Papatya bileklik yapımı

Papatya bileklik yapımı,Papatya ,bileklik yapımı​

Malzemeler:
Yaklaşık 19 tane 4mmlik küp boncuk.(Merkezlere koymak için)
Yaklaşık 38 tane 4mmlik yuvarlak boncuk.
11.0lık kum boncuklar.
12lik iğne.
Uzun bir ip. Bu çalışma bayağı ip gerektiriyor. Çalışma bitmeden ip bitebilir dikkatli olun.

Adım 1:
İlkolarak 6 tane kum boncuğu ipe geçirip bağlıyoruz. İpin kuyruk kısmınıyeterli uzunlukta bırakın ki, sonunda klips için yer kalsın. ŞekildeTail yazan yer, ipin kuyruk kısmı demek oluyor.

Adım 2:
6 kum boncuğu bağladıktan sonra, tekrar iğne yardımıyla geriye dönüp, 3 kum boncuktan geçirip iğnemizi çıkartıyoruz.

Adım3:
9 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Önceden bağlamış olduğumuz 6 kum boncuğun şekildeki gibi 2 kum boncuktan geçiriyoruz

Adım4:
Şekildekigibi 2 kum boncuktan iğneyi geçirdikten sonra Merkez boncuğu(ortadabüyük olanı) geçiriyoruz. Sonra da şekildeki gibi üstteki 2 kumboncuktan iğneyi geçirin.

Adım5:
Merkez boncuğun her bir yanında 3er tane kum boncuk olacak şekilde ayarlayın.

Adım6:
3 tane kum boncuğunu iğneye takın. diğer 3 kum boncuğun arasından geçirip çıkartın

Adım7:
İpimizigergin tutarak, son eklenen 3 kum boncuktan aşağıya doğru geçiriniz. Buşekilde istediğiniz uzunluğa göre Adım3 ile Adım7 arasındakileri tekrarediniz.

Adım8:
Sonageldiğinizde 5 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Papatyanın yandaki 3kum boncuğundan yukardan aşağıya doğru iğnemizi geçirip çıkartıyoruz.Böylece klips için yerimizi ayarlamış olduk.

Adım9:
Busefer yanda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi aşağıdan yukarıya doğrugeçiriyoruz. Sonra, yukarıda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi yinegeçiriyoruz.

Adım10:
Geçirmişolduğunuz 3 kum boncuktan sonra, 3 veya 4 mmlik yuvarlak boncuğumuzugeçirip yanındaki 3 kum boncuktan çıkartıyoruz. Her bir papatyamızınaralarını bu şekilde tamamlıyoruz.

Adım11:
Şekilde görüldüğü gibi, yuvarlak boncukların tepeceklerini 5li kum boncukla saracağız.

Adım12:
5litepeceğin şekildeki tümseğini yapmak için, ilk 2 kum boncuktan iğneyigeçirin. 3üncü kum boncuğu atlayın ve son iki kum boncuktan iğneyigeçirin. Bu şekilde kırmızı çizgiyi takip ederek devam edin.
Sonunda ipimizi düğümleyip boncukların arasından geçirip ipinizi kaybedin. Zevkinize uygun klipslerinizi takın.
alıntı

blueice

ben bu tür takılar kullanmam ama hoşuma gitti.teşekkürler paylaşım için