örümcek beyinler kimdir?

İşte Örümcek beyinler diye tabir ettiğim kişiler...

• Ülkesini para,güç,rant uğruna satanlar
  • Bu oyunlara alet olanlar
*Kişileri inançları yada inanmadıkları uğruna sorgulayanlar
* Düşünceleri uğruna idam etirenler ve destekleyenler
*Düşünce suçundan binlerce insanı cezalandıranlar
*Kadınımızı ezenler,kaba kuvvet uygulayanlar
*Ceplerini doldurup vatandaşını aç bırakan yöneticiler
*İş yerlerinde işçisini sömüren,hakkını gasp eden işverenler
*Bir çok sağlık hakkından yararlanmamızı engelleyen para gözler
*hastasını para olarak gören sözde yemin etmiş doktorlar
*Yerde kaza geçiren birini görüp , başını çeviren vicdansızlar
*Hırs uğruna birilerini basamak gören zavallılar
*Karşısındakinin fikrine saygı duymayıp , hakaret eden,hazmedememişler.
*Sonradan görme kişiler
*Paylaşmayı sevmeyen,hep benim olsun diyenler
*Ana , babaya saygı duymayan,yaşlanınca onlara bakmayan nankörler
*Hep ben hep ben diyen egoistler
*Ülkesine sahip çıkmayan,magazin sevdalısı beyinler
*Hakkını aramayan,hakkını arayanları suçlayan zihniyetler
*İnsanların malına,ırzına göz dikenler...

işte örümcek beyinli zihniyetler....

k.mutluluk

genelleme olarak düşünürsek gerçekten güzel sözler
bir kaç madde daha eklemek lazım

*demokrasi bir kere çiğnenmekle yıkılmaz diyenler
*fuhuş evleri bir ihtiyaçtır diyenler
*insanları kılık ve kıyafetiyle sorgulayanlar
*alkollü maddeleri içipte ben kaza yapmam diyenler
*şans sizede gülebilir deyipte insanları kumara alıştırmak isteyenler

başka çoğaltmak isteyen arkadaşlar olabilir

güzel bir konu açmış arkadaşımız teşekkürler

SAHARAY

Ülkemizin tarihine bakarsak bugünkü Türkiye Cumhutiyeti'nin varolması için binlerce kadınımız,erkeğimiz,bacımız kanlarını feda etmişlerdir.Kadınlarımıza yasal haklar tanınmış ve erkek ile eşit haklara sahip olmuşlardır.Yani ülkemizde demokrasi ve Laik düzen kurulmuştur..Türkü,Kürdü,lazı,Çerkezi v.s,,hakların kardeşliği ile bugünlere geldik.Zaman zaman yurdumuzda farklı düşüncelere sahip kardeşlerimiz ters düşmüşlerdir.bUNUN DA ACILARI HALA YÜREĞİMİZDEDİR..HİÇ BİRİNİ UNUTMADIK..

Şimdi;
Tam Bağımsız Türkiye topraklarında yaşıyan bizler.Ülkemize yapılan müdahaleleri görüyor , çoğu zaman sesimizi yükseltiyor,tepkilerimizi gösteriyoruz..Neden? Çünki Ülkemiz kendini yönetecek potansiyele sahip hiç bir milletin mandası değiliz..Olmayacağız da..

Bu noktada Ülke adına oynan oyunlar mevcut olmakta ve bunlara alet olan siyasetçilerin varlığı gözlemlenmektedir..

İşte Örümcek beyinler diye tabir ettiğim kişiler...

• Ülkesini para,güç,rant uğruna satanlar
  • Bu oyunlara alet olanlar
*Kişileri inançları yada inanmadıkları uğruna sorgulayanlar
* Düşünceleri uğruna idam etirenler ve destekleyenler
*Düşünce suçundan binlerce insanı cezalandıranlar
*Kadınımızı ikinci sınıf vatandaş görüp ezenler,kaba kuvvet uygulayanlar
*Ülkemizi karanlığa ve gerilicileğe sürükleyenler
*Halkını koyun gibi güdenler
*Ceplerini doldurup vatandaşını aç bırakan yöneticiler
*İş yerlerinde işçisini sömüren,hakkını gasp eden işverenler
*Bir çok sağlık hakkından yararlanmamızı engelleyen para gözler
*hastasını para olarak gören sözde yemin etmiş doktorlar
*Yerde kaza geçiren birini görüp , başını çeviren vicdansızlar
*Hırs uğruna birilerini basamak gören zavallılar
*Karşısındakinin fikrine saygı duymayıp , hakaret eden,hazmedememişler.
*Sonradan görme kişiler
*Paylaşmayı sevmeyen,hep benim olsun diyenler
*Ana , babaya saygı duymayan,yaşlanınca onlara bakmayan nankörler
*Hep ben hep ben diyen egoistler
*Ülkesine sahip çıkmayan,magazin sevdalısı beyinler
*Hakkını aramayan,hakkını arayanları suçlayan zihniyetler
*İnsanların malına,ırzına göz dikenler...

işte örümcek beyinli zihniyetler....

k.mutluluk
Çok güzel ifade etmişsin Mutluluk paylaşım için tşk.

K.Mutluluk nede güzel yazmış.Beynine,yüreğine,ellerine sağlık.İşte böyle dostlar çekinmeden,yılmadan,korkmadan ve en az namussuzlar kadar cesaretli,namussuzlar kadar örgütlü olmadıkca-ki olmak zorundayız-bu işi başaramayız.
Burada söylediklerim kesinlikle "akıl vermek,öğüt vermek" olarak algılanmamalıdır.Bizimkisi örümcek beyinlerin 1970 ve 1980'lerdeki örgütlenmelerine dışarıdan tanık olmuş emekli bir bankacının deneyim aktarmasıdır.Bu yüzden diyorum ki dostlar, sıkı sarılalım birbirimize,nerede bir çağdaş insan gördük,bulduk gerçektende ilgilenelim,tıpkı onlar gibi hatta onlardan daha da ileri giderek.Burada bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim;1979 Ara seçimlerinde İstanbul/Çeliktepe Cumhuriyet İlk Okulu'nda ilerici bir partinin "Parti Müşahidi"yim.Tabi tüm partilerin olduğu gibi gerici bir parti'nin de temsilcisi var orada. Yalnızlık duygusu yaşamasın, "ilericiler burnu büyük insanlar" demesin diye biraz ilgilendim.Daha sonra bu şahıs benim ilgimi yanlış yorumlayarak çagdışı kitaplar getirmeye kalkıştı çalıştığım bankanın şubesine.
Bir çoğunuz tanık olmuşunuzdur,İstanbul'da bunların yoğun olarak yaşadığı bir semt'e başı açık yaşlı bir bayanı otobüs'e bindirin,tek bir kişi ayağa kalkıp yer vermez.Yirmili yaşlarda bir türbanlı bindiğinde ise, en az birkaç kişi yer verir. İşte değerli dostlar, bunlar o günlerden beri her gün bir tuğla,bir tuğla daha koyarak "binayı bitirdiler." Biz Atatürk'cüler,Laik Cumhuriyet'ciler,çağdaş demokrasiden yana olanlar ise, bir türlü birleşemedik birbirimizi anlayamadık ve çağımızın en büyük devrimcisinin bizlere emanet ettiği o muazzam eseri örümcek beyinlere teslim ettik."Her şey bittimi?" hayır ama koca Nazım'ın dediği gibi;"KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA,YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ..!"[/QUOTE

bütn üyelerin cevaplamasını istemiyorsanız altına dipnot ediniz.farklı düşüncelerden mi korkuyorsunuz yoksa çağdışı dediğiniz kitaplardanmı ki hangi kitaplardan bahsettiğinizi gayet iyi anladık?okumanız için getirilmiş kitaplara bu denli yaklaşmanız bile kapalı bir bakış açınızın olduğuna iyi bir kanıt . CUmhuriyet mitinglerinde çankayada başörtü istemiyoruz diye geleneksel kıyafetleriyle gelen kayserili kadınları kovmaktan beter eden o yapay kadınları hatırlatırım size...Atatürkçülük dilde olmaz çalışmakla olur başarmakla olur ???

Bu zihniyettekiler malesef ÖRÜMCEK lere bile laf söylenmesine sebep oluyorlari.....

TAVSİYEM : Bu beyinler derhal gidip böceklerden.... örümceklerden... özür dilesinler.
Çünkü: hiç bir örümcek bu kadar kötü bir beyine sahip değildir....

iyi bir paylaşım....... sizlere katılıyorum....

Bu zihniyettekiler malesef ÖRÜMCEK lere bile laf söylenmesine sebep oluyorlari.....

TAVSİYEM : Bu beyinler derhal gidip böceklerden.... örümceklerden... özür dilesinler.
Çünkü: hiç bir örümcek bu kadar kötü bir beyine sahip değildir....

iyi bir paylaşım....... sizlere katılıyorum....

çok haklısınız..:Entusiasmado:

iyi forumlar..