Suyun 330 metre altında bir gece..

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Suyun 330 metre altında bir gece!

Amerikan Bruce Jones firması tarafından Fiji Adası açıklarında yapılan dünyanın ilk deniz altı oteli Poseidon için geri sayım başladı.

Yetkililer, 6 yıldızlı dev su altı otelinin 2008'in ortalarında tamamlanacağını açıkladı.

Denizin yaklaşık 330 metre derinliğinde inşa edilen 6 yıldızlı dev su altı otelinin 2008'in ortalarında tamamlanacağı açıklandı. Bütün tatilini su altında geçirmek istemeyenler deniz kenarında son derece lüks bir tatil köyü olarak tasarlanan bungalovlarda kalıp istedikleri zaman da özel denizaltılarıyla gidecekleri otelde unutulmaz bir gece geçirebilecek. Bungalow evlerin gecelik fiyatı ise 500 dolar.

Otel her ne kadar 6 yıldızlı mükemmel bir hizmet sunsa da "daha fazlasını isteyenler" için de son derece yaratıcı VIP hizmetler de tasarlanmış. Bunun için otelden ayrı olarak 330 metre derinlikte özel odalar tasarlanmış. Buraya gitmek için size son derece lüks bir denizaltı ve özel kaptan tahsis ediliyor.

Özel odalar 20 bin dolar
Bu odalarda kalmak isteyenlerin ödeyeceği gecelik ücret ise 20 bin dolar! Mercan kayalığı manzaralı otelin odaları denizaltına benzeyecek. Yaklaşık 50 metrekearelik odalarda bu eşsiz manzarayı seyretmenin geceliği ise kişi başı 1500 dolar olacak. Denizin altındayken "gözlerden uzak" olmak da mümkün. Çünkü otelin camdan duvarlarına kaplanan özel filmler sayesinde dışarıdan içerisi gözükmeyecek
 
Buna benzer bir projede İstanbul da start verildi..
İstanbul da yapılacak Otel de 7 kat yerin altına girecek tabi bir bölümü denize sıfır..
 
Buna benzer bir projede İstanbul da start verildi..
İstanbul da yapılacak Otel de 7 kat yerin altına girecek tabi bir bölümü denize sıfır..
Evet canım aynen öyle haaaa birde istanbul'umuzun tüp geçit projesi var ama evlerden ırak denizi o kadar sevmeme raymen asla (yinede büyük konuşmuş olmayım)o tüp geçitten geçmem böyle lüks bir otel olayınıda istememmmmm korkarım aklıma hemen titanic geliyor az bir derine dalsam....Ben almıyımmm selinammmm ama süper paylaşım ilgilisi için emeğine sağlık.....:Seguridad:
 

onairci

Sözlük Yazarı
Herşey iyi, hoş, güzelde, denizlerinden iyi hakkından geliyorlar yani, sırf zevk için, yani hiç mi başka yer kalmadıda denizden ne istiyorlar ki:(
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Valla ben çok korkarım asla ne kadar lüks olursa olsun kalamam 4 duvar arası neyimeize yetmiyor yaaa bakın ben çok alçak gönüllüyüm öle lükste falan gözüm yok yaaa çaktırmayın korkuyorum işteeee:))))
 
bence aksamları cok romantık olurdu yakomozların ısıgı odanın ıcıne vururdu :Cachondon:hafto sonu ıcın bırebır :Cachondon:
 

onairci

Sözlük Yazarı
Ya ne güzel, herkes yakamoz, romantizm harika bir hafta sonu tatili der iken, denizlerimize yazık oldu:(
Hiç iyi fikir değil hiç:(
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Durun yaa ikinizde haklısınız toprak tamam bende çok romantiğimdir ama denizin dibinde romantklik falan kalmaz kalbimin gümbürtüsünden
onairci sende haklısın canım katılıyorum sana
 
Onairci sana katılıyorum ama bunun denize zararı ne kadar büyük boyutta onu da bilmek lazım diye düşünüyorum.

Ama yine de böyle mükemmel bir ortamda bir gece de olsa kalmak isterim. Bu sayede hem denizi daha iyi tanırım hemde Yüce Rabbimin kudretini daha iyi görmüş olurum.
 
Üst