Çapkınlar genetik tedaviyle sadık oluyor

Çapkınlar genetik tedaviyle sadık oluyor​

Çapkınlar dikkat... Çok eşliliğin genetik olduğunu belirleyen araştırmacılar çapkınları 'tedavi' ederek sadık hale getiriyor. Şimdilik fareleri... ama yarın sıra size de gelebilir.

'Klonlama' ve 'kök hücre' gibi buluşlarıyla son dönemlerde insanları şaşkınlıktan şaşkınlığa sürükleyen genetik mühendisleri sonunda en büyük bombalarını patlattı.

Aşkın kimyasını enine boyuna araştıran bilim adamları artık küçük bir genetik müdahale ile yılların uslanmaz çapkınlarını dünyanın en sadık eşine çevirebilecek.

Bazı hayvanların (ve tabii insanların) neden çok eşliliğe yöneldiği sorusuna yanıt arayan bilim adamları işin sırrını son dönemde ABD'de geniş çayırlık alanlarda yaşayan bir tür tarla faresi üzerinde yaptıkları deneyler sonucunda keşfetti. Cinsel davranış ve tercihlerin beynin kimyasına bağlı olarak geliştiği anlaşıldı. Yani bireyi iflah olmaz bir çapkın veya sadık bir íşık yapan şeyler beyinde gizli. Eğer beyin kimyası 'aşk ve tutku'yu birleştirebilen bir yapıdaysa o beynin sahibi ister istemez çapkınlığa elveda diyor, gözü 'ilk göz ağrısı'ndan başkasını görmüyor.

Çapkınlar genetik tedaviyle sadık oluyor:Cachondon:

Aşkın kimyasını enine boyuna araştıran bilim adamları artık küçük bir genetik müdahale ile yılların uslanmaz çapkınlarını dünyanın en sadık eşine çevirebilecek.

Bazı hayvanların (ve tabii insanların) neden çok eşliliğe yöneldiği sorusuna yanıt arayan bilim adamları işin sırrını son dönemde ABD'de geniş çayırlık alanlarda yaşayan bir tür tarla faresi üzerinde yaptıkları deneyler sonucunda keşfetti. Cinsel davranış ve tercihlerin beynin kimyasına bağlı olarak geliştiği anlaşıldı. Yani bireyi iflah olmaz bir çapkın veya sadık bir íşık yapan şeyler beyinde gizli. Eğer beyin kimyası 'aşk ve tutku'yu birleştirebilen bir yapıdaysa o beynin sahibi ister istemez çapkınlığa elveda diyor, gözü 'ilk göz ağrısı'ndan başkasını görmüyor. :Cachondon::Cachondon:

Allah allah yani bu bilim adamlarıda hiç boş durmuyoi:) okudum okudum tam olarak tedavi şekli nedir anlayamadım,genlerle alakalı bişeyse madem herkesin geninde hemen hemen böyle bişey varki zaten.Genelde çapkınlık ya huyundan ya suyundan yada aile yapısı ve sosyal çevreden olduğu kanatindeyim.Heleki gün geçtikçe bu oran daha fazlalaşıyo malum yaşam ve görülecek çok şeyler fazlalaşıyo.İnşallah bilim adamlarının söylediği gibi çapkınlık sadakata dönüşür,ama hiç sanmıyorum:)

Son düzenleme: