Efendimiz sav. hayat verecek seylere cagiriyor !!

Ey Muslumanlar
Ben Allah'in emirlerini bildiriyor , tesvik ettigi seylere tesvik edip , sizi yasakladigi seylerden uzak tutmaya calisiyorum.
Suphe yok ki, sani yuce olan Allah , hak ve gercek olani emreder , dogrulugu sever.
Hayir sahiplerine sevap verir, onlari mukafatlandirir.

Sabredin.
Sabrederek zahmet ve zorluklardan kurtulur,gam ve kederlerinizi dagitirsiniz,Allah'in felahina ulasirsiniz.
Bugun burada O'nun gormesini istemedigi ,utanacaginiz seyleri yapmaktan kacinin.

Ben aranizda Allah'in bir peygamberi olarak O'nun azabindan sakinmanizi istiyor,O'nun azabi ile korkutuyorum.

Biliniz ki Allah "Allah'in gazabi , sizin birbirinize olan ofkenizden daha buyuktur"buyurdu.
O halde Allah'in kitabinda size emrettigi seyleri hatirlayin.

Allah size zilletten sonra izzet ve seref verdi.Oyle ise Kitabina ve emirlerine kuvvetlice sarilin ki Rabbiniz de sizden razi olsun.

Bugun burada Allah'in sizlere rahmet ve affiyla vaadetettigi seye ulasmak icin cabalayin ve imtihani kazanin.

Bilin ki O'nun sozu hak ve azabi cetindir.Ben ve sizler Hayy ve Kayyum olan Allah'a bagliyiz.O'na sigindik.O'na tutunduk.O'na guvenip dayandik.Donusumuz O'nadir.Allah'im beni ve bu mu'min kullarini bagisla.[/B]
(Celaleddin Vatandas ----Hz.Muhammed'in sav.Hayati ve Islam Daveti)

Not:Celaleddin Vatandas'in bu kitabi gercekten cok yararli...

Efendimizin hayatini bir tarih kitabi olarak anlatmaktan ziyade hayatin icinde , direkt uygulamaya donusecek pratikler olarak yansitmis....

Efendimizin hayatini yazmak Kuran'in hayata mudahalesini yazmaktir dusturuyla 12 yilda yazilmis, 2 ciltlik okunmasi gereken bir kitap....
Allah kendisinden razi olsun ...

Ey Muslumanlar
!
Ben Allah'in emirlerini bildiriyor , tesvik ettigi seylere tesvik edip , sizi yasakladigi seylerden uzak tutmaya calisiyorum.
Suphe yok ki, sani yuce olan Allah , hak ve gercek olani emreder , dogrulugu sever.
Hayir sahiplerine sevap verir, onlari mukafatlandirir.

Sabredin.
Sabrederek zahmet ve zorluklardan kurtulur,gam ve kederlerinizi dagitirsiniz,Allah'in felahina ulasirsiniz.
Bugun burada O'nun gormesini istemedigi ,utanacaginiz seyleri yapmaktan kacinin.

Ben aranizda Allah'in bir peygamberi olarak O'nun azabindan sakinmanizi istiyor,O'nun azabi ile korkutuyorum.

Biliniz ki Allah "Allah'in gazabi , sizin birbirinize olan ofkenizden daha buyuktur"buyurdu.
O halde Allah'in kitabinda size emrettigi seyleri hatirlayin.

Allah size zilletten sonra izzet ve seref verdi.Oyle ise Kitabina ve emirlerine kuvvetlice sarilin ki Rabbiniz de sizden razi olsun.

Bugun burada Allah'in sizlere rahmet ve affiyla vaadetettigi seye ulasmak icin cabalayin ve imtihani kazanin.

Bilin ki O'nun sozu hak ve azabi cetindir.Ben ve sizler Hayy ve Kayyum olan Allah'a bagliyiz.O'na sigindik.O'na tutunduk.O'na guvenip dayandik.Donusumuz O'nadir.Allah'im beni ve bu mu'min kullarini bagisla.

(Celaleddin Vatandas ----Hz.Muhammed'in sav.Hayati ve Islam Daveti)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Not:Celaleddin Vatandas'in bu kitabi gercekten cok yararli...

Efendimizin hayatini bir tarih kitabi olarak anlatmaktan ziyade hayatin icinde , direkt uygulamaya donusecek pratikler olarak yansitmis....

Efendimizin hayatini yazmak Kuran'in hayata mudahalesini yazmaktir dusturuyla 12 yilda yazilmis, 2 ciltlik okunmasi gereken bir kitap....
Allah kendisinden razi olsun ...

eger fırsatım olursa alıp okuyacam kardeşim