Hangi Hayvanı Bırakırsınız?

Hangi Hayvanı Bırakırsınız?

NOT : SONUNU OKUMADAN YAPIN
Arkadaşlar ciddiyim sonuç önemli..

Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun

Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.

Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?

Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.

Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?

SAKIN YAPMADAN AŞŞAĞI BAKMA

Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.

Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .
Aslan = Gurur
Maymun = Çocuklarınız
Koyun = Arkadaşlar
İnek = Temel ihtiyaçlar
At = Hırslarınız.

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.

E ben gurulu kızım Aslan çıktı be yav:Entusiasmado:

onairci

Sözlük Yazarı
Birincide Maymun seçtim:s
İkincide Koyun,
Üçüncüde İnek,
Ve dördüncüde yanıma Aslan'ı alırım demiştim:)
Bende pek bir gururlu çıktım:)

Ben aslanı görmedim bile..
Sanki 4 hayvan varmış gibi oynadım :))

İnek kaldı geriye, Temel ihtiyaçlar yani..

Ama katılmıyorum..
Ben çocuklarımı en sona saklardım kesinlikle....
Hatta gerekirse onlar çıkardı ben kalırdım çölde................

Benim de ''at'' çıktı. Bunun hırsla alakası yok ki.

Yolculuğun nasıl ilerleyeceğini bilmiyorsun ve ilk önce düştüğünde seni yiyebilecek etçilden kurtulmalı, seni olmasada yanındaki diğer hayvanları yiyecektir.
Sonra maymunu bırakırım ki, maymun sadık bir hayvan değildir, belki insana benzediği için; her an maraza çıkarabilir.
Koyunu bıraktım ki hem besin kaynağı olarak daha küçük, taşıması zahmetli, hemde askerde öğrenmiştim koyun yorulduğunda öldürsen yürümüyor.
Eh yolun devamında ne karşılacağımızı bilmediğimize göre ineği bırakmak bize hem hareket kabiliyeti sağlar gibi bir nedenle atı en sona bıraktım.

Gerçeğe uyarlarsak çocuklarım herşeyden evvel gelir. ( yoklar tabi olsalardı )

bence de saçma çocuklar şebeklik yapıyo diye maymunla özdeşleştirmek yanlış olmuş..japonların çocuğa bakış tarzı yamuk efem.
zaten bu capon efendiler birbirine seni seviyom bile diyemezmiş.

Maymun
ASlan
Koyun
İnek
At

demiştim . Evet fazlaca hırslı bir kadınımdır ama çocuğum her daim önplandadır. Diğerlerini doğru kabul etsem bile maymun konusunda tereddütüm var haliyle şu an ...