Bacak bacak üstüne atıp oturmayın

Bacak bacak üstüne atarak oturmayın. Uyarı bu kez adabı muaşeret kurallarına aykırı olduğu için eğitimcilerden değil, sağlığa zararlı olduğu için sağlık uzmanlarından...

Dermatolog Erçin Özüntürk kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi. Dr. Özüntürk, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Özüntürk, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor. Bacak bacak üstüne atınca dolaşımda problemler ortaya çıkıyor ve bu da selülit oluşumunu hızlandırıyor" diye konuştu. (Bugün)

Bacak bacak üstüne atmayı artık unutun !

Selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak etkili...
Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey, kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Dr. Bekir Aybey, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Aybey, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor" diye konuştu.
(leyditurk)
 

Bacak bacak ustune atmak , genelde kadinsi harekettir, estetik olarak Guzeldir.​

Bir erkek baktigi zaman iyi bir postur algilar, kadin tipi algilar. Topuklu ayakkabi ise gercekten seksi, ve disi femini gosterir kadini . biz erkekler ayrintidan cok incelikten anlamayiz ama gorunen hosumuza gider.
Hos olan her sey neden yasak neden kotu ve yasaklaniyor, dunya zehir mi? yoksa insanlar mi zehir ediyor.
bilim adamlarinin yonlu dusuncelerinde kaldigi icin gercekler gec ortaya cikiyor ve insanlari yalanlara inadiriyorlar. Sarimsak yillarca cok guzel deyip, faydali degildir diyen sizsiniz. Bu habere inanmiyorum.,
Ondan once kadin vucudunun kan damarlarinin gecmesini engelleyen moda malzemelerini incelesinler.
Bir gercek var dunyada kendinizi iyi hissediyorsaniz rahat hissediyorsaniz iyisinzdir.

Diyelim ki bacak bacak ustune atmadiniz,topuklu giymediniz boyunuz da kisa
Karsit cinsi etkileyemediniz secilme yada secme sansiniz azalir. Daha iyi bir erkekle olma sansiniz azalir. Bu sefer huzursal olarak secilmemezligin,evde kalmis kiz kurusu,ev kizi olarak kalmanin verdigi uzuntu omrunuzu yiyeceketir. Evlenmemeniz cocuk sahibi olmamaniz demek , cocuk sahibi olmamak ta meme ve rahim kanserine yakalacanacaginiz manasina gelir.

Ben diyorum ki Topuklu ayakkabi giyin, Bacak bacak ustune atin , Erkekleri etkileyin havanizi Hemcinserinize atin Meme ve rahim Kanseri olmak istemiyorsaniz.
Ne alaka ??

Evlenemeyip cocuk sahibi olmayan kadinlarda rahim ve meme kanseri daha cok gorulur,
Sayin bilim adamlari ben soylemedim siz soylediniz. Kizlarin kismetini aciverin de dugunde oynayalim. :icon_idea:
 

Bacak bacak üstüne atarken iki kez düşünün

Devamlı bir şekilde bacak bacak üstüne atmak kasıklarda mantarların oluşmasına neden oluyor.
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü insan vücudunun değişik bölgelerinde oluşan mantarla ilgili bilgi verdi. Uzun süreli bacak bacak üstüne atanlarda havasızlık ve terlemeye bağlı olarak mantarın oluştuğuna dikkat çeken Görgülü, bununla birlikte dar pantolon giymenin mantarı tetiklediğini ifade etti.

Prof. Dr. Görgülü, "Dar pantolon giymek mantarı etkiler. Suni malzemelerden, naylon kumaşlardan yapılmış pantolonlar da mantarın oluşmasına neden olur. Ancak doğal malzemelerden yapılmış mesela pamuklu, yönlü, keten kumaşlardan yapılmış pantolonlardan mantar olmaz." diye konuştu.

Sentetik malzemelerden yapılan sandalyelerde uzun süre oturmanın mantarın oluşmasına neden olduğunu anlatan Görgülü, "Oturduğumuz sandalyeler sentetik malzemelerden yapılmış olanlar mantarı kolaylaştırır. Bu tür sandalyeler terleme yapar. Terlemenin ardından mantar oluşur. Ama doğal malzemeler doğal kumaşlarla kaplanmış sandalyeler, koltuklar veya hakiki deri ile kaplanmış sandalye ve koltuklarda mantar olmaz. Kısa süreli oturmalarda mantar olmaz ve sürekli oturmak zorunda kalan kişilerde olur." dedi.
zaman
 
Üst