Britney Spears Makyajı

Britney Spears makyajına sahip olabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Fondöten / Kapatıcı

Britney’nin sağlıklı ve ışıldayan bir cildi var, bunun en büyük nedeni de bronz olmasıdır. Siz de böyle bir bronzluğa sahip olmak için çok ağır bir makyaj yerine bronz pudra kullanmayı deneyin. Doğal cilt renginizin bir ton açığı bir kapatıcı ile başlayın. Göz altınıza ve göz bebeğiniz ve burun kemiğinizi arasındaki iç bölgeye parmaklarınızın ucu yardımıyla uygulayın.

Büyük bir pudra fırçası yardımıyla bronz pudranızı uygulayın. Alın, çene ve burun bölgesine biraz daha yoğun uygulamak adeta yeni günşlenmişsiniz görünümü yaratacaktır.

Allık: Krem ya da pudra şarap rengi bir allığı uygulamayı deneyin. Krem allık daha ışıltılı bir görünüm yaratırken, brozn pudranın altına uygulanması gerekmektedir. Parmak uçlarınıza uygulayın ve elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Güzelce yayın.

GÖZLER

Göz Kapağı: Tüm göz kapağına simli açık renk ya da bebek mavisi far uygulayın.

Göz Kapağı Kat Kısmı:
Simli açık pembe farı tüm göz kapağı kat kısmına ve kaş altına doğru uygulayın.

Kaş Altı: Aynı pembe farı göz kapağınızın iç köşelerine de uygulayın. Bu, gözlerinizin daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Göz Kalemi: Alt ve üst göz kapağınızı mavi bir göz kalemi ile belirginleştirin. Üst göz kapağınızın dış köşesinden başlayarak göz bebeğinizi geçene kadar çizgiyi uzatın. Sünger aplikatör yardımıyla yayın. Alt kirpik çizgisi için çizgiyi biraz daha kalın çekin.

Kaş: Britney’ninki gibi mükemmel kaşlara sahip olmak için kahverengi bir pudra farı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

Maskara: Kirpiklerinizi uzun ve dolgun gösterecek, siyah ya da siyah/ kahverengi bir rimel kullanın.

DUDAK

Pembe tonlarda bir dudak kalemi ve leylak rengi ruj ya da lipglossu dudaklarınıza uygulayın.
kadınportal
 
Üst