• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Üniversite ile ilgili Sorunlar

Arkadaşlar Biliyorsunuzki Türkiye'de eğitim ciddi bir sorundur,yani paralı eğitime dönüşmüştür.Üniversite sınavlarına girip kazanmak ayrı sorun,kazansan paran varsa okuyabilirsin.Okumak için parayı bulsan buseferde kalmak için ya ev ya kampüs bunlarda paralı.Üniversite harçları çok fazla.Türk milletinin madem okumasını istiyorlar.Üniversiteye giriş sayısının artmasını istiyorlar.Bu milletin suçu ne?

Bunlarıda geçelim üniversiteyi okudun.Bu seferde iş bulmak mesele.Bu çağda hangi meslekleri seçmek lazım.İş bulabilmek için?

Bu konuyu açmamın sebebi.İşşallah arkadaşlar seneye bende giricem üniversite sınavına.Bundan once üniversiteye gitmenin bukadar zor olduğunu bilmiyordum.Zorluk derken kılavuzuna kadar herşey paralı.Ya durumu müsait olmayanla istesede giremez.Zaten bu devirde ilkokula bile zorla gidiyor kızlar.Aileler para yok diye okutmak istemiyor çocuklarını.Kızları okutalım kampayasıyla aylık hesaplarına para yatınca zorla yollayanlar var.Ya ortaokul,ya lise,ya üniversite...İlkoğretimi bitirince bitiyormu herşey.Okumayı yazmayı sokünce.Durumu olanlarmı okuyabilecek sadece?

Son olarak arkadaşlar seneye sosyal bolümler mezunu olarak üniversite sınavlarına giricem.Hangi meslekleri seçebilirim?Kaç net yapmalıyım kazanmak için?Bana tavsiyelerde bulunursanız sevinirim....:Entusiasmado:

valla ısın zor bız sartlar ıyıcene zorlasmadan bıtırıdık bıtırdkde ne oldu orası da ayrı bı mesele. zaten cok sevgılı hukumetımız unıversıtelerımızıde paralı yapma nıyetınde bence parayı bulma yoluna gıt gerısı kendılıhınden gelır.:Cachondon:

valla ısın zor bız sartlar ıyıcene zorlasmadan bıtırıdık bıtırdkde ne oldu orası da ayrı bı mesele. zaten cok sevgılı hukumetımız unıversıtelerımızıde paralı yapma nıyetınde bence parayı bulma yoluna gıt gerısı kendılıhınden gelır.:Cachondon:
Para benim için sorun değil.Ama para yüzünden isteyipte okuyamayanlar çok var.Yada kazanıp devam edemeyenler.Sen bana hangi bolümleri,kaç netle geçebilirim onu soyle canım.Kaç soru var,kaç soru bilmeliyim.?Yardımcı olursan sevinirim..:Entusiasmado:

valla o defterı kapattım sevgılı dogangunes. bı daha da o kabus dolu gunlere donemem hayatımdakı en buyuk hataydı okul hayatı o yuzden yardımcı olamıycam kusura bakma :Cachondon: bence sende bu sevdadan vazgec bı ıse yaramıo:Cachondon:
ama aklıma geldı sheytan bılır o sınava gırcek ya sana en dogru cvp ı o verır

valla o defterı kapattım sevgılı dogangunes. bı daha da o kabus dolu gunlere donemem hayatımdakı en buyuk hataydı okul hayatı o yuzden yardımcı olamıycam kusura bakma :Cachondon: bence sende bu sevdadan vazgec bı ıse yaramıo:Cachondon:
ama aklıma geldı sheytan bılır o sınava gırcek ya sana en dogru cvp ı o verır
Ben bu sevdadan vazgeçmem toprakcım.Omrüm yettiği kadar okucam allahın izniyle.Çok güzel bir evliliğim var,iki prenses kızım var.Bundan sonra tek amacım okuyabildiğim kadar okumak.Hiç kusura baka kimse kıramaz azmimi,hırsımı canım.Bence sende devam et.:Cachondon:

toprak'ın tevellüt eski yeni sistemi bilmesine zaten imkan yok :) Özel dersanelerde Öğretmenlik yapan üyelerimiz var bence konuya onlar cevap versin. (örn, Güney hanım,ve carpediemcan hanım ,tabi siyaset yapmaktan vakit bulabilirlerse :) )

benı gaza getırdın ben de sınava gırcem :Cachondon: sırf sana ınat yuksel bey benım ıcın kazanmak kolay da bıtırmek zor en son altı senede bıtırmıstım :Cachondon:

benı gaza getırdın ben de sınava gırcem :Cachondon: sırf sana ınat yuksel bey benım ıcın kazanmak kolay da bıtırmek zor en son altı senede bıtırmıstım :Cachondon:
Gir tabi okumak kadar güzel bişey olabilirmi hiç.Bu milletin okumuş insanlara ihtiyacı var.İstersen 10 senede bitir.Negüzel işte.:Entusiasmado:

evet bencede bizim girdiğimiz sınav sistemiyle şimdiki çok farklı.. ya üniversite sınavına hazırlanan birine yada bir dersane öğretmenine sorman lazım..

üniversitelerin paralı olması konusuna gelince, bunu yanında bide alt yapı hazır olmadan her yere üniversite kurulmasıda yanlış bence. mesala ben üniversite okurkan kaldığımız yerdeki ev sayısı öğrencinin taleplerini karşılayamadığı için kira ve pansiyon fiyatları her yıl yüzde yüz yada yüzde yüzelli fiyat artışı gösteriyordu.

onairci

Sözlük Yazarı
Benim lise biter ise (oda sanırım 3 sene sonra:)) bende girmeyi düşünüyorum Öss'ye, ama daha çok var, sana başarılar dilerim Doğangüneş:)
Birde bir şey sormak istiyorum aslında, evlendikten sonra okumak zor olur mu yani , önce okumalıyım, yoksa evlensem mi bende:)