• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Çok secde cennete götürür

Rasulullah(sav)'in hizmetkari ve Ashab-i Suffa'dan olan Ebu Firas Rabia b. Ka'b el-Eslemi(ra) soyle anlatir:" Rasulullah(sav) ile beraber geceler, abdest suyu ve diger ihtiyaclarini getirirdim. Bana dedi ki:" Benden bir sey dile" . Ben de:" Cennette Sana arkadaslik etmeyi dilerim" dedim. " Bundan baska" dedi. Ben de:" Istegim budur" dedim. " Sen de nefsine karsi cok secde etmekle Bana yardim et" buyurdu. "

(Muslim).
Hz. Peygamber' Ebu Abdillah Sevban(ra) Rasulullah(sav)'i soyle derken isittigini rivayet etmistir:" Cok secde etmeye bak. Zira sen her secde edisinde Allah seni onunla bir derece yukari kaldirir. Senden de bir gunahi siler. "

(Muslim).
Cabir(ra) Rasulullah(sav)'i soyle derken isittigini rivayet etmistir:" Suphesiz gecede bir saat vardir ki musluman birisi ona rastlarsa Allah'tan dunya ve ahiret isinden hayirli birsey isterse Allah ona mutlaka bunu verir. Bu her gecede boyledir. "

(Muslim).
Ebu Malik el-Esari(ra) Rasulullah (sav)'in soyle buyurdugunu rivayet etmistir:" Hic bir adam yoktur ki geceleyin uyanir, hanimini da uyandirir, hatta hanimina uyku agir basarsa yuzune su serperde ikisi evlerinde namaza kalkar ve gecenin bir vaktinde Allah'i zikrederse Allah o ikisinin gunahlarini bagislar. " (Taberani).

Mugire b. Su'be(ra) anlatir:Bir gun Rasulullah(sav) oyle namaz kildi ki hatta ayaklari sismisti. Kendisine:" Allah Senin gecmis ve gelecek gunahlarini bagisladi" denildi. O da soyle buyurdu: " Sukreden bir kul olmayayim mi?"

(Buhari, Muslim, Nesei).
Ibn-i Abbas(ra) soyle anlatir:" Rasulullah (sav) bize gece namazi kilmamizi emretti, hatta bu konuda tesvik edip soyle buyurdu:" Bir rekatta olsa gece namazi kilmaya bakin. "

(Taberani).

Secde ;
takvali kullarin en guzel , en samimi , en ihlasli ameli ...

Rabbe en yakin olunan an ......
Resulullah sav'in kizdiginda kullandigi , alni toprak olasica! (alni secdeye gelesice!) sozu dahi secdenin guzelligini ve onemini yansitmaya yetiyor.....

Ihlas ile seher vakitlerinde Rabbine secde eden , gunduzunu o bilincle geciren ve hayatini
takva uzerine insa edenlerden kilsin Rabbimiz !!! amin