Kişiliğinize uygun mesleği seçtiniz mi?

Kişiliğinize uygun meslek hangisi? Hangi meslekte mutlu ve başarılı olabilir siniz? Kişiliğinize uygun meslek seçiminde kimlerden yardım alabilirsiniz?
Herkez mesleğini (olmak istediği mesleği) yazsın bakem :)

Kişiliğinize uygun meslek hangisi? Hangi meslekte mutlu ve başarılı olabilir siniz? Kişiliğinize uygun meslek seçiminde kimlerden yardım alabilirsiniz?
Herkez mesleğini (olmak istediği esleği) yazsın bakem :)
Ben psikolog yada avukat olmayı çok isterdim demicem olucam alllahım izin verirse.İnsanlar hayyatta sevdikleri,kişiliklerine uygun meslekleri seçerlerse hem mutlu olurlar hemde sevdiği işi yaptığı için daha başarılı olurlar.
Kişiliğe uygun meslek seçiminde insanlar önce sevdikleri,ilgi alanlarına,yeteneklerine uygun meslek seçmeliler.Okullarda rehberlik uzmanlar,psikologlar,kariyer geliştirme rehberlerinden yardım alınabilir.Uzmanların yaptığı testlerle ilgi alanlarımız, yeteneklerimiz ve kişiliğimize uygun meslekler sıralanabilir.Ama öncelikle insanın kendisinin ne istediğidir bence.

Yüksel abi sen sormuşun bize ama sen yazmamışın:Cachondon:

Herkez mesleğini (olmak istediği esleği) yazsın bakem :)
Valla Öğretmen yada Doktor çok olmak isterdim.Şuan ki meslek muhasebe daha önceden işim gereği paket programda eğitmenlik yaptım.Yani bişeyleri hep öğretmek arzusundayım,paylaşmayı seviyorum.Meslek seçiminde kimlerden yardım alabileceğimizden ziyade daha çok insan önce kendi kişiliğini çok iyi tanımalıki neyi sevebildiğini çözebilsin.

güney

bende sevdiği mesleğe sahip olan biriyim..PDR..Düşünüyorumda hayatımda sevdiğim ve ilgi duydugum bir çok seyi yaptım yada yapmaya çalıştım...Tiyatro,vurmalı çalgılar(çok iyi bendir çalarım),siyaset ,,,,,mutlu azınlıklardan biriyim galiba.....:)

Son düzenleme:
Sevdiğimbir mesleğim var..
Sigortacıyım.. artı motor sporlarıyla uğraşıyorum..
Çok şükür şikayetçi değilim..

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bende tiyatro sanatçısı olmak isterdim ama işletme okudum..

Hakla ilişkiler okumayı çok istedim ama olmadı Allah nasip ederse sosyoloji okuyacam
:Triste:tabi bitire bilirsem.ama sanırım meslegimi severek yapacam ve ayrıca çok rica edecem meslegini sevenler işini yapsın sevmeyenler işini yappamıyolar o yüzden sevdiginiz meslekleri seçin...