Mehmetçik Kuzey Irak'dan neden çekildi?

Hepiniz biliyorsunuz Bugunun bomba haberi Türk Askerinin Kuzey Irak'dan cekilmesi ,ani ve beklenmeyen bu çekilme soru işaretlerinide beraberinde getirdi.

Dış Politika uzmanlarından:
Amerika çekilmemizi istedi çekildik diyenlerin olduğu gibi
Kuzey Irakdaki bölgesel kürt yonetimi ile daha buyuk bir çatışmaya girmemek için çekilmek zorunda kaldık diyenlerde var.

Sizce TSK nın açıkladığı gibi Harekat başarıya ulaşmışmıdır?
Çekilme kararı ne derece doğrudur?

Mıuhtemelen ABD ' nin emri ile gerçekleşti.Elbetteki bu Emirde, Kuzey Irak Yönetiminin büyük payı var...
Ama her durumda Savaşın durması güzel bir haber..keşke bunu ABD karışmadan yapabilse idik..Ben ülkeme müdahaleyi hazmedemiyorum.Çözüm yolu mutabakatla sağlanmalı ,daha fazla ölümler olmamalı.Analar ağlamamalı..Canlar feda edilmemeli.Çünki bu operasyon amacından çok sapmış ülkemiz maşa konumuna sokulmuştur.

Empati yolu ile çözüm sağlanmalı...

Ben her türlü savaşa ve kan dökülmesine karşıyım..Yoksayma politikası yanlıştır..

Mıuhtemelen ABD ' nin emri ile gerçekleşti.Elbetteki bu Emirde, Kuzey Irak Yönetiminin büyük payı var...
Ama her durumda Savaşın durması güzel bir haber..keşke bunu ABD karışmadan yapabilse idik..Ben ülkeme müdahaleyi hazmedemiyorum.Çözüm yolu mutabakatla sağlanmalı ,daha fazla ölümler olmamalı.Analar ağlamamalı..Canlar feda edilmemeli.Çünki bu operasyon amacından çok sapmış ülkemiz maşa konumuna sokulmuştur.

Empati yolu ile çözüm sağlanmalı...

Ben her türlü savaşa ve kan dökülmesine karşıyım..Yoksayma politikası yanlıştır..

K.mutluluk'un kulaklarını çınlatacağım biraz...(foruma girmeyeli uzun zaman oldu)

Savaş değil bu...Bunu bilmeniz gerekir.Çatışma ya da harekat diyebilirsiniz.Savaş, demek yanlış...