Çiller,Prodi'nin yakasına yapışmış

Danışmanı yazdı...
Çiller, İtalyan Başbakanı'nı kravatından yakalayıp 'seni boğarım' demiş.

Çiller'in danışmanlığını yapan Hüseyin Kocabıyık, Kadınlar Günü nedeniyle yazdığı ve Yeni Asır Gazetesi’nde yayınlanan makalesinde Başbakanlığı döneminde Tansu Çiller'e ilişkin bir anısını şöyle anlattı: "İtalyan Başbakanı Prodi'nin kravatını masanın karşı tarafından uzanarak yakalayan, adamı masanın öbür tarafına bir hindi gibi sündüren ve 'seni boğarım' diyen kadın”

Kocabıyık, Tansu Çiller'e ilişkin bir anısını şöyle anlattı: "İtalyan Başbakanı Prodi'nin kravatını masanın karşı tarafından uzanarak yakalayan, adamı masanın öbür tarafına bir hindi gibi sündüren ve 'seni boğarım' diyen kadın”.

Kocabıyık'ın yazısında Çiller' ilişkin bölüm şöyle:

ÇİLLER: GÜÇ, KARARLILIK, EYLEM

Tansu Çiller: Onun ismi geçtiği zaman zihnimde oluşan imaj güç, kararlılık ve eylemdir. PKK'lı hainler için "vurun", Kardak için Yunan gemilerini "batırın" diyen bir başbakandır.

Kimse bilmez ama canlı tanıkları var: 1995 yılında Türkiye'nin Gümrük Birliği üyeliğini engellemeye çalışan İtalyan Başbakanı Parodi'nin kravatını masanın karşı tarafından uzanarak yakalayan, adamı masanın öbür tarafına bir hindi gibi sündüren ve "seni boğarım" diyen bir kadın. Kod adı "Sarışın Güzel Kadın." "Leydinin topuk sesi" diyerek onu getirenler halktan yana siyaset yaptığı için onu affetmediler.

ANKA

Helal Olsun Sana
 
Üst