kıyaslayabilir,kendi bakış açımız dışında farklı bakış açıları da yakalayabiliriz.

"Kemal Atatürk'ün adını koyduğu Cumhuriyet Gazetesi,
7 Mayıs 1924 'te yayın hayatına başlarken kurucusu
Yunus Nadi, kaleme aldığı ilk başyazısında yayın ilkelerini
şöyle açıklıyordu:

''Cumhuriyet, ne hükümet, ne de parti gazetesidir. Cumhuriyet,
yalnız cumhuriyetin cumhuriyetin bilimsel ve yaygın anlatımıyla
demokrasinin savunucusudur. Cumhuriyet ve demokrasi fikir ve
esaslarını yıkmaya çalışan her kuvvete karşı mücadele edecektir. ''

Yunus Nadi' nin kurduğu, Nadir Nadi' nin kurumsallaştırdığı
Cumhuriyet Gazetesi; ilkelerinden ödün vermeden 1924' ten beri
yayın hayatını sürdürüyor. Nadir Nadi' nin 1991 yılında aramızdan
ayrılmasından sonra eşi Berin Nadi' nin önderliğinde kurulan ve
başkanlığını İlhan Selçuk' un üstlendiği Cumhuriyet Vakfı, Türkiye' de
örneği olmayan bir yapılanma ile gazetenin varlığını ve bağımsızlığını;
okurların da haber alma özgürlüğünü ve gerçekleri öğrenme hakkını
güvence altında tutuyor. "

Tarafsız,hedefsiz ve amacı olmayan ,bilgilendirme ve yönlendirme eğilimi olan gazete olmayacağına göre tercih edenlerin hepsi bu yönlendirmeye inanan ve alet olan kişiler oluyor maalesef...