Küçük evlerde büyük yaşamlar

Günümüzde bir çok ailenin ortak sıkıntısı küçük evler

Küçük bir eviniz varsa ister istemez kendinize değişik yaşam alanları yaratırsınız, küçük evlerde yaşamak sağlam taktikler ister. Sizin de küçük bir eviniz varsa, fakat taktikleriniz zayıfsa, bir kaç ipucu verebiliriz. Dar bir alanınız varsa Stüdyo tipi bir evde yaşıyorsanız ve yaşam alanınızın bir köşesi aynı zamanda yatak odanızsa, dört kenarı dikmeli bir yatrak tam size göre. Dikmelerine şık perdeler asarak uyku ve dinlenme alanınızı istediğiniz gibi ayırabilirsiniz. Ayrıca perdelerinizi kapatarak, yatağınızı da kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Gizli gardrop

Yatağınızın arkasında oluşturacağınız 210 cmyüksekliğinde bir niş dolap, ihtiyacınız için uygun olabilir. Dar alanlarda gömme dolap gibi kullanabileceğiniz bu bölüm, size oldukça yer kazandıracak ve görüntü kalabalığını da önleyecektir.

Yatak altını kullanabilirsiniz

Küçük odalardaki büyük sorunlardan biri de ayakkabıları, havluları ve benzeri eşyaları muhafaza edecek yer bulmaktır. Aslında çözüm çok basit, kendinize şık bir kaç kutu alın ve bu eşyaları kutulayarak yatağınızın altında saklayın.

Yerden tavana herşey açıkta

Duvarlara asacağınız açık raf üniteleri kitap, dergi, kutu ve aksesuarlarınız için en uygun çözüm. Montajı kolay ve ayrılabilir olanlarından seçerseniz, zaman içinde değişen ihtiyaçlarınıza göre mobilyanızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

Açık renk mobilyalar

Dar ve kısıtlı alanlarda mobilya seçerken açık renk olmalarına özellikle dikkat edin. Bu sayede aydınlık bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca yüksek raflar yerine alçak, yerde raflar kullanırsanız da alandan tasarruf etmiş olursunuz.
Evim Dergisi
 
Üst