• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Yemeğin esiri misin ?

Fazla kilolarının nedeni yemeğin esiri olman mı ?

Kendinizi moralsiz hissettiğinizde tatlı porsiyonlarını iki misline mi çıkarıyorsunuz? Sıkıntılı zamanlarda kendinizi abur cuburla mı avutuyorsunuz? Cevabınız 'evet' ise duygusal bir aşırı yiyici olabilirsiniz.Duygu dünyasındaki değişim yeme alışkanlığına da yansıyor. Böyle zamanlarda "açlık" fiziksel olmaktan öte duygusaldır, bu da fazla kalori alınması demek. Sağlık ve mutluluğunuz tehdit altında olmaya başladığında artık buna dur deme zamanı gelmiştir. Kontrolü yeniden ele geçirmek için işte size 7 öneri:

Evinizin düzenini gözden geçirin

Buzdolabınızı yiyecek ile doldurmayın. Unutmayın ki, satın aldığınız her fazla gıda onu tüketmeniz demektir. Kulağınıza küpe olsun, günlük ihtiyacınız kadar gıda alışverişi yapmak ideal olan kontrol yöntemidir.

Kışkırtıcı etkenlerden uzak durun

Bazen sizi yemeğe iten yalnızca gıdanın kendisi değil onu yediğiniz mekandır. Burada anahtar sözcük rutini değiştirmek olmalı. Eğer kebaptan önce gelen sıcacık lavaş içine sürüp yediğiniz acılı ezmeden vazgeçemiyorsanız o vakit bir süre kebapçıya gitmemeye özen gösterin.

Televizyon önünde atıştırılan mısır patlakları her film öncesi hazırlanıyorsa bir süre için televizyon seyrederken elinizi oyalamak adına dergi, kitap karıştırmayı deneyin! Eve dönerken uğradığınız köşedeki şirin pastanenin küçük pastaları da kışkırtıcı bir başka etken değil mi? O vakit bir süre yolunuzu değiştirmekte fayda var.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Nilayy bu konuyu açmayacaktınn beni can evimden vurdunnn:Cabreo:

Yemek gibisi var mı ??? :)) Yıllarca hep resmen bir obur gibi yedim ama 50 kilonun üstüne çıkmadım . Doğum yapınca nasıl bir değişikliğe uğradıysa hormonel yapım , yarısını yememe rağmen altmışın altına inemiyorum . Takıldım altmışa :( Diyet yapmayı ise beceremiyorum . Sanırım son çare hap kullamaya başlayacağım zira hiç alışık değilim bu kiloya .

off evet yaa evett üzüntülü anlarımda da mutlu anlarımda da kendimi bonibona vermekten alamıorum :) film izlerken ders çalışırken tw izlerken elimden bonibon düşmüo biberon gibi..valla bu işin sonunu ben de merak ediorum :)

Venhar

off evet yaa evett üzüntülü anlarımda da mutlu anlarımda da kendimi bonibona vermekten alamıorum :) film izlerken ders çalışırken tw izlerken elimden bonibon düşmüo biberon gibi..valla bu işin sonunu ben de merak ediorum :)
aynen bende öyle valla tartıya çıkmaktan korkuyorum:Entusiasmado:

Yemek gibisi var mı ??? :)) Yıllarca hep resmen bir obur gibi yedim ama 50 kilonun üstüne çıkmadım . Doğum yapınca nasıl bir değişikliğe uğradıysa hormonel yapım , yarısını yememe rağmen altmışın altına inemiyorum . Takıldım altmışa :( Diyet yapmayı ise beceremiyorum . Sanırım son çare hap kullamaya başlayacağım zira hiç alışık değilim bu kiloya .

Sakın ablacım sen tam ideal kilondasın.Sakın hap,diyet falan uygulama sen byle fıstık gibisin canım benim.Zayıfladığını grmeyim senin:Entusiasmado:

Venhar

neden kimse bana selinam sende fıstık gibiisn demiyooooooooo:Entusiasmado:.
ben şişkoyum demi ondan demiyosunuz küstüm ben