Sizi aldattığını öğrendinizde merak ettiğiniz acı gerçekler nelerdi?

Sizi aldattığını öğrendinizde merak ettiğiniz acı gerçekler nelerdi ?

Aklınıza ilk gelen şeyler eşinizle sevgilisi hakkındaki detaylardır. Örneğin ona ne hediyeler aldığı, özel bir şarkıları olup olmadığını merak edersiniz. Bunların yanı sıra ona maddi anlamda destek olup olmadığı sormak isteyeceğiniz soruların başında gelir. Bu yasak aşkı öğrendikten sonra eşinize sormanız gereken bazı temel soruları sizin için derledik. Duymaya hazır mısınız?

Başka bir kadınla ilişkiye girmeye karar verdiğinde bunu kendine nasıl açıkladın?

Erkekler de kadınlar gibi duygusal dünyalarında olup biten şeyleri arkadaşlarıyla konuşma, paylaşma isteği duyar. Fakat karşı cinsler arasında kurulan arkadaşlıkların her zaman bir sınır çizgisi vardır. Erkekler aşk hayatlarında yaşadıkları problemlerini karşı cinsten bir arkadaşlarıyla paylaştıklarında onlara zayıf bir yanlarını göstermiş olurlar. O insana duygusal olarak yakınlaştıklarını hissederlerse de işi cinsellik boyutuna taşımaya meyillidirler. Aynı şey kadınlar için de geçerlidir. Bir kadın karşı cinsten bir arkadaşına ilişkisinde yaşadığı problemleri anlattığında kendisinin mutsuz olduğunu ve bir anlamda yeni bir ilişkiye açık olabileceğini de belirtiyor olabilir.

Yanlış olduğunu bile bile neden bu kadar uzun sürdü?

Uzun süreli bir ilişkideki durağanlığın aksine yasak aşkların taraflara yaşattığı heyecan ve tutku seneler boyu sürebilir. Bu bağlamda eşlerini aldatanlar sevgililerine adeta bağımlı olduklarını söylemek mümkün. ‘Diğerini' ne kadar itmeye çalışsalar da her defasında adeta bir mıknatıs gibi yasak ilişkilerine doğru çekilirler.

Yasak ilişki nasıl başladı?

Yasak bir ilişkiyi başlatan neden çoğu zaman o ilişkinin devam etmesine yol açan nedenden farklıdır. İlişki bir cinsel çekim yüzünden başlamış olabilir. Fakat uzun sürmesinin nedeni tarafların duygusal bir şeyler paylaşmaya başlamalarıdır. Ya da bunun tam tersi iki insanın birbirine hissettiği yoğun duygularla başlayan bir ilişki daha sonra sadece cinselliğin yaşandığı bir formata da dönebilir.

Onunla ilk kez seviştikten sonra kendini suçlu hissettin mi?

Bazıları eşlerini aldatmaktan dolayı hiç suçluluk hissetmez. Bazıları da eşlerinin dışında başka bir kadınla seviştikten sonra kendilerini suçlu hissedebilir. Fakat bu suçluluk duygusu onları bu ‘günahı' tekrar etmekten alıkoymaz. Bazı erkekler yaptıkları şeyden o kadar büyük bir utanç duyar ki... Bu nedenle eşlerini aldattığı kadınla ilk fırsatta tekrar beraber olarak seksten aldıkları doyum hissini yaşayarak suçluluk duygusundan kaçmak ister. Yasak aşk yaşayan erkeklerin bir kısmı ‘kimseye herhangi bir zarar vermiyor' mantığıyla hareket ederek yaptıkları şeyi bir mantığa oturtmaya çalışır.

Böyle bir şey yaşarken hiç beni düşündün mü?

Aldatan eş, eşini düşünse zaten böyle yasak bir ilişkiye girmez. Bunu unutmamak lazım. Aldatmak, aldatılanın değil aldatanın gerçekleştirdiği bir eylemdir. Fakat aldatılan eşler genelde aldatan kocalarının bu işi yaparken direk kendilerini hedef aldığını düşünür. Bu yasak ilişkiyi öğrendikleri zaman kocalarına ‘Bunu bana neden yaptın?' diye sorarlar. Fakat asıl konu şudur ki; aldatan erkekler başka bir kadınla beraber olmaya karar verdikten sonra eşlerini zaten düşünmezler.

Ona evliliğimiz hakkında neler anlattın?

Bu soru erkeğin evliliğine olan bağlılığını sorgularken aynı zamanda da eşin yaşadığı yasak ilişkinin duygusal boyutunu irdeler. Aldatan erkeklerin bazıları sevgililerine eşlerinin olumlu yanlarını anlatır. Bazıları ise eşlerinin soğuk ve mesafeli olduğunu söyler. Eğer eşinizi aldatıyorsanız evliliğinizle ilgili olarak sevgilinize anlattığınız şeyleri eşinize de anlatmanız gerekir. Böylelikle eşinizle olan problemleri karşılıklı konuşup tartışma olanağı bulabilirsiniz.

Onunla sevişirken korundun mu?

Aldatılan eşlerin aldatıldıklarını öğrendiklerinde, ilk soracakları soru bu olmalıdır. Bazı erkekler önceden planlanmış bir şey olmadığı için seks yaparken korunmadıklarını söyler. Ki eğer siz de aldatan kadınlardan biriyseniz bu cevap karşısında en kısa zamanda eşinizi bir hastaneye götürerek onun herhangi bir cinsel hastalığı olup olmadığına baktırmalısınız. Bu sırada sizin de kendinizi kontrol ettirmenizde fayda var.
leyditurk
 

blueice

bir kadın buna nasıl hazır olabilir bunları dinleyerek kahrolma taraftarı değilim ben iş bu raddeye gelirse o evlilik bitmiştir zaten herşeyi sırtlandğımız gibi bunuda sırlanıp hayata devam ederiz.biraz cesur olanımız da kendine ait olan bir dünyayı kurup kimseye boyun eğmez minnet etmez.ekonomik özgürlük bu aşamada ne kadar önemli görüyoruz sonuç olarak ben bunların hiçbirini ne sorarım ne de dinlerim güle güle sana
 
Üst