Ünlü Schiller'e göre mutluluğun formülü

Mutlu olmak ve sıkıntılarda uzak yaşamak istiyorsanız iki önemli noktaya dikkat!

Ünlü düşünür Schiller'e göre mutlu evliliğin 2 büyük sırrı var...​

Evlilik güzel günler kadar sorunlu günler de barındırır. Evliliğinizin uzun süreli olması için bazı şeyleri alttan almalı ve susmayı kendi kendinize öğretmelisiniz. Ne demiş düşünür Schiller; "Affetmek ve unutmak iyilerin intikamıdır."

Affetmenin aslında nefret etmekten çok daha büyük bir meziyet olduğunu unutmayın. Evliliğinizde her şey yolundaysa, başarıya ulaşma olasılığınız da bir o kadar yüksek...

Eşinizle konuşmaya çalışın. Affetmenin ilk şartı bu. Kendi duygu ve düşüncelerinizi ona tamamen yansıtıp, onu neden affettiğinizi kesin bir şekilde dile getirirseniz, ilişkinizin kurtulma şansı oldukça yüksek. İletişim kopukluğu yüzünden yaşadığınız her sorunu ona bir bir anlatın. Birlikte oturup konuşmaya ve birbirinizin düşüncelerine saygı duymaya çalışın. Bu diyaloglar yakınlaşmanızı sağlayacak. Yapmanız gereken önemli şeylerden biri de kendinizi birbirinizin yerine koymaya çalışmak...

EN İYİ İLETİŞİM: VÜCUT DİLİ

Elbette olaylara farklı gözle bakacağınız anlar ve olaylar olacak... Ama bu kesinlikle tartışmanız gerektiğini göstermez. Eşinizin herhangi bir hatasında ya da kırıcı davranışlarında, ne kadar kırıldığınızı ona hissettirin.

Kendisini kötü hissettikten sonra sizden mutlaka özür dileyecektir. Özrünü tıpkı siz gibi kelimelere dökemezse onu yargılamayın. Vücut dili, bazen en iyi iletişim aracı olup çıkıyor çünkü.
Bugün
 
Üst