• Hoşgeldiniz Yayın hayatımıza turktwit.com olarak devam etme kararı aldık. Tüm uyelerimizi yeni sosyal medya sitemizTurkTwit.Com 'a bekleriz

Dünyadaki Türk Nüfusu

Ne demişler? 'Dünya'da Türk'ün olmadığı ülke yoktur' Bakalım hangi ülkede kaç kişiyiz:)

Afganistan TÜrklerİ (hazar,tÜrkmen Ve Özbekler)
NÜfus = 3.000.0000

Ahiska TÜrklerİ
NÜfus = 300.000

Almanya TÜrklerİ
NÜfus = 3.000.000

Altay TÜrklerİ - Altay Cumhurİyetİ/rusya
NÜfus = 827.000

Azerbaycan TÜrklerİ
NÜfus = 26.667.000

BaŞkurtİstan Cumhurİyetİ/rusya
NÜfus = 1.751.000

Bosna-hersek TÜrklerİ
NÜfus = 3.700

Bulgarİstan TÜrklerİ
NÜfus = 638.000

Gagauz(gÖk-oĞuz) TÜrklerİ / Moldova
NÜfus = 549.000

Kuzey Kibris TÜrk Cumhurİyetİ
NÜfus = 210.000

Kumuk TÜrklerİ
NÜfus = 421.000

Makedonya TÜrklerİ
NÜfus = 225.000

MoĞolİstan (tÜrk'Ün Akrabalari)
NÜfus = 2.679.000

Nogay TÜrklerİ
NÜfus = 101.000

Şor TÜrklerİ
NÜfus = 16.000

Surİye TÜrklerİ
NÜfus = 250.000

Tatarİstan Cumhurİyetİ/rusya
NÜfus = 6.000.000

TÜrkmenİstan
NÜfus = 7.380.000

Tuva Cumhurİyetİ/rusya
NÜfus = 211.000

Uygur TÜrklerİ - DoĞu TÜrkİstan / Sİncan - Çİn
NÜfus = 11.016.300

Yakutİstan Cumhurİyetİ/rusya
NÜfus = 441.000

GÜmÜlcİne/yunanİstan TÜrklerİ
NÜfus = 160.000

Emeğinize sağlık ama Kırım Türkleri, Kazak Türkleri, Çeçenistan, Dağistan, Macar Türkleri vs dahil edildiğinde (unuttuklarımız hala vardır) Dünya Türklüğü insanın gözünün önünde dünya haritası üzerinde ne şekil alıyor, görebilsek.

Selam...

Paylasim icin tesekkurler.

Dogu Turkistanda toplamda 50 milyon Turkten bahsediliyor.cin yonetimindeki.

Bu kaynagi merak ettim.

Saygilar...

yukardaki sayilar degisken cunku Turkler gocebe bir millettir.
Uygur Turkleri endonezya ve malezyaya kadar yaygindir, esim uygur turku kokenli endonezyadan evlendim. Finliler Kazan Turkudur,dedeleri cekik gozlu.Eski isimleri turktur.
Bulgaristanin turk nufusu ve romanyadakiler artti. Bulgaristani 2 milyon
romanyayi da 500.000 kabul edelim. Cunku Constatntza dan Tulciaya kadar Saf turkce konusan Tatatrlar vardir. Cingenelerin yarisi Turk yarisi cingenedir. ama kendilerini turk kabul eder onlari da sayarsak romanya 650.000 turk eder. Mecidiye ve bircok turk koyu vardir cok temiz turkce konusrlar.

Peki neden Turk nufus artti, Yerli kucuk ureticilerimiz, is adamlarimiz. agir vergiler ve belediyelerin cezalama, kendi adamimi kollayim politikalari sonucunda . Bu ulkelerde isyerleri actilar. Memleketimizde yabanciya dusuk vergi uygulandi, yerli uretici

Vergi de odemiyorlar. Kisaca Turkiyeden giden turkler balkanlarda.
Romanya tekrar eski gucune kavustu sunu yapti , Bir turk is adami isyeri acti, Ben vergi istemiyorum dedi romanya. su anda avrupadan aylik 1000-2000 euro ile isci alimi yapan ulke oldu.
sadece 5 kilometrelik asvalt doktur yollari yaptir, yillik vergin bu olsun. Vatandaslik ta veriyorum 5 yil kalirsan dediler.

Fabrika sahibi yol yaptirdi, boylece vergisini odedi, o vergi de kimsenin cebine girmedi rusvet olarak. ulkeye hizmet edildi , sadece KDV veriyorsun %16-17 gerisi kar. yolan yok soyan yok, basina zabita dikilmiyor. romanya cok gelisti Turk isadamlari sayesinde.
Ha calisanlarin cogu turk. yani turkiyeden isci bile aliyorlar.

Simdi Made in EU Romanya BG etiketi ile mal uretiliyor. Cin e bile mal satiliyor,