• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

ALLAH'ın 99 İsmini zikretmek insana huzur veriyor (Ender Saraç)

sağlıklı Yaşam, Doğal Tıp, Doğru Beslenme, Obezite, Stres Gibi Konularda Gelir Seviyesi Yüksek Kesime Danışmanlık Yapan Dr. Ender Saraç, ALLAH’ın 99 İsmini Yani Esmaü’l-hüsna’yı Zikretmenin İnsana Huzur Verdiğini Söylüyor. Merhametsizlere ‘er Rahim’ Ve ‘er Rahman’, Aşırı Sinirlilere ‘el Halim’, Yaşamında Sevgi Ve Muhabbeti Az Olanlara ‘ya Vedud’, Nereye Gideceğini Bilemeyenlere ‘el Hadi’, Sıkıntı İçinde Olanlara ‘el Vekil’ İsmini Zikretmelerini Tavsiye Eden Saraç, “ALLAH’ın İsimlerini Zikretmek, Meditasyon Ve Diğer Enerji Teknikleri Gibi Pozitif Enerji Verebilecek Etkili Bir Yöntem. Bu Doğru Olarak Yapıldığında İnsanın İçinde Eksik Olan Enerjileri Tamamlar, Zarar Veren Enerjileri De Törpüler Ve Kişiyi Rahatlatır. Esmaü’l-hüsna İle Yapılan Zikir, Beynin Bazı Merkezlerinde Birtakım Enerjileri Daha Çok Aktive Eder. Zikirden Elde Edilecek Maddi Ve Manevi Güç, Diğer İnsanların Acılarını Hafifletmek, Topluma Daha Yararlı Olmak İçin Kullanılmalı.” Diyor.

dr. Ender Saraç, Hepimizin Bildiği Gibi Uzman Bir Hekim. Sağlıklı Yaşam, Doğal Tıp, Doğru Beslenme, Obezite, Stres Gibi Konularda Gelir Seviyesi Üst Düzey Grubuna Yıllardan Beri Hizmet Veriyor. Mısır’ın Piramitlerinden Hindistan’ın Aşramlarına, Kâbe-i Muazzama’dan Vatikan’daki Katolik Kiliselerine Kadar Birçok Yerde Araştırmalar Yapan Saraç, Doğu Kökenli Yoga, Meditasyon, Reiki Gibi Enerji Tekniklerini İncelemiş Ve Deneyimlemiş Bir Doktor. Bugüne Kadar 100 Bine Yakın Hasta Bakan, Birçok Kitap Yazan, Kitapları Çok Satan Bir Yazar Aynı Zamanda. Ender Saraç Kısa Bir Süre Önce “ruhsal Gelişimimiz Ve Kader” Adı Altında Bir Kitap Piyasaya Çıkardı Ve Kitabında ALLAH’ın 99 İsmi Esmaü’l-hüsna’yı Zikretmenin Bir Enerji Tekniği Olduğunu Söyleyerek Bütün Dikkatleri Üzerine Çekti. Saraç, Kitabında Esmaü’l-hüsna’nın İnsanın Ruhsal Gelişimine Nasıl Katkıda Bulunduğunu Yazıyor. Kendini Biraz Katı Ve Merhametsiz Hissedenlere “er Rahim” Ve “er Rahman”, Aşırı Sinirli Olanlara “el Halim”, Yaşamında Sevgi Ve Muhabbet Az Olanlara “ya Vedud”, Nereye Gideceğini Bilemeyenlere “el Hadi”, İçinden Çıkılamayan Bir Durum Karşısında “el Vekil” İsmini Zikretmelerini Söylüyor. Ayrıca Her Burcun Etkilendiği İsimlerin Neler Olduğunu Anlatıyor. Mesela İkizler Burcunun Baskın İsimleri; Es Semi, Eş Şehid, El Mukaddim, El Basir.
tıp Fakültesinden Yeni Mezun Olduğunda Doktorluğun Sadece ‘reçete Yaz, Tahlil İste’ Gibi Eylemlerden İbaret Olmadığını Düşünerek Araştırmaya Başlayan Saraç, “başka Bir Derinliği Vardır Diye Hissediyor, Hatta Biliyordum. Ama Çok Gençtim, Yeterince Bilgim Yoktu. Bu Nedenle Adını Koyamıyordum.” Diyor. Saraç, 18 Yıllık Bir Çalışmanın Ürünü Olan Kitabı İçin, “içimde Uyanan Ve Tecrübelerimle Geldiğim Noktanın Kaleme Dökülmüş Halidir.” Yorumunu Yapıyor. Saraç, Kitabının Ne Dini Ne De Siyasi Bir Çalışma Olmadığını Söyleyerek Aslında Akılda Soru İşareti Bırakıyor. Çünkü Bir Müslüman İçin Esmaları Zikretmenin İlk Amacı ALLAH’ın Rızasını Kazanmak. “zikri Ve Esmaları Dinden Bağımsız Bir Şey Gibi İnsanlara Sunmak Doğru Mu?” Sorumuza Şöyle Açıklık Getiriyor: “dinden Soyutlamıyorum. Bu Evrensel Bir Bilgidir. İnsanlığa Yararlı Olabilecek Enerji İnanç Sistemimizde Var. Bırakın Pek Çok İnsan Bunların Tadını Alsın. Şifasını, Nurunu Öğrensin. Ondan Sonra Seçimi Kendi Yapsın. Pek Çok İnsanın Ulaşamayacağı Ve Giremeyeceği Yerlere Belirli Bir Anlatım Tekniğiyle Ben Girdim. Bu Kitap Türk Toplumuna İyi Bir Hizmettir. İnsanlara Hissedebileceği Ve Anlayacağı Dilden İkram Yapmak Lazım. Sonuçta Ben De Bazı Şeyleri Nasıl Yapacağımı Hissediyorum.” Diyor. Ender Saraç, Yoga, Meditasyon Gibi Batı Toplumlarında Çok Popüler Olan Tüm Enerji Tekniklerini Denemiş Hastalarının, “en Büyük Teknik Nedir?” Sorusuna, “kalben Tam Teslim Olarak Yaşamak.” Cevabını Veriyor.
ayete’l-kürsî’nin Koruyucu Etkisi Bilimsel Olarak İspatlanacak
ender Saraç, Artık Dünyada Her Şeyin Bilimsel Ve Teknik Şeylerle Açıklandığını Ve Bunun Aslında En İleri Teknolojinin Kaynağı Olan El Alîm Esmasının Tecellisi Olduğunu Belirtiyor. Saraç, “ayete’l-kürsî, Felak Ve Nas Sûreleri Okunduğunda İnsanın Aurasının Kalınlaştığı Yani İnsanın Korunduğu, Çok Kısa Süre İçinde Birtakım İnce Aletlerle Tespit Edilecek. Nazar Diye Bir Enerji Olduğu Ve Nazara Karşı Bazı Sûrelerle Korunmanın İnsanın Aurasını Genişlettiği Bilimsel Olarak Açıklanacak.” Diyor.
ender Saraç’a Göre;
  • İnsanoğluna İndirilmiş En Son Ve Bir Üst Modeli Gelmeyecek Tek Yazılım Programı Kur’an-ı Kerim. Kur’an’da İnsana Şifa Verecek Pek Çok Bilgi Var.
  • Zikir, Meditasyon Ve Diğer Enerji Teknikleri Gibi Pozitif Enerji Verebilecek Etkili Bir Yöntem.
  • Zikir Doğru Olarak Yapıldığında İnsanın İçinde Eksik Olan Enerjileri Tamamlar, Keskin Olup Zarar Veren Enerjileri De Törpüler Ve Kişiyi Rahatlatır.
  • Esmaü’l-hüsna İle Yapılan Zikir, Beynin Bazı Merkezlerinde Birtakım Enerjileri Daha Çok Aktive Ediyor.
  • Zikirden Elde Edilecek Maddi Ve Manevi Güç, Diğer İnsanların Acılarını Hafifletmek, Topluma Daha Yararlı Olmak İçin Kullanılmalı.
  • Toplumda Herkes Enerji Emen Bireyler Olarak Yaşıyor. Ortadaki Kaptan Herkes Emmek İstiyor. Kimsenin Kaba Verecek Malzemesi Yok.
  • Kur’an’da Söylendiği Gibi İnsanların Kalpleri Mühürlü. Yani Kalp Şakraları Kapalı. Bu Nedenle 40 Gün El Basid Esması Zikredilebilir. Bu Zikir Kalbi Açar, Rahatlatır, Genişletir.
  • “o Kadın Benle Evlensin, Bu Adam Beni Boşasın, Çok Zengin Olayım, Şu İşi Ben Kapayım” Gibi Egomuzu Savunmak Ve Ön Plana Çıkarmak İçin Korkunç Bir Şekilde Ben Merkezli Enerji Harcanıyor. Ego Merkezli Yaşamayı Bırakıp, Tam Teslimiyet Haline Geçildiğinde Beyin Enerji Tasarrufu Yapıyor Ve O Zaman Bütün İstekler Oluyor.
  • Bizim İnanç Sistemimizin Kökü Sevgi. Toplumda Gerilim Yaratan Değil, Toplumda Daha Olumlu Enerjiler Veren İnsanların Oranı Arttıkça Batı’ya Bile Meditasyon Ve Reikilerden Çok Daha Güzel Şeyler Sunacağız.
ender Saraç Kimdir?
sağlıklı Yaşam, Diyet, Stres Ve Obezite Konusundaki Başarıları İle Ün Kazanan Saraç, Ege Tıp Fakültesi’nden 1984’te Mezun Oldu. Yurtiçi Ve Dışında Pek Çok Sağlık Progr***** Katıldı. 1994’ten Beri Levent’teki Hay Güzellik Merkezi’nde Üst Gelir Grubuna Hizmet Veriyor.
sayı: 67
bölüm: Aktuel Zaman/cuma
 
Üst