Kadının erkekten farkı

Bir tarafta 14 Şubat'a 1 ay öncesinden hazırlanan bir kadın, diğer tarafta ise 14 Şubat sabahı telaşla kalkıp "eyvah akşam ne yapacağım ben" diyen bir erkek...

Kadının erkekten farkı...Her ne kadar kendimize itiraf etmekte güçlük çeksek de, biz kadınlar Sevgililer Günü’nü bir sınav olarak görür, sevgilimizin bu özel günü yeterince ‘romantik’ kılıp kılmayacağı üzerine günlerce beynimizi yorar, çoğu zaman da 14 Şubat ertesinde hüsrana uğrarız. Bir tarafta bu özel gün için en şık kıyafeti giymek için günlerce mağaza mağaza dolaşmış, sabahın erken saatlerinde kuaförün yolunu arşınlamış, Sevgililer Günü hediyesini bir ay önceden hazırlamış biz kadınlar, diğer tarafta da Sevgililer Günü için önceden en ufak bir hazırlık dahi yapmamış, buluşmaya gelirken önüne çıkan ilk çiçekçiden “adet yerini bulsun diye” özensizce bir çiçek almış, ‘bugünün dünden ne farkı var ki” düşüncesini beynine kazımış erkekler… Peki ama neden?

Bizler her ne kadar “beni benim onu sevdiğim gibi sevmiyor, sevseydi benim ona yaptığım sürprizler gibi o da bana sürpriz hazırlar, beni mutlu ederdi” tarzı düşüncelerle kendi kendimizi yesek de, “erkeğim neden benim gibi romantik değil” diye üzülsek de göz ardı ettiğimiz önemli bir nokta var: Erkeklerin çoğu kadınlar gibi romantik yanlarının olduğunun farkında bile değildir. Farkında olan azınlıksa erkekliğinin şanına leke sürmemek için romantik yanlarını saklama eğilimindedir.

Masallardaki ‘romantik prens’ gibi bir sevgiliye sahip olmamız mümkün olmasa da, biraz çaba ve sabır göstererek ilişkimizdeki tekdüzeliğin yerini romantizmin büyüsüne bırakabilir, erkeğimizin farkında olmadığı romantik yanını açığa çıkarabiliriz. Nasıl mı?

Altın kural: Paylaşım

Erkeğinizin içindeki romantizmi ortaya çıkarmak için öncelikle onun yapmaktan zevk aldığı şeylere ortak olmalısınız. Örneğin futboldan nefret etseniz bile ona “ben de seninle maça geleceğim, maç izlerken yaşadığın coşkuyu seninle paylaşacağım” deyin. İlk anda yaşayacağı şaşkınlığın yerini bir zaman sonra mutluluğun alacağını göreceksiniz. Maçı birlikte izledikten sonra yapmanız gerekense onu sıcak ve ateşli bir oyunun içine dahil etmeniz. Böylece o gün paylaştıklarınızı unutulmaz kılan bu küçük ve hınzır oyunla ileride paylaşacağınız romantik anların temelini atabilirsiniz.

İpler elinizde olsun
Güzel manzaralı bir restoranda romantik bir akşam yemeği yemek için rezervasyon yaptırın, akabinde de baş başa kalabileceğiniz romantik bir mekan ayarlayın. Sevgilinize bu planlarınızdan bahsetmeyin. Ona sana bir sürprizim var diyerek restoranın yolunu tutun ve onun arkasına yaslanıp olacakları rahat rahat izlemesine izin verin. Erkeğinizin her buluşmanızda sizi götürecek güzel bir mekan bulma konusunda zorlandığını hatırlayarak yapacağınız bu sürprizle onun nasıl mutlu olacağını ve devamında da duygularını size dökmek için uygun olan bu zamanı kaçırmayacağını şimdiden tahmin edebilirsiniz. Erkeğiniz sizi sevgi denizinde yüzdürdükten sonra, erkeğinizin de bu tarz sürprizler hazırlayabileceğini ve ilişkinizin renkleneceğini söyleyerek sevgilinizin romantizme doğru adım atmasını sağlayabilirsiniz.

Onu baştan çıkarın

Sevgilinizle dışarıya çıkacağınız bir akşam seksapelliğinizi ortaya çıkaracak ama çok da abartıya kaçmayacak bir kıyafet giyin, en güzel gülümsemenizi de yüzünüze yerleştirin. Gittiğiniz yerde sıradan konulardan mesela iş hayatınızdan bahsedin. Bir süre sonra lafınızın kesildiğini, uzun zamandır duymayı beklediğiniz romantik sözlerin sevgilinizin dudaklarından döküldüğünü ve sizinle baş başa kalmak için nasıl sabırsızlandığını göreceksiniz.

alıntı
 
Üst