Bond'un şarkısını Amy Winehouse söylesin

James Bond karakterinin yaratıcısı İngiliz yazar Ian Fleming'in doğumunun, 100'üncü yılı nedeniyle bu yıl çevrilecek 22'nci James Bond filmi ''Quantum of Solace''nin şarkısını kim söyleyeceği tartışmaları sürüyor.

Efsanevi Beatles grubunun üyelerinden Paul McCarthney, yeni filmin şarkısını Amy Winehouse'un seslendirmesi gerektiğini söyledi.

1973 yılında çevrilen Bond filmi "Live and Let Die"ın film müziğini seslendiren McCartney, Winehouse'un sesini çok beğendiğini ve yeni filmin şarkısını onun seslendirmesi gerektiğini ifade etti.

Winehouse'un işini iyi yaptığını söyleyen efsane şarkıcı, Bond filmlerinin şarkılarını söylemenin çok büyük bir sorumluluk olduğunu ve kendisinin bu sorumluluğu tekrar üstlenmek istemediğini belirtti.

Bond filmlerinin şarkılarını seslendirenler arasında Tina Turner, Tom Jones, Shirley Bassey gibi kalburüstü şarkıcılar yer alıyor.

Yeni film "bir zerre teselli"mi?

Yeni film Quantum of Solace'un 7 Kasım 2008'de vizyona girmesi bekleniyor. Filmin adının Türkçe karşılığı "bir zerre teselli", "teselli zerresi", "teselli payı", "teselli miktarı" gibi çok farklı şekillerde çevriliyor ve genel James Bond filmlerinin isim trendlerinin dışında kalıyor.

"Quantum of Solace", Ian Fleming'in James Bond serisinden "For Your Eyes"ta yer alan kısa bir öykü. Başrolde ise yine son film Casino Royale'in yıldızı olan Daniel Craig olacak. Bond kızı ise "Hitman"den tanıdığımız Olga Kurylenko seçildi.
cnnturk.com
 
Üst