14 santimlik burun

Ordulu 80 yaşındaki Mehmet Gül, 14 santimlik burnu ile görenleri şaşırtıyor.

Ordu-Kumru'ya bağlı Ortalar köyünde oturan ve çevresindekilerin Pinokyo Dede olarak hitap ettiği Mehmet Gül, 14 santimlik burnu ile ilgi çekerken, kendisinin bu durumdan pek şikayet etmediğini söylüyor.

Çocukken oyun sırasında düşüp burun kemiğini kırdığını, bu durumu ailesine söylemediği için zaman içinde burnunun sarktığını anlatan Gül, gençliğinde burnunun uzunluğunun kendisine rahatsız ettiğini, ancak şimdi önemsemediğini belirtti.

Bugüne kadar düzenlenen uzun burun yarışmalarına katılmadığını da kaydeden Gül, yarışmalara katılanların 8-9 santimetrelik burun ile birinci olduğunu duyduğunu ifade ederek, eğer ben katılsaydım kesin birinci olurdum, çünkü şimdiye kadar benden daha uzun burunlu birine rastlamadım diye konuştu.

Gül'ün yakınları da Mehmet dedenin bu durumuna alıştıklarını, artık olayı kanıksamış olmaları nedeniyle kendileri açısından pek dikkat çekici olmadığını söylediler.

Geçen yıl Mehmet Özyürek 8.8 santimlik burnu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmıştı.
hurriyet.com.tr
 

blueice

benim lisede bir arkadaşım vardı belki bu adam kadar değil ama kocaman ve değişik bir burnu vardı yıllar oldu görmeyeli burun yüzdeki en önemli parça diyebilirim
 
Evet bu dedenin burnunda hastalık var normalde uzun burun karadenizlilerin burnu gibi olması lazım dedenin burnu tombul..
Allah sağlık versin..
 
Üst