Ankete göre kadınlar dayak istiyor!

Hepsi okumuş, tahsil görmüş ve üniversite kazanmış ve böyle düşünüyorlar. Tanınmış bir tıp fakültemizde yapılan kadına şiddet konulu anketin sonucu hayli çarpıcı.

Üniversitenin adı ve bulunduğu bölgeyi ilişkin detaylar, etik kurulu kararı gereğince açıklanamayan ankete göre, tıp fakültelerindeki gençlerin ciddi bir oranı, şiddeti onaylıyor...

* Ankete katılan kızlı erkekli 173 öğrencinin yüzde 38.7'si "Kadına yönelik şiddeti onayladığını" belirtti. Tıp öğrencilerinin yüzde 28.5'i kadının kendi hatasından dolayı dayak yediğini kabul ederken yüzde 5.3'lük kesim ise dayağın kadına "yararlı" olduğuna inandığını ifade etti.

* Gençlerin yüzde 90.6'sı dayak yiyen kadına yardım edilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak bunların dörtte üçü "kadını döven kişi ceza almasın" diyor.

'SEBEP ATAERKİL AİLE YAPISI'

Ege Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aynur Uysal ile Kudüs İbrani Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammad M. Haj-Ya'nın anket yöntemiyle yapılan araştırma "Journal of Family Violence" dergisinin şubat sayısında yayınlandı. Sonuçları SABAH'a yorumlayan Yrd. Doç. Uysal, "Sonuçların böyle çıkması öğrencilerin ataerkil düşünceye sahip olmasından, çocukluk ve ergenlik döneminde aile içi şiddete maruz kalmalarından kaynaklanıyor" dedi.

BAZI KADINLAR DÖVÜLMEYİ ARZULAR

Araştırmada gençlere yöneltiler sorulara alınan çarpıcı yanıtlardan bazıları şöyle:

* Cinsel açıdan güven vermeyen kadınlar dayak yemeyi hak eder.

* Kadın arkadaşları önünde kocasını aşağılarsa koca dövebilir.

* Çoğu kadın kocası tarafından içten içe dayak yemeyi arzular.
haber7.com
 

BAZI KADINLAR DÖVÜLMEYİ ARZULAR​

Araştırmada gençlere yöneltiler sorulara alınan çarpıcı yanıtlardan bazıları şöyle:
  • Cinsel açıdan güven vermeyen kadınlar dayak yemeyi hak eder.
  • Kadın arkadaşları önünde kocasını aşağılarsa koca dövebilir.
  • Çoğu kadın kocası tarafından içten içe dayak yemeyi arzular.
Maz-ohizm, acı çekmekten zevk alma nın tanımı yapılmış ,ama onda dayak yerken orgazm olma var, dayak nedir ki Mum dökme, zımparalama, bıçakla yaralama,kamçıyla dövme,çengele asma

işkence odası açsak davet versek kendi kendine gelen olur mu acaba ?
 
* Cinsel açıdan güven vermeyen kadınlar dayak yemeyi hak eder.

* Kadın arkadaşları önünde kocasını aşağılarsa koca dövebilir.

* Çoğu kadın kocası tarafından içten içe dayak yemeyi arzular.

Boyle konuşan kadınlar dayağı gerçekten hakediyor bence:Cabreo:Erkeklere kole olmak,herdediklerini yapmakta hoşlarına gidiyordur.Yapın bakalın.En çokta bunlar gibi kadınlar aldatılıyor.Kendinizi ezik gorün bakalım siz kendinizi ezik gorürseniz karşınızdaki adam hiç acımaz.Sonra onune gelene dert yanar,ağlarsınız.
 
Kimse dayağı haketmez arkadaşlar ozaman tam tersi böyle yapan erkeklerde dayak yesin.(bu ankete katılan bayanlrı ama şimdi benim dövesim geldi)yok böyle bi mantık hep söylüyorum konuşun bi kez anlamassa bi daha konuşun mutlaka kafasına dank eder biyerde.Lütfen bu konuda duyarlı olalım kimse ama hiç kimse dayağı haketmez...
 
Bir çalışma yapılmış, sonuç şöyle veya böyle çıkmış bu bir çalışma, dayak kötü bir eylem, ne kadın, ne çocuk ne de erkek dayak yememeli ve atılmamalı. Ama bana garip gelen forumda bu ve benzeri konularda her fırsat da sanırım fikri sabit veya mazo bastırılmış duyguları olan bazıları tuhaf, cevaplar yazıyor ve konu ile ne alaka dedirtecek cevap olmasına rağmen biz dayak olayına takılmışken bu tiplerin çarpık fikirlerini benzer her konunun içine karışmış olduğıunu farkedemiyoruz. Kısacası Dayak canlı hiç bir mahluk için iyi bir metod değildir.
 
Üst