Neden evleniriz..?

1-İleri yaşlarımızda yalnız kalmamak için mi?
2-Geleceğimizi garanti altına almak için mi
3-Çocuğumuzun daha meşru bir hayatta olması için mi ?
4- Aşık olduğumuz İçin mi ?
5- Aile baskısı yüzünden mi ?
6- Başkasına karşı kızarak yapılan bir güç gösterisi mi ?
7- Düzenli bir hayatın olması için mi ?
8- Artık daha olgun bir birey olduğumuzu kanıtlamak ve sözümüzün dinlenmesi için mi ?
9- Soyumuzun devam ettirilmesi içgüdüsü mü ?
10 - Neden hayatımızı bir başkasıyla paylaşmak isteriz ?
11 – Evlilik Özgürlük ruhumuza aykırı değilmiydi ?
12 - Evlilik neden kutsal ve önemli bir kurumdu ??
Hadi arkadaşlar yorumlarınızı dort gozle bekliyorum..Neden evleniriz??:Entusiasmado::Entusiasmado:

Dinimizin bir gereği olduğu için sanırım..

Bilemiyorum birçok sebeb olsa gerek..

cinsel ilişki insan vücudunun bir ihtiyacıdır ve evliliğin önde gelen gerekçelerinden biride budur.tabi insan sadece cinsel arzularını tatmin etmek için evlenmez.
aslında evliliğin anlamı kişiden kişiye göre değişir.Küçük yaşta tüm yakınlarını kaybetmiş biri için, eşi onun herşeyidir.
zengin bir aile çcuğu olan bir iş adamı için eş sadece toplantılardaki aksesuar olarak görülebilir.
Dindar birisi için eş sünnete riayet etmek için bir araç veya, cennette sahip olacağı hurilerden birisi olabilir...

(benim açımdan ve) genel anlamda evlilik ve aile zinayı önlemek, kutsal emaneti korumak için varolan bir kurumdur...

bi çok nedeni olabilir bi insanın evlenmek için
hemen sıralayıvereyim (evleneceğim zaman bunları düşüneceğim eminim)
bidefa seviyor olmalıyım (aksi durumda bi ömür işkence olur)
daha düzenli hayatım olacaktır
bana ait bi varlık dünyaya getirmenin vereceği mutluluk herşeyden daha önemlidir kesinlikle

öte yandan bazı engellemeleri olacaktır evliliğin fakat üstesinden gelinemeyecek yük zaten yoktur!!!!!
özgürlük kısıtlayıcı olduğuna biraz katılıyorum ama şu yandan da bakarsak özgürce bi evi idare edeceksin kendi dilediğin gibi .......

evlilik biri için yaşam sebebidir paylaşımdır.annelik ve bablık duygusunu tatmaktır bana göre..diğerleri 2.plandadır

aksam eve gıdınce sıcak yemek yemek ıcın utulu gomlek gıymek ıcın temız bı yatakta uyumak ıcın daha ne olsun :Cachondon::Cachondon:

onairci

Sözlük Yazarı
O zaman evine 2 aşçı, 1 ütücü, 2 hizmetçi birde keyfine kahya tut oki, ama oda masraflı olur tabi:)
Ben aşık isem oda bana aşık ise evlenirim, aşk olmadan olmaz:)

ben artık mantıhımla hareket edıorum mantık evlılıhı yapcam evlencem kısıye once yazılı sonrada sozlu mulakat yapcam ev ıslerındekı becerısınden emın olduktuktan sonra basıcam nıkahı :Cachondon:

ben artık mantıhımla hareket edıorum mantık evlılıhı yapcam evlencem kısıye once yazılı sonrada sozlu mulakat yapcam ev ıslerındekı becerısınden emın olduktuktan sonra basıcam nıkahı :Cachondon:

Mantık evliliğinin ölçüsü ne? Yani nekadar mantıklı olacak? ev,araba,iş ,Hatta bankada parası olanlar daha mantıklı oluyormuş :)