Pişman olmadan

Kuran'da dünyada Allah'ın ayetlerinden yüz çeviren ve herşeyi yaratan Rabbimizi şuursuzca inkar edenlerin, ahirette hiçbir kurtuluşlarının olmayacağı, cehennemde dehşet verici bir azapla karşılaşacakları tüm detaylarıyla anlatıldı.

İşte bu yüzden her insan, burada anlatılan gerçekleri öğrendiğinde hiç zaman yitirmeden içine girdiği yoldan geri dönmelidir. Çünkü bu yolun sonu büyük bir yıkım getirir. Yapması gereken en önemli şey ise kendini Allah'a teslim etmektir. Bunu yapmadığı takdirde, ebedi bir pişmanlık yaşayacaktır. Kuran'da inkarcıların pişmanlığı şöyle haber verilir:

O inkar edenler Müslüman olmayı nice kereler dileyecekler. Onları bırak, yesinler, yararlansınlar ve onları (boş) emel oyalayadursun. İleride bileceklerdir. (Hicr Suresi, 2-3)

Sonsuz azaptan ve bu pişmanlıktan kurtulmanın ve Allah'ın rızasını ve cennetini kazanmanın yolu ise bellidir:

Geç olmadan Allah'a gönülden iman etmek,

Tüm yaşamını O'nu razı edecek davranışlarla geçirmek...
 
Memedi nurunla çok anlamlı paylaşımlarınla güneş gibi doğdun sabahıma sağol canım Allah senden razı olsun ben bu tarz konuları okudukça ölüyorum çünkü çokkk eksiklerimiz var malesef hala uyuyoruz...Eline sağlık kaç yaşındasın bilmiyorum ama bu paylaşımların sahibinin kocaman bir yüreği olduğunu çok iii biliyorum....Selam ve dua ile canım
 
Ey Allah'ım !

Biçarelik ve pişmanlıl içinde senden af diliyoruz.Bize kurtuluş kapılarını aç.Bizler aciz kullarız.Sen ise yüce kudret sahibisin.Bizler ancak senin kulların olmakla şeref kazandık.

Bizi kulluğuna kabul buyur . Dinimizi yücelt.

Allah ebeden razı olsun kardeşim,paylaşı için.
 
Üst