HANGİ SABUNU KULLANMALIYIM ?

SİVİLCE ; Ardıç, Bergamut, Limon, Papatya, Portakal

AKNE Ardıç, Bergamut, Kayısı, Kekik, Kil, Lavanta, Papatya, Portakal

MANTAR Ardıç, Kekik, Papatya

EGZAMA Ardıç, Bergamut, Gül, Papatya

ANTİ-SELÜLİT Adaçayı, Buğday, Portakal, Üzüm, Yasemin, Yosun, Zeytin

KAŞINTI Ardıç, Papatya

YARA Buğday, Gül, Itır, Kekik, Portakal, Tarçın

YANIK Buğday, Portakal

APSE Kekik, Papatya

ROMATİZMA Ardıç, Yasemin, Zambak, Zeytin

SİYAH NOKTA Itır, Kil

HAŞERE ISIRMASI Limon, Portakal, Tarçın

KIZARIKLIKLAR Bal, Defne, Zeytin

UYUZ Menekşe

NASIR Menengiç

DOĞUM LEKELERİ Buğday, Gül, Menengiç , Zeytin

HAMİLELİK ÇATLAKLARI Menengiç

GÜNEŞ LEKELERİ Buğday, Zeytin

ALERJİK CİLTLER Aloevera, Gül, Patçuli

CİLT ÇATLAMASI Menengiç

YORGUN CİLTLER Bal, Gül

HASSAS CİLTLER Bal, Defne, Zeytin

YAĞLI CİLTLER Adaçayı, Defne, Portakal

KURU CİLTLER Aloevera, Bal, İğde, Papatya, Zeytin

KIRIŞIKLIK Bal, Buğday, Patçuli, Üzüm, Yasemin

CİLT SARKMASI Bal, Buğday, Patçuli, Üzüm, Yasemin

TOPUK ÇATLAKLARI Tarçın

ESNEKLİK Yasemin

BESLEYİCİ Bal, Gül, İğde, Kayısı,Menengiç, Üzüm, Yasemin

BERRAKLIK Bergamut, Yosun

PARLAKLIK Bal, Buğday, Defne, İğde, Portakal, Tarçın, Yosun

CANLILIK Adaçayı, Gül, Itır, Kayısı, Kil, Limon, Patçuli, Portakal, Tarçın

SIKILAŞTIRICI Adaçayı, bal, Bergamut, Patçuli, Kil, Limon, Portakal

NEMLENDİRİCİ Aloevera, Bal, Gül, Kayısı, Menengiç, Portakal ,Tarçın

YENİLEYİCİ Buğday

PEELİNG ETKİLİ Bal, Gül, Kil

SAÇ DÖKÜLMESİ Ardıç, Defne, Zeytin

KEPEK Ardıç ,Defne ,Lavanta

BOYALI SAÇLAR Bal, Gül

ZAYIF SAÇLAR Defne

İNCE SAÇLAR Adıç ,Defne ,Zeytin

YAĞLI SAÇLAR Portakal

KURU SAÇLAR Zeytin ,Defne, Bal ,Gül

YIPRANMIŞ SAÇLAR Buğday
 
Ben anlamadım bu sabunlardan???
Cilt, saç tamamda mesea ''YARA =Buğday, Gül, Itır, Kekik, Portakal, Tarçın''
Yarayla bitkileride bağdaştırdım ama sabun ne oluyo?
Açıklarsan sevinirim:)
 
asma01 adlı üye sen daha öncede ASMA nickiyle üye oldun aynı sabun tanıtımlarını fazlasıyla yaptın.Hatta tekrar tekrar eklediğin için ben bazı konularını sildim ve senide yani ASMA adlı nickini banladım.İşşallah asma 1 nickinlede konuları tekrar tekrar açmazsında,talihsiz birr şekilde yine banlanmıssın.Bu arada ASMA nickinle önceki eklediğinkonuların hepsinide sildim.Çünkü zaten bugün bir tanesini ekledin.Umarım yine tekrar aynı hataya düşmezsin.:Enfado::Enfado:
 
öncelikle merhaba şöyleki:

bu sabunlar tamamen bitkisel yağlardan üretiliyor. tam 6 hafta da.soğuk sistem denilen metodla. (yani piyasadaki %95 ürün gibi kaynatma usulü ile değil) kaynama olayı olmadığından yağların içeriğindeki vitaminler ölmüyor.yıkanan bölge dezenfekte edilmiş olup aynı zamanda deri gözeneklerimizden vücudumuza dahil oluyorlar.kullanıldıkları bölgede içeriklerinde kullanılan bitki yağlarının özelliği olarak hücre yenilemesi , ölü deriyi çıkartma ve kullanılan bitki yağ asitlerinin mikrop kırıcı , onarıcı , yenileyici ve oluşan sivilce akne vb. kurutucu özelliği sayesinde yara çatlak leke mantar uyuz sedef vs. çok etkili oluyorlar.

broşürden bir bölüm ;

HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ ?
En çok hangi temizlenme ürününü kullanıyoruz ? "SABUN"

Aslında kullanmış olduğumuz cilt bakım ürünleri içerisinde en çok tükettiğimiz ürünün "SABUN" olduğunu görüyoruz .

Cildimizde oluşan sorunların alternatif bakımı olarak , bu soruna uygun bitkisel yağ içeren DOĞAL ve BİTKİSEL SABUN lardan tercih ettiğimizde, kullanmış olduğumuz cilt bakım ürünlerinden çok daha sık olarak, temizlenmek amacıyla SABUNUMUZU kullandığımızdan cildimize yine çok daha sık bakım yapmış olacağız.

İstediğimiz sonuca da (gerek cilt sorunlarımıza destek amacıyla, gerekse yapmak istediğimiz cilt veya saç bakımına ) daha hızlı ve sürekli olarak ulaşmış olacağız.

saygılar
 
sayın doğangüneş
inanın o zamanki durumlar tamamen konuları nereye nasıl açmamız gerektiği ve forumu kullanma hakkındaki bilgi eksikliğimizden kaynaklanmıştır.
umarım anlayışla karşılarsınız.
 

ADAÇAYI​

Adaçayı da hücre yenilenmesine ve cildin elastikiyetinin artmasına neden olan önemli sabunlardan biridir. Canlandırıcı, antiseptik, antiselülit özelliklere sahiptir. Cildi derinden temizler. Adaçayı sabunu Antibakteriyeldir. Ayrıca cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Cildi yeniler,derideki mikro dolaşımı hızlandırarak cilt hücrelerinin kanla dolup yenilenmesini ve canlanmasını sağlar.
Antiseptik (mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen) özelliğinden dolayı akne tedavisinde ve yara iyi edici olarak, antiviral (virüsün etkisini önleyen) özelliğinden dolayı uçuk tedavisinde kullanılmaktadır.Saç Bakımı Kepek oluşumunu engelleyici ve kan dolaşımını artırıcı olarak kullanılmaktadır. El ve Ayak Bakımı Antifungal (mantar rahatsızlıklarına karşı) olarak kullanılmaktadır. Kas ağrılarında kullanılmaktadır. Zindelik verici olarak kullanılmaktadır.

ALOE VERA​

Binlerce yıldır çeşitli cilt sorunları için kullanılan bir bitkidir. Aloe Vera’da bulunan gliko-proteinler cilt yanmalarına, polli-sakkaritler cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımını hızlandıran, cildin nem dengesini sağlayan Aleo Vera, alerjik ve kuru ciltler için faydalıdır.Cildi derinlemesine besleyerek, doğal dengesini kazanmasını sağlar. Cildin yağ-nem dengesini düzenlerken, aşırı yağlanmayı engeller. Gün boyu cildinizi nemlendirir. İpeksi dokusuyla cilde pürüzsüz, canlı bir parlaklık verir. "aloe vera", çesitli cilt sorunlarina karsi kullanilan bir bitkidir. Özellikle epitel doku için faydalidir., akne, kireçlenme, egzama, sedef, mantar, böcek sokmalari, günes ve cilt yaniklarina Alerjik, kuru, iltihaplanan ciltlere iyi gelir.Kan akımını arttırıcı, cilt nemlenmesini düzenleyici ve hücre jenerasyonuna etkilidir.

ARDIÇ Sabunu​

Ardıçın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı ile hazırlanan sabun, tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır.Yüzyıllardan beri Anadoluda saç ve cilt bakımı sorunlarında kullanılan ve ardıç ağacından elde edilen sabun ,ciltte egzama, kaşıntı ve sivilce ,saçlarda kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun çeşididir.saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selülit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılmaktadır.

BAL Sabunu​

Cilt gözeneklerini temizleyerek cildinize genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildinizi besler, nemlendirir, canlandırır.

Saf Bal katkılı,nemlendirici özelliğe sahip “Bakım” sabunudur. Kuru ve yıpranmış yorgun ciltlerde ve yine yıpranmış ve boyalı saçlarda etkili nemlendiricili saç ve cilt bakım sabunudur. Balın doğası gereği cilde yumuşaklık ve parlaklık verir.Saç ve cilt için onarıcı özelliğe sahiptir. Yorgun görünen ciltlleri tazeler, kadifemsi hale dönüştürür. Düzenli kullanıldığında cildi sıklaştırır, kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir.Cildi besler ve kuvvetlendirir. Cildin tahriş olmasını engelleyici özelliğiyle hassas ciltler için birebirdir.Cilt gözeneklerini temizleyerek cildinize genç ve canlı bir görünüm katar.

BUĞDAY Sabunu​

Buğday sabunu E, A ve D vitaminlerince zengin olup cildi besler parlaklık verir.İçermiş olduğu E vitamini doğal bir antioksidandır. Buğday yağı hücreleri besleyerek cildi yenilemektedir. Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.

Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar içinde faydalıdır. Büyük miktarlarda E vitamini içerir. Dolayısıyla buğday sabunu cilt için başlıca bakım ürünüdür. kırışıklıklar gibi yaşlılık belirtilerini yok etmeye yarayan gerçek bir antioksidandır. Ayrıca buğdayın içinde bulunan proteinler, cildin eksik nemini tamamlama özelliğine sahiptir. Doğadan gelen tam bir bakım paketi. Buğday sabunu saçlarınıza da iyi gelir. Saçları yumuşak ve parlak yapar. Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur.

YOSUN Sabunu​

Yosun sabunu selülit için birebirdir. Mineral açısından çok zengindir Cilde duruluk ve ferahlık verir.,denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır, yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yok eder.Yosunlar yüksek miktarda protein,mineral ve vitamin ihtiva ederler,kalsiyum,fosfor ve iyot açısından zengindirler. Yosunlar A.C.B1.B2.B6.B12.E gibi vitaminleri bünyesinde bulundurur. cildin dengelenmesinde tenin parlamasında çok etkilidir ve cildin yaşlanmasını önler.Deniz yosunlu sabunlarla yıkanılan ciltlerdeki değişimi bir süre sonra farkedeceksiniz. Denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır. İçindeki yoğun A, B , C ve E vitaminleri kolajen ve ilastin liflerinin oluşumunda etkili olur. E vitamini ise cildin yaşlanmasını önler.Yosun tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır,bakterilere karşı koruyucudur.

KEKİK Sabunu​

Kepeklere karşı korur,antiseptik oluşu sayesinde derideki bir çok hastalığa,egzama ve mantara iyi gelir.Varisleri rahatlatmada, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.Sedef hastalığına iyi gelmektedir,kekikte bulunan thymol dezenfektandır..Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır. Kekik sabunu banyoları da çok yararlıdır. Güçzüz, zayıf ve solgun çocuklara da kekik sabunu banyosu yaptırılabilir.Haricen kullanımlarda iyi bir antiseptik olduğundan dolayı yaralara, apselere, ezilmelere, burkulmalara, berelenmelere ve asalak kaynaklı deri hastalıklarına karşı başarılı bir bitkisel drogdur. Kekik sabunu kan dolaşımını arttırır. Akne ve mantara etkilidir.

ZEYTİN Sabunu​

Hiçbir renk ve koku katkısı içermeyen saf sızma zeytinyağı, sabunu. Kuru ciltler için idealdir.Saçlarda kan dolaşımını arttırarak dökülmeyi önler.Vücut ve saç bakımı için en hassas ciltlerde bile güvenle kullanılır. Ağrı hafifletici,Romatizma ve selülit tedavisindede etkilidir.Lekeler için yardımcıdır.
Sivilce oluşumunu azaltır ve zamanla önler, Çevresel ve kimyasal temizleyicilerin etkileri sonucu oluşan çatlakların ve bacaklarda oluşan selülitin tedavisine yardımcı olur, Mükemmel saç ve cilt bakımına yardımcı olur.Zeytinyağından üretilen zeytinyağ sabunu, E vitamini kaynağıdır, E vitamini saç köklerinizin doğal besleyicisidir, Kepeklenmeyi önler ve tekrar oluşumunu engeller, sık ve düzenli kullanıldığında, saçınızın doğal yumuşaklığına kavuşmasını sağlar, Saçınızın hacimli görünmesine yardımcı olur, İçerdiği doğal E vitamini sayesinde, saç dökülmelerini azaltır ve zamanla saç dökülmelerini önler, Cildinizin nefes almasına ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur, cildinizdeki ölü derinin atılmasını sağlar ve hissedilir bir yumuşaklık oluşturur, ve vücüdunuzda sürekli kullanıldığında, sivilce oluşumunu önler, varolanların tedavisine yardımcı olur.

DEFNE Sabunu​

Defne ağacının meyveleri kaynatılarak defne yağı elde edilir. Defne sabunu bu yağdan yapılır. Derideki gözenekleri açmada, saçlardaki kepeklenmeye, sivilcelere, egzema, mantar ve deri hastalıklarına karşı çok etkilidir.Saç köklerindeki hücreleri canlandırır ve saçınızı güçlendirir,Çevrenin ve kimyasal temizleyicilerin etkileriyle oluşan kepeklenmeyi yok eder,Ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırırken, sivilce, kırışıklık ve istenmeyen yağlanmaların oluşumunu azaltır. Saç dökülmesi, kuvvetsizliği, kepeklenmesi durumlarında çok başarılı bir bitkisel üründür. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde kullanılır. Defne yaprağı yağı, cildi yumuşatır ve saç uzamasında etkilidir.Ciltte ve saçlarda dengeleyici ve besleyici özelliğe sahiptir. Uzun süreli kullandıkça pırıltılı bir cilde ,kuvvetli ,canlı ,parlak saçlara sahip olacaksınız.

LAVANTA Sabunu​

Her türlü cilt için doğal ve saf Lavanta yağı katkılı el ve vücut sabunu. Akneli ciltler ve kepekli saçlarda etkilidir. Doğal Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı terapi etkisini ve ferahlığını hissedeceksiniz.Serinletici etkisi olan Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasına yardımcı olmaktadır.Bedeni rahatlatir. Zona hastaligi tedavisinde merhem gibi kullanilir. Yaniklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlilik kazandirir. Lavanta sabunu İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir. Bileşimindeki lavanta yağı ve çiçeği ile cildi tahriş etmeden temizlerken antiseptik etkisi sayesinde doğal bir koruma sağlar. Lavantanın rahatlatıcı ,ferahlatıcı,uyarıcı etkisi ve hoş kokusu cilde tazelik ve canlılık verir. Vücut kokularının giderilmesine yardımcı olur. cildi uyararak kan dolaşımını hızlandırır, cilde tazelik,canlılık ve hoş koku verir. İçeriğindeki saf zeytinyağı cildi besler, kurumasını önler, kalıcı nemlilik ve yumuşaklık sağlar.

KARANFİL Sabunu​

Karanfil sabunu cilt temizliği için çok uygun olup hoş kokusu ferahlık verir.Cilt sarkması ve kırışmasını önler. Ergenlik sivilcelerine ve cilt çatlaklarına etkilidir. Ayrıca metabolizmayı düzenler. Canlandırıcı ve antiseptiktir.Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Antiseptik ve antibakteriyel etkileri bulunmaktadır.Kılcal damarları onarır, Antioksidan özelliği ile vücudu toksinlerden arındırarak cilde nemlilik kazandırmaktadır. Aynı zamanda toksinlerden arınan cilde taze ve diri bir görüntü vermektedir. Kan dolaşımının hızlandırarak vücutta selüloit oluşumunu engellemektedir. Gerginleştirici ve gençleştirici özelliklere sahiptir.Cilde canlı ve taze bir görüntü verir.Düzenli kullanıldığında yaşlılık belirtilerini azaltır. Tüm cilt tiplerine önerilir .

MENENGİÇ Sabunu​

Menengiç sabunu içerdiği bol miktarda doğal E Vitamini sayesinde saçları ve cildi besleyici özelliğe sahiptir. Menengiç sabunuı, Menengiç Bitkisinden üretilen,steril bir üründür.E vitamini açısından zengindir.Emzirme esnasında,meme başında meydana gelen çatlaklara,yaralara steril olması sebebiyle,tekrar temizliğe gerek olmadan kullanılır.Hamilelik çatlakları topuk çatlakları ve diğer çatlaklara olmadan önce önleyici olduktan sonra onarıcı olarak kullanılır. Kaşıntı giderici olarak Ciltteki rahatsızlıklara Selülüt oluşumuna, Sedef hastalığına karşı çok etkilidir. nasırlarda yumuşatıcı olarak, sağlıklı ciltte nemlendirici ve koruyucu olarak kullanılır.

GÜL Sabunu​

Gül sabunu en etkili onarıcı özelliğe sahip ürünlerden. Genel anlamda gül her türlü cilt sorununa iyi gelmesinin yanında , içeriğinde bulunan saf zeytinyağıyla beraber cildinize harikulade bakım yapar. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik ciltler, egzamalı ciltler ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini alır.Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir. Vücuda ve ruha hitap eder. Tüm cilt tiplerine önerilir. Doğal gülyağı katkılıdır. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Baharatsı ve güçlü aromasıyla yaraların, Çatlamış ciltlerin, sivilcelerin iyileşmesinde faydalıdır. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildinizi besler, nemlendirir, canlandırır.

PORTAKAL Sabunu​

Doğal portakal yağı katkılı El ve vücut sabunu. Yağlı ciltler ve yağlı Saçlarda kesin etkilidir. selüloitli bölgelere masaj yapılarak selüloitlerin azaltılması sağlanır. Portakal çiçeklerinin nefis kokusu yorgunluğu giderir ve sinir bozukluklarına iyi gelir. Zihin beden ruh titreşimlerini birleştiricidir. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırır. Sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Canlandırıcı, rahatlatıcı ve antidepresandır. Cilde parlaklık verir, neşelendirir.

KİL Sabunu​

Kusursuz bir peeling ürünü.Kil sabunu ölü derileri temizler, cildi canlandırırken dokuların sıkıştırılıp forma girmesinde yardımcı olur. İçeriğindeki doğal mineraller saç bakımında yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Kil’in rahatlatıcı özelliği ile banyonuzdan çıkmak istemeyeceksiniz. Cildi güzelleştirmek için kullanabilecek doğal madde çeşitlerinin arasında kil, muhtemelen en etkilisidir. her tür cildi temizler, sıkılaştırır ve besler, toksinleri atar Cilde mineral ve vitamin kazandırırken fazla suyun vücuttan atılmasını sağlayarak toksinlerden arındırır. Cildi deri ölü hücrelerden arındırarak, kahverengi cilt lekelerini ve kızarıklıkları azaltır.Derinlemesine temizlediği için siyah nokta ve akne gidericidir. Cilde pürüzsüzlük kazandırır.

TARÇIN Sabunu​

Mis gibi kokusu ve kan dolaşımına olumlu katkısıyla, tarçın da, güzelliğe giden yolun temel taşlarından biri sayılıyor. Birçok kozmetik ürününü içinde yer alan tarçın, cildin diri ve sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. Sorunlu bir cilde sahipseniz, tarçın sabunu ile yapacağınız doğal bakımlar da , pürüzlerin hafiflemesini destekler ve cildinize tazelik gelmesi için yeterli olur.Canlandırıcı, antiseptik ve antifungaldir. Kas gevşetme ve zihini sakinleştirme etkileri bulunmaktadır. Saç ve cilde canlılık ve parlaklık verir.Kokusunun sakinleştirici bir etkisi vardır. Tüm ciltler için uygundur. Ciltte oluşan yara ve çatlakları kapanmasında çok etkilidir. Cildi temizler ve nemlendirir. Tarçının hoş kokusuyla ferahlatıcı ve afrodizyak etkisi vardır. Tarçın yağı, vücutta yağ dengeleyici özelliğe de sahiptir. Aynı zamanda böcek sokmalarına ve kaşıntıya karşı etkilidir.Uzun süreli kullanımda dudakları dolgunlaştırır.
 
arkadaşım site kurallarına uymanı tavsiye ederim bir defalık site linkini vermişsin es gectik ikinciye devam etme iyi forumlar.:Cabreo:
 
Tabii ki cevap DEFNE SABUNU.
Şenköylüler defne sabununu tavsiye ediyorum. Sanırım hatayın bir köyü.
Ben memnunum. Biraz tenimi kurutttu ama saçlarıma iyi geldi.
 
Üst