Laiklik Dinsizlikmiş!

Fatih Altaylı'nın konuğu olan Emine Şenlikoğlu canlı yayında saç baş yoldurtan yorumlarıyla büyük tepki topladı. Türkiye'deki laik sisteme ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Emine Hanım'a göre Laiklik dinsizlikmiş!

Kanal 1'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek progr***** katılan yazar Emine Şenlikoğlu 'Laiklik neden dinsizliktir?' sorusuna 'dini olan herşeye laiklik karşıdır. Zinanın yasak olması için mücadele verilirken CHP yasak olmasın dedi. Bu nasıl denir.' karşılığını verdi. Şenlikoğlu, Türkiye'de küçük beyinler çok karıştırıyor, geniş ufuklu değiller, dar ufuklularla bu gemi yürümez' derken, 'laiklik belası geldi geleli Avrupa'da nesil tükendi' iddiasında bulundu.

'Laikliği terbiye edemeyiz' diyen Şenlikoğlu, gençliğinde eline bir defa bomba bir defa silah aldığını söyledi. Bunu tamamen bilinçsizlikten yaptığını söyleyen ünlü yazar, 'sistem öğrencisine dinini öğretemeyince gençler bilinçsizleşiyor.' dedi.
platformdergisi.net
 
Bu millet bir türlü laikliği sevemedi.
Çünkü nerede İslam düşmanı varsa şu laikliğin amansız savunucusuydu.
Yazdıkları köşe yazıları, fıkra, hikaye ve romanlarında müslüman denilen kesimi rencide edici yazılar yazdılar, Ve bunlar laikliğin yılmaz savunucusuydu.
Laiklik. İnanç özgürlüğüymüş ? ama müslümanlara aynı özgürlük tanınmadı...
Laiklik demokratikleşmekmiş ? Demokratik hak ve hürriyetler müslümana pek tanınmadı...
Laiklik özgürlükmüş ? Mini eteğe tanınan özgürlük başörtüsüne tanınmadı...
Laiklik için hürriyetle eşdeğer denildi.
Ama müslümanca düşünmek, müslümanca yaşamak terör suçu sayıldı...
Bu nasıl laiklik ?
Türkiye'de laiklik var mı ?
 
hali hazırda başörtüsü yanlısı biri olarak bu kadının konuştuklarında 1 damla hoşgörü göremiyorum ve inanmıyorumda.
ayrıca laikliğin tartışılır hale getirilmiş olmasıda çok sinir bozucu
bi okadarda bu kadın laikliğe bela derken fatih altaylı bey'in müdahale etmeyişide sinir bozucu.
ve ayrıca bu kadının konuşmalarını dinleyip al gördünüzmü bunların asıl amacı bu deyip geneli töhmet altında brakmaya dünden hazır şahsiyetlerinde ekmeklerine yağ sürmüştür bu yanlış düşünceli hoşgörüsüz kadın.
 
Üst