Eski Sevgili Nedir?

-eski sevgili bi işe yaramaz atsan atilmaz satsan satilmaz, ayak bagi olur, yorar insani
-dost kalmaya çalışılan ama bir şekilde saygı ve sevginin yitirildiği müssese.
-bazenleri 'wish you were here' cümlesi söz konusu olabiliyor...
-herzaman bi yeri wardir kalplerde... gelen gideni aratir bazen...ama giden diil kalandir aslinda terkeden...
-eski sevgili ile görüshmek zordur kayitsiz kalinamayabilir...
-eger ayrilma nedeni ona dayaniyorsa ilerde pek kaale alinmayan ama ayrilma nedeni sizin essekliginize dayaniyorsa ilerde vicdan azabindan maymun olabileceginiz sahsiyetler
-insanin sinirini bozan, yenisini edinmemizi bi sekilde kötü etkileyen sahsiyetler.
-bazılarıyla her karşılaşınızda özlem gibi ama tam öle olmayan bi duygu yaşanılır. bazıları da unutulur gider tabi, genelde karşılaşılmaktan kaçınılır bunlarla. ister istemez yeni sevgiliyle karşılaştırılır. ama hatadır o ayrı.

-boktan şeyler, keşke ayrılıktan hemen sonra kendilerini imha etseler..
-eski sevgiliyle tekrar berabek olmak demek:
*asidi kaçmış kolayı içmektir
*pis bir çorabı,donu tekrar giymektir
*tamamlanmış bir tablonun üzerinde oynamalar yapıp,batırmaktır
*izmariti tekrar yakıp içmeye çalışmaktır
-yillardan bir yil, gunlerden bir gun sirf kendi kotu durumda diye arayip sizin de hayatinizi karistirmaya calisan yaratik. hemen yuzune telefonu kapatirsiniz, cok ise yarar.
-binbir zorlukla büyütürsün, eğitirsin.sonra senden ayrılır, meyvasını başkası yer
tav olursun :)

-eski defterler kapanir gider, eski sevgilim diye aniliyorsa biri iliskinin bitmis olmasina ragmen, anan kisi sevgilisini aklindan cikartamamistir, yasayacaklarini yasamamis farzetmektedir. bilincalti onu anar durur, zaman zaman da kotuleyerek kendini ondan uzaklastiracagini sanar. yeni birinin bulunmasi halinde bile unutulamiyorsa durum kotudur, yeni birinde de eskisinin davranislari aranir ve belli bir zaman sonra hic kimse o eski sevgilinin yerini tutamayacagini anlayip kisi kendini toplumdan soyutlamalidir.

-tam kafanızdan attıgınızda karsınıza çıkan yaratıklar
-bir iki derken bi bakarsiniz bolunerek cogalmis bunlar, onbirlik takimlardan futbol ligi kuracak kivama gelmis.kimi telefon sapigi olur, kimi dost, kimi de maymun. ama guzel seyler yasanan, asikken ayrilinanlar vardir ki asla unutulmaz, her zaman gonulde ufak da olsa yer vardir onlara.
-unutmanın mümkün olmadığı, yapılabilecek tek şeyin hatırlamamak olduğu şahsiyet. kurtulmak için illa da nefret etmek gerekiyor. özellikle de terkedilmek gibi bi durumda cok ilginc insanlardir su eski sevgililer. hem arkadas olmak isterler, hem de gelip gozunuzun icine baka baka yalan solerler. yalanin hakkı olan ayarı alinca da cok bedbaht olduklarini arkadaslarina anlatip, sizin gotunuzun kalktigina kanaat getirirler. siz de şaşırarak bakmaya devam edersiniz.

-kafa karistirici etkisi yuksektir. insani herseyden sogutur. gittikce boktan yanlari siliklesir iyi yanlari hatirlanir. herseyde o vardir. yenisi olsa bile o mutlaka vardir. 'billboard' larda ona benzeyen insanlar gordukce kafayi yersiniz. arsivlerin en boktan koselerinden onun resimleri cikar. en guzel yerlerin en kuytu koselerinde hayalini gorursunuz. en can alici ozellikleri ile hafizalarda kalir. pisman eder adami. hayati rezil eder. moral sıfır olur.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Valla bence ayrılma nedenine ve karşılıklı hislere bağlı eğer çok kötü bir şekilde ayrılık olmuşsa veya o seni bırakmışsa sen hala umutsuzca seviyorsan haklısın tam bir kabus ... ama duygu işin içinde yoksa varlığı yokluğu birse , bence aynı ortamda olsa ne olur olmasa ne olur....

ve buarada yazıdaki bazı yorumlar çok güzel :)
 
eski sevgili... zaman zaman akla gelse de insana tebessüm veren, bazen üzüntü, bazen nefret, bazen pişmanlıklar, bazen kırgınlıklar...

bir çok duyguyu yaşatıyor insana tabi adı üstünde eski sevgili.. unutuyor insan ... unutmaasa bile insanın canını yakmıyor !
 
adi ustunde eski sevgili...eskimis bitmis yikilmis maksat bu ki yerine yenileri insa edilsin bolesi makbul:p bu sudur insa etmeyi bilmiyosan o eski binayi onarmayida deneme ayni tas ayni hamam:p...hadi bitirmedin diyelim gene niye eskilere attin,ortaokulda defter aralarina koyulmus gul gibidir onlar kurutmayi denersin lakin kurur ama kokmaz:)..kucukken eskiciler vardi bilirsiniz..annem genelde dedemin kiyafetlerinden verirdi (oldu diye yoksa babaminkilere hayatta kiymaz yani ole bi sevgi oluyo....)eskicide abla buyur ne istersen al yenisini yerine derdi..hayir simdi napacaz eskiyi verdik ama yenisine bi dost alalim..iyide nerde kaldi bunun yeniligi gene ayni tasla doktuk suyu yahu..:)ne dostu ne arkadasi ne dere budak...vs..vs..

imza:cani sigara ceken natir... :p
 
Hakikaten çok merak ettim :icon_question:S evgiliniz size seslenirken eski sevgilisinin adı ile seslense ne yaparsınız ?
 

onairci

Sözlük Yazarı
O bana eski sevgilisinin adı ile seslenecek, bende eski sevgilimin adı ile cevap veririm:)
 
Üst