• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Bugün susmak istiyorum

Bana, ’söyle’ deme. Bugün susmak istiyorum. Sözlerimi gönlümün kınına sakladım; söyle, diye üstüme varma. Şayet sana uyar da onları çekip çıkarırsam, el sürenin parmakları doğranır.’ Sükût da bir haldir ve veli seyri sülukun bir yerinde buna uğrar. Halvet zaten sessizliğin yurdudur. Orada beşeri olan susar, İlahi olan konuşmaya başlar. İnsandaki ilahi merkez olan kalbin konuşması sükûttur.

‘Bana, ’söyle’ deme. Sen söyle, sen haber ver ki ben neyim? Hangi göklerin hangi köşesinden bu dünyaya damladım?’ Bu aynı zamanda, ‘ya hayır söyle veya sus’ uyarısının da tevili gibi görünmektedir. Büyükler, ‘dert ağlatır, aşk söyletir’ demişlerdir. Muhabbet olmaksızın söz kemale ermez. Kemale ermeyen söz hayrı taşımaz.

bugün susmak istiyorum..belki yarında..belki diğer günde..belki ondan sonraki günde....belki..........: (
ALINTI
 
Canımcım sen bana diyorsun ağzından bal damlıyor diye ama senin her paylaşımında benim ömrüme ömür katıyor ölürüm sana süper bir paylaşım ama sen sakın susmaaaaa bizleri bu güzelliklerden mahrum etme olurmu bebeğim öpüyorum seni.....
 
güzel bir paylaşımdı....teşekkürler...

bazen susma hakkımızı kullanmak ;
söylenecek bir dolu söze bedeldir..
 

blueice

bazen susmak en iyisi hayata yenilmekten korur insanı teşekkürler doğangüneş
 

Kadim

bugün susmak istiyorum..belki yarında..belki diğer günde..belki ondan sonraki günde....belki..........: (
Susmak istiyorum...Bu gün yarın ondan sonra ....sonra......sonra..........
 
Üst