14 Şubat sevgililer günü makyajı

14 Şubat makyajınızın basit adımlarla kolayca uygulanabilen, aynı zamanda size sofistike bir görünüm verecek profesyonellikte olmasını istiyorsanız anlatacağımız makyaj tam size göre...

Gündüz için

Fondöten: Gerekli yerlerde (göz altları, akne, vs) kapatıcı kullandıktan sonra minimum fondöten uygulamaya çalışın.

T bölgenize ve cilt rengini eşitlemeniz gereken bölgelere süreceğiniz fondötene biraz nemlendirici katarak uygulayın. Şeffaf veya çok açık renk pudra ile işlemi tamamlayın.

Göz makyajı: Kaşlarınızı tarayın, varsa boşlukları ten rengi bir göz kalemiyle doldurun. Gözlerinize o yumuşak parlaklığı vermek için krem farla canlı bir renk sürün. Bronz renk muhteşem ve çok seksi bir gündüz makyajı rengidir.

Gözlerinizi vurgulamak isterseniz göz kapaklarınıza bal rengi far ile ışıltı kazandırabilirsiniz. Göz makyajını tamamlamak için son adım, farınızı sabitlemek için bir kat şeffaf pudra ve kirpiklerinize süreceğiniz en az iki kat rimeldir.

Dudaklar: Dudaklarınızın doğal renginden bir iki ton daha koyu dudak kalemiyle dudak hatlarınızı belirleyin. Ruj olarak açık veya koyu ama tatlı bir pembe tonu kullanın.

Alımlı gündüz makyajınızı birkaç kolay adımla özel bir Sevgililer Günü makyajına dönüştürebilirsiniz! Ruhunuzun penceresi olan gözleriniz buğulu ışıltılarıyla sevgilinizin aklını başından alacak...

Gece için

Fondöten: Parlak bir fondöteni elmacık kemiklerinizin, kaşlarınız ve cildiniz fazla yağlı değilse çenenizle burun köprünüzün üzerine bir fırça veya sünger yardımıyla sürün, parmak ucunuzla da iyice yayın. Yanaklarınıza krem fondöteni allık olarak sürüp yine şeffaf bir pudra ile sabitlemeyin.

Göz makyajı: Eyeliner fırçasıyla hem üst hem alt göz çizginize metalik derin bir bakır rengi (yumuşak) veya metalik siyah (daha vahşi) bir eyeliner sürün. Yine bronz renkli bir farı daha yoğun olmak şartıyla göz kapaklarınıza sürün. Gözün dış sınırına altın veya pembe bronz renkle vurgu verin.

Gözün alt tarafına bronz bir far sürerek parmağınızla dağıtıp buğulu etkiyi verin. Kirpiklerinizi iyice kıvırıp bir iki kat rimel sürerek gece makyajınızı tamamlayın.

Dudaklar: Dudaklarınızın sınırlarını belirledikten sonra pırıltılı pembe krem ruj sürün. Daha sonra yoğun şeffaf bir parlatıcıyı dudaklarınızın ortası vurgulanacak şekilde sürerek makyajınızı tamamlayın.
kadınportal
 
Üst