Bir ilişkide olması gerekenler

BİR İLİŞKİDE OLMASI GEREKENLER

Bir türlü yoluna girmiyor, hep tartışıyor hiç anlaşamıyoruz.
Acaba oyunu kurallara göre mi oynuyorsunuz!
Hiçbir ilişki sadece mantık üzerine kurulmaz... Sadece aşk da mutlu olmaya yetmez.
İlişki dünyanın en zor olan işidir. ve uyulması gereken kuralları vardır

KABULLENMEK

Yaşanan olaylar, gerginlikler, polemikler, ilişki sırasında karşınızdakinin size bakış açısını sevgisini değiştirebilir. Etkilenmek insana özgü bir davranış biçimidir. Karşınızdaki kişinin size olan sevgisinin bu gibi durumlarla değişebileceğini kabul edin.

İZİN VERMEK

Karşındakinin kendisi olmasına izin vereceksin; sana uymayan yanlarını bile törpülemeye kalkmayacaksın. Ya olduğu gibi kabul edeceksin ya da çekip gideceksin.

BELDEN AŞAĞI VURMAMAK

Hiçbir kavgada, asla belden aşağı vurmayacaksın. Onun kişiliğini yıkacak şeyler söylemeyeceksin; onun zaaflarını kavgada koz olarak kullanmayacaksın. Sevdiğin insanla hiçbir zaman onu "yenmek" için kavga etmeyeceksin.

İKİ KİŞİLİK EVREN KURMAK

Kanepede uzanıp yaptığınız dedikodularla, komik küçük sohbetlerle sadece ikinizin anlayacağı bir dil ve bu dilin etrafında iki kişilik bir evren kuracaksın. Dünya işleri zaten ağır; sen hafifleteceksin!

ONUN TARAFINI TUTMAK

Ne olursa ve kim olursa olsun üçüncü kişilerin yanında ve üçüncü kişilere karşı onu tutacaksın! Hiç "objektif" gibi görünmeyebilir bu sana ama zaten ilişki sübjektiftir.

YIKILMAMAK

En kötü kayıplar dışında hiçbir üzüntünde onun üzerine yıkılmayacaksın. O senin doktorun, psikoloğun değil, sevgilin. O sana tabi ki de destek olacak, olmuyorsa zaten bellidir işin sonu.

EMEK HARCAMAK

İlişkinin de ihtiyaçları vardır bunları karşılamayı bileceksin Mesela o yalnız kalmak istiyorsa üstüne gelmeyeceksin hele ki bu durumlarda bana ilgi göster triplerine girmeyeceksin anlayışlı olacaksın. Herkesin kendini yoktan yere kötü hissettiği durumlar vardır. Unutmayacaksın.

ÖĞRENMEK

Birlikte yeni şeyler görmeye, öğrenmeye ve paylaşmaya açık olacaksın. O anlatacak sen dinleyeceksin, Sen anlatacaksın o dinleyecek.

DİKKAT ETMEK

Bu en önemli emirdir. En önemli şey ilişkiniz değildir. En önemli şey, o ve sensin; ayrı ayrı... İkiniz de birer insansınız.. Onu ve kendini olduğun gibi kabul etmeye dikkat et...

GERÇEK VE TAM ANLAMIYLA LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YAŞAYABİLİRSENİZ İLİŞKİ İNSANI EN MUTLU KILAN DUYGUDUR. YAŞAMADINIZ MI SANKİ ONDAN AYRILDIĞINIZDA SOKAKLAR ESKİSİ GİBİ GÖZÜKMEZ YALNIZ YÜRÜNEMEYECEK KADAR SIKICIDIR. HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ KADAR ZEVK VERMEZ. BİR YANINIZ SÜREKLİ ACIR. TELEFON ÇALSIN İSTERSİNİZ YA DA KAPI. ARADIĞINDA İSE YÜREĞİNİZDE Kİ O BOŞLUK ADETA KAPANIR, O ACI YOK OLUP GİDER. SEVGİ SAHİP OLABİLECEĞİNİZ EN YÜCE DUYGUDUR.

SEVGİNİZE SAHİP ÇIKIN.
 
ilk okumaya başladığımda kurallarına göre oynamak lazım sözüne takıldım..ilişkide taktiğe karşı olanlardanım..şöle yaparsam böle olur mu böle mi yapsam gibisinden..herzaman içten nası geliosa öle davranılmalı die düşünüorum..bazen kayıplara neden olsa da samimiyet her zaman iidir..fakat sonradan okudum da bunlar hakkaten olması gereken şeyler bi ilişkide..ama bunlar zaten doğal olarak olan şeyler bence..karşınızdaki üzgünse dur ben de destek olayım demezsiniz zaten bi bakmışsınız ki yanındasınızdır..son paragraf da çok doğru gerçekten..sevgi kolay bulunmuo sahip çıkmak gerekir...çok teşekkürler paylaşım için :)
 
Bence hayatın tüm evrelerinde olduğu gibi ilişkide de mantıklı davranmak ne yaptığını bilmek kendinden haberdar olmak çok önemli

Eğer kendini tanıyorsan ilişkiden ne beklediğini karşındaki insandan ne beklediğini nelerden hoşlandığını biliyorsan kendini iyi ifade edebiliyorsan o zaman daha güzel olucaktır
sadece ilişki yaşamak için yaşanılmaz ilişknin çizgisi ve sınırları olmalı mutlaka birbirine karşı tavizler vermeli ama bu asla kişiğinden ve değerlerinden ödün vermek değildir.

ve ilişkide birşey siz istediğiniz için yapılıyorsa yada o istediği için yapılıyorsa bu bir tarafı mutlu edicektir oysa ilişki iki taraflıdır iki tarafı mutlu etmelidir.

aşk körü körüne bağlanmaksa bu sadece gözlerimiz açılana kadar sürecektir eğer mantık çerçevesinde olursa ne istediğimizi ne beklediğimizi bilirsek bir ömür boyu aşık olabiliriz

ve ilişkide eğer karşı tarafın geçiçi değerlerine aşık olursak fiziğine aşık olursak güzelliğine aşık olursak 30-35 yaşından sonra herkes yaşlanıcaktır herkes çirkinleşicektir o zaman ona aşık olamazsınız onu sevemezsiniz çünkü siz onun güzelliğine aşık olmuştunuz . Zira Güzellik gönüllerdedir hiç eskimez hiç yıpranmaz ve güneşin her doğuşunda ona farklı bir gözle bakıp farklı bir yönünü keşfedip yeniden aşık olabilirsiniz her gün yeniden ona sevdiğinizi söyleyebilirsiniz

son söz
ne mutlu ki her gün sevgiğinin farklı bir yönünü keşfedip ona aşık olabilenlere bir ömür boyu bıkmadan usanmadan sıkılmadan aşkı taşıyabilenlere ...

VE
.... Biliyormusun sevdiğim bu gün ben sana yeniden aşık oldum daha fazla, daha bi tutkuyla, daha bi özlemle ....
 
Üst