Tahta Perdedeki çivi

blueice

Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. " arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman her sefer bu tahta perdeye bir çivi çak" demiş.

Genç, birinci (ilk) günde tahta perdeye 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalışmış ve geçen her günde daha az çivi çakmış. Nihayet bir gün gelmiş ki hiç çivi çakmamış.

Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahta perdenin önüne ***ürmüş. Gence "bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin her gün için tahta perdelerden bir çivi çıkart (sök)" demiş. Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış.

Babası ona "aferin iyi davrandın ama bu tahta perdeye dikkatli bak. Artık çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel olmayacak" demiş. Arkadaşlarla tartışıp kavga edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara (delik) bırakır. Arkadaşına bin defa kendisini affettiğini söyleyebilirsin ama bu delik kapanmayacaktır.


alıntı
 

PAM.aRt

Aktif Uye
Cevap: Tahtaya perdedeki çivi..

hikaye çok güzel .dostlarımıza bir söz söylemeden önce bin defa düşünmek gerekir değilmi?kaybedilen dostlarımızı geri kazanmak çok zor......:Temeroso:
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Cevap: Tahtaya perdedeki çivi..

Sanırım haklısınız ewet kırılan kalpleri onarmak çok zor hatta imkansız gibi...
 
Üst