• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Mehmetçik Evine Dönmelidir

Mehmetçik Evine Dönmelidir​

Türkiye işgal görmüş, emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı vermiş bir ülkedir. Halkımız ülkesinde yabancı asker varlığının ne demek olduğunu bilir. Ama ülkeyi yönetenler Kore Savaşı'ndan başlayarak elli yıl boyunca Türkiye'yi dünyanın çeşitli ülkelerinde emperyalizmin saldırgan politikalarının bir parçası haline getirmişlerdir. Şimdi de ülkemizi "sınır ötesi operasyon" adı altında komşu ülkelerde asker bulunduran bir ülke durumuna sokmaya çalışmaktadırlar. "Bir koyup üç alma" aldatmacalarıyla son on yıl içinde Türk ordusuna Somali'de, Yugoslavya'da, Afganistan'da, Irak'ta ve daha birçok ülkedeki savaşlarda aktif bir rol verilmiştir. Oysa ki bu ülkelerdeki savaş ve anlaşmazlıklar emperyalizmin dünya çapındaki yayılmacı ve saldırgan politikalarının bir sonucundan başka bir şey değildir.

Biz kendi ülkemizde yabancı asker görmek ister miyiz? Öyleyse Türk askerinin de başka ülkelerde işi olmamalıdır. Ülkenin "milli menfaatleri" adına yurt dışına asker sevk edenler Türkiye'nin ve halkımızın güvenliğini tehlikeye atmakta, ülke çıkarlarını hiçe sayarak ABD ve NATO projelerinin parçası haline gelmektedirler.

Kore savaşından bu yana siyasi iktidarların Türk askerinin "kanını satarak" emperyalistlere hizmet etme politikası geçerliliğini korumuştur. Halkımız Irak'a asker gönderme konusunun gündeme geldiği dönemde yaşanan kredi pazarlıklarını unutmamıştır. Bu ülke, bu halk böyle bir onursuzluğu bir daha yaşamamalıdır.

Gençlerimizin başka ülkelere yollanması güçsüzün karşısında zorbalarla birlikte saf tutmaları anl***** gelecektir. Hükümet, Afganistan başta olmak üzere, bölgemizdeki başka ülkelere yeni askeri birlikler göndererek ülkemizi "işgalci" durumuna düşürmeye hazırlanmaktadır.

Hiçbir otoritenin böylesi bir dayatmaya hakkı yoktur. Buna izin verilmemelidir.

Türkiye'nin sınır ötesinde bulundurduğu bütün silahlı güçler en kısa sürede geri çekilmelidir.

Mehmetçik evine dönmelidir.

Barış Derneği
 

blueice

bu haller olamasaydı emin ol evinde olurdu ama ne yazıkki böyle gerekiyor
 
evet mehmetçiğimizi oyunlarına alet eden emperyalist güçlere karşı sesimizi yükseltmeliyiz..Planın bir parçası haline gelen bu operasyon hedefinin çok dışında planlanmıştır.ve ülkemize verilen bu çirkin rol yine halkımızın manevi değerlerini sömürerek yapılmaktadır.
 
Üst